به روز شده در: ۱۰ آذر ۱۳۹۹ - ۰۴:۴۰
سردار سلامی:
فرمانده کل سپاه با اشاره به اینکه نیروی انتظامی درگاه اعتماد به نظام است، گفت: امروز نیروی انتظامی ما به درجه بالایی از کفایت و رشد رسیده است.
کد خبر: ۴۲۳۲۷۷
تاریخ انتشار: ۰۳ آبان ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۳ - 24October 2020

نیروی انتظامی درگاه اعتماد به نظام است/ پلیس به درجه بالایی از کفایت و رشد رسیده استبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، سردار سرلشکر پاسدار «حسین سلامی» فرمانده کل سپاه به اتفاق هیئت همراه برای تبریک هفته نیروی انتظامی در ستاد فرماندهی ناجا حضور یافت و با سردار «حسین اشتری» فرمانده نیروی انتظامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

سرلشکر سلامی این دیدار ضمن تسلیت شهادت امام حسن عسکری (ع) و تبریک آغاز امامت منجی عالم بشریت و نیز هفته نیروی انتظامی به فرماندهان و آحاد کارکنان نیروی انتظامی اظهار داشت: امسال هفته نیروی انتظامی همراه با پیام بسیار خوب فرمانده معزز کل قوا بود که نشان از شخصیت بالای این سازمان دارد. روح اعتماد و اطمینان به نیروی انتظامی در ذهن و قلب رهبر انقلاب متجلی است و این محصول زحمات و مجاهدت‌ها و تلاش‌های طاقت فرسای فرماندهان و کارکنان این نیرو و در کنار آن خانواده‌های عزیز آنان است.

فرمانده کل سپاه با تقدیر و تشکر از فرمانده ناجا گفت: از اینکه این فرصت را فراهم کردید تا در جمع شما تلاشگران قرار بگیرم، متشکرم؛ همچنین از مجموعه تلاش‌ها و زحمات شبانه روزی شما در طول سال که یک لحظه هم چشم برهم نمی‌گذارید و با چشمان باز و با روحیه بالا و نشاط، طراوت، صبر و آرامش همه ماموریت‌های مختلف را اجرا می‌کنید، قدردانم.

وی گفت: ما به عنوان پاسداران انقلاب اسلامی هیچ انفکاکی بین خود با شما نمی‌بینیم؛ همه ما پاسداران انقلاب اسلامی هستیم اگر چه در دو سازمان جدا قرار گرفته ایم، اما قلب‌های ما با هم است.

سردار سلامی با بیان این مطلب که انقلاب اسلامی دشمنان زیادی دارد، عنوان کرد: ما برادران واقعی هستیم که کارکردن کوچکترین تعامل ما است؛ ما برای هم ایثار می‌کنیم و برای یکدیگر می‌میریم و به دنبال این نیستیم که کار‌ها را برای خودمان و به اسم خودمان بکنیم. ما برای توفیقات همدیگر دعا می‌کنیم و به خود می‌بالیم.

فرمانده کل سپاه گفت: همه ملت ایران در مقاطعی از سال مثل نوروز و اعیاد مختلف در کنار خانواده‌های خود در آرامش هستند، اما شما در همان لحظات به دور از خانواده در جاده ها، مرز‌ها و بیابان‌ها در حال خدمت هستید، فقط برای اینکه مردم ما در امنیت و آرامش باشند. بنده به صورت ویژه از خانواده‌های شما که نقش اساسی در پشتیبانی از کار‌های شما را دارند، تقدیر و تشکر می‌کنم. قطعا همه مردم ایران می‌دانند که خانواده‌های شما خانواده‌هایی پاک، نجیب و مظلوم هستند.

وی با بیان این مطلب که ناجا تجسم زیباترین معانی نظام حاکمیت است، بیان کرد: هر نظامی با معانی خوب مثل نظم، عدالت، طهارت، اخلاق، آرامش، عزت و اقتدار خود را معرفی می‌کند که نیروی انتظامی ما تجلی همه این معانی است.

سردار سلامی ادامه داد: به طور مثال عدالت منصوب به قوه قضاییه است، اما اگر امتدادی به عنوان ناجا وجود نداشته باشد این عدالت محقق نمی‌شود؛ همچنین امنیت، یک معنای دیگری است که وظایف دولت‌ها است، اما مجری این امنیت، نیروی انتظامی است.

وی گفت: امروز تمامی دشمنان و کشور‌های متخاصم دست به دست هم دادند تا امنیت کشور را خدشه دار کنند؛ اما تلاش و زحمات شما موجب شده تا امروز کشور ما در برون مرز‌ها توسط پلیس بین الملل و در مرز‌ها توسط پلیس مرزبانی و در داخل توسط سایر عوامل انتظامی، آگاهی، فتا، راهور، پلیس راه کشور و پلیس مبارزه با مواد مخدر از یک امنیت مطلوب برخوردار باشد.

فرمانده کل سپاه با بیان این مطلب که اگر یک روز پلیس نباشد چه اتفاقی خواهد افتاد، اظهار داشت: پلیس که نباشد هیچ چیزی بر سر جای خود نخواهد بود؛ بودن شما مساوی با خیلی از هنجار‌ها است، هر جا که نور است خطایی نیست، بلکه خطا و ناهنجاری مربوط به تاریکی است. پلیس چتر امنیت، آرامش و اعتماد عمومی است.

وی گفت: به عقیده من شغل پلیسی پیچیده‌ترین شغل دنیاست؛ چون با تمام ابعاد اجتماعی و روانی زندگی مردم جامعه سروکار دارد. پلیس بایستی یک روان‌شناس و یک جامعه‌شناس قوی باشد چرا که شناخت انسان یک هنر است که بایستی پلیس ما به آن مسلط باشد.

سردار سلامی با اشاره به این مطلب که جامعه امروز را نمی‌شود دستوری اداره کرد، افزود: بایستی بر قلب مردم حاکم شد؛ نقش هدایتگرانه در کنار مهربانی و اقتدار کار بسیار سختی است. از شخصیت ظاهری پلیس تا تجهیزات، فضای فیزیکی کار، فن بیان، فن ارتباط اجتماعی و نفوذ کلام مسائل مهمی است که امروز الحمدلله پلیس ما همه آن‌ها را داراست و امروز پلیس با مردم یک برخورد اقناعی دارد.

فرمانده کل سپاه گفت: انصافاً اقدامات شما بسیار خوب است و این اقدامات بایستی منعکس شود و مردم از آن‌ها مطلع شوند.

وی با اشاره به این مطلب که نیروی انتظامی درگاه اعتماد به نظام است، گفت: برخورد شما با اراذل و اوباش و برهم‌زنندگان نظم عمومی بسیار پسندیده و مورد قبول مردم بود که بایستی با هوشیاری و هوشمندی و برخورد مقتدرانه با مجرمان ضمن رعایت حقوق آن‌ها ادامه یابد.

سردار سلامی عنوان کرد: هوشیاری و هوشمندی شما در فکر و تدبیر و در تجهیزات بسیار خوب است؛ هوش انسانی و هوش تجهیزاتی، حاصلش بایستی یک پلیس مقتدر و مهربان باشد.

فرمانده کل سپاه با اشاره به رفتار‌های خوب پلیس تصریح کرد: هیچ وقت این رفتار خوب در ذهن مردم پاک نمی‌شود و توسط آن‌ها بازگو خواهد شد. نقش‌های حمایتی شما غوغا می‌کند و در کنار این نقش‌ها برخورد مقتدرانه با مجرمان بسیار مهم است.

وی با اشاره به این مطلب که نگاه مردم به نیروی انتظامی یک نگاه متعالی است، افزود: امروز نیروی انتظامی طعم مردم‌داری، عزت، اقتدار، آرامش، مهربانی و مردم‌داری دارد؛ مردم شما را دوست دارند، چون برای آن‌ها فداکاری می‌کنید و مردم قدردان و دعاگوی شما هستند.

فرمانده کل سپاه خاطرنشان کرد: صبر و حلم برای شما بسیار مهم است؛ کسی که زیاد کار می‌کند، زیاد هم مورد انتقاد است، ولی بایستی صبور باشید. امروز نیروی انتظامی ما به درجه بالایی از کفایت و رشد رسیده است و نیروی رشیدی است که همه به آن افتخار می‌کنیم.

سرلشکر سلامی با اشاره به این مطلب که اقدامات رسانه‌ای ناجا خصوصا در صدا و سیما بسیار ارزشمند است، گفت: الحمدلله نیروی انتظامی از رشد بسیار خوبی در زمینه‌های مختلف برخوردار است که این کار‌ها بایستی به مردم معرفی و انعکاس داده شوند.

انتهای پیام/ 231

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها