به روز شده در: ۰۵ آبان ۱۳۹۹ - ۰۴:۱۲
یک مقام رژیم صهیونیستی عنوان کرد؛
یک مقام رژیم صهیونیستی گفت: توافقنامه‌ای که قرار است عصر امروز (یکشنبه) میان تل‌آویو و منامه امضا شود، 20 سال روابط محرمانه میان آنها را علنی می‌کند.
کد خبر: ۴۲۲۳۱۱
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۴ - 18October 2020

توافق امروز 20 سال روابط محرمانه تل‌آویو و منامه را علنی می‌کندبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‎پرس، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، شبکه عبری زبان «کان» به نقل از یک مقام صهیونیستی با اشاره به نشست امروز هیئت رژیم اشغالگر با مقامات بحرین در منامه و امضای احتمالی یک توافقنامه دیپلماتیک میان آنها نوشت: صحبت درباره 20 سال روابط محرمانه است و اکنون فرصت مناسبی برای علنی کردن آن است.

پس از گذشت حدود یک ماه از امضای توافقنامه عادی سازی روابط میان امارات و بحرین با رژیم صهیونیستی، روزنامه عبری زبان «اورشلیم پست» نوشت که تل‌آویو و منامه عصر امروز توافقنامه دیگری را برای برقراری روابط دیپلماتیک میان دو طرف به امضا می‌رسانند.

این توافقنامه در منامه و توسط مقامات ارشد رژیم صهیونیستی و بحرین و تحت نظارت استیون منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا و آوی برکوویچ، فرستاده کاخ سفید به خاورمیانه امضا می‌شود.

در همین راستا، یک مقام بلند پایه به وبسایت خبری عبری زبان «والا» گفت که هدف از امضای این توافقنامه آغاز اجرای توافقنامه صلح امضا شده در کاخ سفید و تعریف اصول کلی روابط بین دو طرف است.

طبق این گزارش، این توافقنامه بر توافق بحرین و رژیم صهیونیستی درباره عدم انجام اقدامات خصمانه علیه یکدیگر و جلوگیری از انجام چنین اقداماتی توسط طرف سوم و همچنین تعهد دو طرف به «همزیستی و آموزش صلح» تأکید دارد.

والا در این باره گزارش داد که این توافقنامه شامل 10 زمینه؛ سرمایه‌گذاری، هواپیمایی غیر نظامی، گردشگری، تجارت، علم و فناوری، کشاورزی و محیط زیست، ارتباطات از راه دور و خدمات پستی، بهداشت، آب و انرژی و همکاری‌های حقوقی است.

انتهای پیام/ 161

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار