به روز شده در: ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۰
دبیر علمی نهمین جشنواره ملی شعر بسیج در گفت‌وگو با دفاع‌پرس مطرح کرد؛
«عالیه مهرابی» دبیر علمی نهمین جشنواره ملی شعر بسیج از چاپ آثار برتر جشنواره در ۵ مجلد خبر داد.
کد خبر: ۴۲۲۸۸۶
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۲ - 21October 2020

«عالیه مهرابی» در گفت‌وگو با خبرنگار دفاع‌پرس در یزد، با اشاره به پایان داوری نهمین جشنواره ملی شعر بسیج با عنوان راز‌های ارغوانی، گفت: پس از داوری صورت گرفته، ۲۱ اثر در هفت محور موضوعی و ۲۰ اثر تقدیری و هشت اثر برگزیده در بخش شعر نوجوان مشخص شده است.

دبیر علمی نهمین جشنواره ملی شعر بسیج تعداد آثار ارسالی به دبیرخانه این جشنواره را ۵ هزار و ۵۰۰ اثر اعلام کرد و اظهار داشت: این آثار ارسالی توسط هیات انتخاب هر استان که متشکل از اساتید و شاعران برجسته هر استان بود، مورد داوری و آثار برگزیده مشخص شدند.

وی عنوان کرد: پس از اینکه داوری در استان‌ها انجام گرفت، تعداد ۲۳ قطعه شعر برگزیده هر استان بعد از پایان داوری به تهران ارسال و آثار برگزیده استان‌ها کدگذاری شده و در اختیار داوران جشنواره قرار گرفت.

مهرابی با بیان اینکه آثار برتر جشنواره در ۵ مجلد به چاپ خواهد رسید ادامه داد: یکی از برنامه‌های جنبی این جشنواره، برگزاری ۳۰ جشنواره استانی در مرکز استان‌ها در فاصله ۷ شهریور الی ۷ مهرماه بود که مورد استقبال شاعران هر استان نیز قرار گرفت.

دبیر علمی نهمین جشنواره ملی شعر بسیج به محور‌های برگزاری ۳۰ جشنواره استانی اشاره و اعلام کرد: این جشنواره‌ها با محوریت چهلمین سالگرد دفاع مقدس و عاشورای حسینی و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و با همکاری صداوسیما برگزار شد.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار