به روز شده در: ۱۰ آذر ۱۳۹۹ - ۰۵:۱۰
مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس کرمانشاه خبر داد؛
سردار «ناصر باباخانی» از برگزاری نهمین جایزه ادبی «یوسف» در استان کرمانشاه خبر داد.
کد خبر: ۴۲۳۶۴۰
تاریخ انتشار: ۰۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۶ - 27October 2020

برگزاری نهمین جایزه ادبی «یوسف» در کرمانشاهسرتیپ دوم پاسدار «ناصر باباخانی» مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کرمانشاه در گفت‌وگو با خبرنگار دفاع‌پرس کرمانشاه، اظهار داشت: نهمین جایزه ادبی یوسف (داستان کوتاه) به همت اداره‌کل حفظ آثار دفاع مقدس در سطح استان کرمانشاه برگزار خواهد شد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کرمانشاه انعکاس و انتقال میراث گرانسنگ هشت سال دفاع مقدس و مقاومت اسلامی را از اهداف برگزاری نهمین جایزه ادبی یوسف دانست و افزود: موضوع اصلی داستان‌های ارسالی باید در حوزه دفاع مقدس، دفاع از حریم اهل بیت (ع)، مدافعان سلامت و عبرت‌های مقاومت و بیداری اسلامی باشد.

باباخانی گفت: جایزه ادبی یوسف طی ۸ دوره برگزاری خود دانشته است به تولید داستان‌های غنی با محتوای دفاع مقدس و ادبیات مقاومت و مقاومت منطقه‌ای دست زده و در این مسیر موفق باشد و علاوه ب رتولید داستان‌های فاخر به شناسایی، رشد و تعالیاستعداد‌های برتر استان و حتی ملی نیز منجر شده است، در این راستا سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس تصمیم به برگزاری نهمین دوره از جایزه ادبی یوسف به صورت ملی را نموده است.

وی با اشاره به شرایط عمومی این جشنواره اشاره کرد و گفت: تعداد صفحه‌های اثر نباید از ۱۵ صفحه (حدود ۴ هزار کلمه) بیشتر باشد و آثار به صورت تایپی و در ۲ نسخه ارسال شود و محدویتی از نظر آثار ارسالی وجود ندارد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کرمانشاه با تاکید بر اینکه داستان‌های ارسالی نباید قبلا در کتاب مستقل یا مشترک با نشریه‌ای منتشر شده باشد و متذکر شد: نتایج پایانی این جشنواره تا نیمه دوم دی ۹۹ اعلام و آثار منتخب استان ویرایش و در مجموعه‌ای به چاپ خواهد رسید.

باباخانی تصریح کرد: علاقمندان می‌توانند آثار خود را حداکثر تا پایان آذر ۹۹ به آدرس کرمانشاه، خیابان موید، جنب پارک شیرین، اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کرمانشاه و یا به آدرس پست الکترونیکی tahahe۸۵۸@gmail.com ارسال کنند.

وی همچنین با دعوت از همه نویسندگان، اساتید، دانشجویان و علاقمندان استانی برای ارسال آثار و شرکت در این جشنواره گفت: کرماشناه نوبسندگان متعهد و ارزشمندی دارد و امیدواریم شاهد موفقیت آن‌ها در مرحله کشوری جایزه ادبی یوسف باشیم.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها