به روز شده در: ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۰
مسئول دفتر نمانیدگی ولی‌فقیه در سپاه کربلا عنوان کرد؛
حجت الاسلام «غلامحسن تسخیری» با تصریح بر اینکه بعضی‌ها امروز به جنگ اعتقادات مردم آمدند، گفت:‌ این جنگ با روش و شیوه‌های مختلف در حال اجرا است که دشمن از طریق فضای مجازی و یا از طریق وابستگانی دست به تحریف می‌زنند، دنبال می‌شود.
کد خبر: ۴۲۳۷۱۵
تاریخ انتشار: ۰۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۶ - 27October 2020

راه‌اندازی جنگ اعتقادات در فضای مجازی/ اسلام انقلابی احیاگر اسلام اصیل و ناب محمدی استبه گزارش دفاع‌پرس از ساری، حجت الاسلام «غلامحسن تسخیری» مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه کربلا امروز در حسینیه عاشقان کربلای ساری ضمن تبریک آغاز امامت حضرت صاحب الزمان (اروحنا له فداء) در واکنش به اظهارات اخیر شیخ مرتضی صدوقی که گفته است «ما اسلام 40 ساله نمی‌خواهیم 40 سال دیگر هم انقلاب همین است و ما اسلام 800 ساله را می‌خواهیم»، با انتقاد اظهار داشت: این حرف‌ها با حرف فتنه‌گرانی که در فتنه 88 گفتند مرگ بر اصل ولایت فقیه چه تفاوتی دارد؟

مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه کربلا با اشاره به اینکه فردی که خود را روحانی اسلامی می‌داند و اصل اسلام انقلابی را مورد انتقاد قرار می‌دهد، افزود: فتنه‌گران می‌خواستند اصل انقلاب را بزنند این آقا هم گفته است ما اسلام 40 ساله نمی‌خواهیم و اسلام 800 ساله را می‌خواهیم، یعنی اسلامی که سازش‌پذیر باشد اسلامی که طاغوتی بوده و در راس آن اسلام آمریکایی‌ها، ایران اسلامی را مثل یک گاو شیرده معرفی کند و نفتش را رژیم اشغالگر اسرائیل ببرد و تمام امتیازات آن برای غربی‌ها باشد.

حجت الاسلام تسخیری با تبیین در مقابل این تحریف که «همان اسلام اموی باشد، یا اسلام آمریکایی باشد و ما کاری به حکومت نداریم»، ادامه داد: اسلام مدنظر آقایان همان اسلامی است که ماموران آنها در کشور «حق توحش» بگیرند! و ما به آنها کاری نداریم و کارمان همان نماز و روزه است.

مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه کربلا با تصریح بر اینکه کسانی هستند که با یک سابقه علمی، اسلام را به غلط تفکیک می‌کنند و دم از اسلام 40 ساله و اسلام 800 ساله و اسلام 1400 ساله می‌زنند و می‌گویند، همان اسلامی که داشتیم بهتر بود، خاطرنشان کرد: ‌آنهایی که فکر می‌کنند اسلام 40 ساله کاربرد و کارآمدی ندارد و از مشکلات و گرانی‌ها حرف می‌زنند، آیا نمی‌دانند دلیل مشکلات اقتصادی و فشارها از همین آمریکای جنایتکار و بعضی عوامل آن که سی و چند سال در راس حکومت اسلامی در دستگاه اجرایی بودند، می‌باشد؟!

حجت الاسلام تسخیری تاکید کرد:‌ همین عوامل عرضه اداره دستگاه‌های اجرایی را ندارند، اما مردم را ناتوان خطاب می‌کنند و حکومت اسلامی را زیر سوال می‌برند ولی باید بدانند همین اسلام 40 ساله احیاگر اسلام اصیل و ناب محمدی است.

مسئول دفتر نمانیدگی ولی‌فقیه در سپاه کربلا با تصریح بر اینکه بعضی‌ها امروز به جنگ اعتقادات مردم آمدند، افزود:‌ این جنگ با روش و شیوه‌های مختلف در حال اجرا است که دشمن از طریق فضای مجازی و یا از طریق وابستگانی دست به تحریف می‌زنند، دنبال می‌شود.

مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه کربلا با بیان اینکه یک فرد مومن و انقلابی باید قوی باشد و جامعه را از آلودگی‌ها پاک کند و این یک تکلیف همگانی است که با امر به معروف و نهی از منکر جامعه را بیدار کرد، اضافه کرد:‌ فتنه‌هایی اتفاق می‌افتد و کسانی در لباس مقدس دین، بر علیه دین حرف می‌زنند، آیا باید در مقابل آنان سکوت کرد و بی‌تفاوت بود؟!

حجت الاسلام تسخیری در ادامه سخنان خود به لزوم تاب‌آوری و مقاومت مسلمان انقلابی در مقابل انواع بلاهای سیاسی و غیر سیاسی، فتنه‌ها و گناه‌ها تاکید کرد و افزود:‌ این تکلیف فقط فردی نیست بلکه وظیفه انسان در برابر خود و دیگران است.

مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه کربلا در بخش دوم سخنان خود به تشریح و تفسیر آیه 200 سوره آل عمران، پرداخت و گفت: خدای متعال در این آیه چهار تکلیف و وظیفه را بر عهده مسلمان انقلابی قرار داده است.

حجت الاسلام تسخیری با بیان این مطلب که مومنین فقط به کسانی که اهل نماز، روزه، زکات، خمس و حج و امثال اینها خطاب نمی‌شوند، افزود: یک انسان مسلمان وقتی اسلام آورد، علاوه بر انجام واجبات و تکالیف، وظایف دیگری هم برعهده دارد.

مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه کربلا با تصریح بر اینکه تعبیر بنده از این کلام (ایها الذین آمنو) در آیه 200 سوره آل عمران، خطاب خدای متعال به مسلمانان انقلابی است، ادامه داد:‌ مومنین با این ویژگی جهادگر، ایثارگر، انفاق‌گر جان و مال هستند. کسانی که با جان و مال‌شان با خدا معامله کرده و برای حفظ و حراست از اسلام از جان و مال‌شان می‌گذرند.

حجت الاسلام تسخیری خاطرنشان کرد: ‌برخی‌ها بی‌تفاوت هستند و می‌گویند ما مسلمانی خود را داشته باشیم نماز خود را بخوانیم اما کاری به حکومت یا کسی که در راس حکومت قرار می‌گیرد ولو اینکه اسلام را هم قبول نداشته باشد، نداریم.
مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه کربلا با اشاره به اینکه خدای متعال برای اهل ایمان چهار وظیفه را تعریف کرده است، اضافه کرد: ‌چهار تکلیفی که خدای متعال برعهده مسلمان انقلابی قرار داد، تکلیف سیاسی، فردی، اجتماعی و تقوا در حوزه فردی است.

به گفته مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه کربلا اولین امر خدای متعال به مسلمان انقلابی، صبر است لذا انسان باید هم خود صبور باشد و هم جامعه را به صبر دعوت کند.

او در همین رابطه توضیح می‌دهد: خدای متعال می‌گوید ای مومنین صبر پیشه کنید و اهل صبر باشید؛ این صبر یا در مقابل گناه است و یا در مقابل بلاها. انسانی که در مقابل گناه صبر می‌کند خدای متعال درب حکمت را روی آن باز می‌کند. و نیز اینکه انسان در مقابل مصائب، مشکلات و بلا بتواند صبر کند.

حجت الاسلام تسخیری با بیان اینکه در قرآن کریم آمده است که انسان توسط مال و فرزندان مورد فتنه و ابتلا قرار می‌گیرد، گفت: خیلیها از طریق فرزند انسان دچار فتنه شده و عاقبت بخیر نشدند برای نمونه زبیر با آن شاخصه‌های مهم که پیامبر (ص) به او لقب سیف‌الاسلام داده است در مقابل امیرالمومنین علی (علیه السلام) قرار گرفت که حضرت امیرمومنان (علیه السلام) فرمودند: زبیر تا زمانی زبیر بود تا اینکه فرزندش عبدالله بزرگ شده و او را در مقابل مولا قرار داد.

مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه کربلا با اشاره به اینکه شخصیت‌های دیگری هم بودند که تحت تاثیر فرزندان خود قرار نگرفتند، افزود: مقداد یک شخصیت برجسته‌ای بود که پیامبر خدا درباره او می‌فرمایند، که خدای متعال به من امر کرد که من چهار نفر را دوست داشته باشیم که یکی از آن چهار نفر مقداد است؛ لذا همین مقداد فرزندی به نام عبدالله دارد که بعد از ارتحال پیامبر (ص) و ماجرای بعد از آن تا به دوران حکومت حضرت امیر مومنان علی (علیه السلام) در صف جنگ جمل همراه با زبیری‌ها قرار می‌گیرد و در آن جنگ هم کشته می‌شود.

حجت الاسلام تسخیری در ادامه سخنان خود با اشاره به امر خدای متعال برای مرزبانی از اسلام و انقلاب گفت: ‌مرزبانی ابعاد مختلفی دارد و مرزبانی آبی، خاکی، هوایی و زمینی است که وظیفه داریم از مرزهای خود دفاع کنیم؛ لذا ما نشان دادیم برای دفاع از مرزهای آبی حتی کاری کردیم تفنگداران دریایی آمریکایی‌ها از ترس سربازان اسلام، لباس خود را خیس کردند و دستهای آنان در مقابل برادران پاسدار به نشانه تسلیم بالا برده شد. کشتی انگلیسی را توقیف کرده و با اقتدار در مقابلشان ایستادیم.

وی اضافه کرد: در مرزهای هوایی هم پیشرفته‌ترین هواپیمایی جاسوسی آمریکا را مورد هدف قرار دادیم و با این کار دنیا را متوجه خود کردیم که اگر ایران اسلامی مورد تجاوز قرار بگیرد با شدت با آنها برخورد خواهد شد. در ماجرای شهادت سردار سلیمانی عزیز هم که به عنوان مهمان در کشور عراق بود، در همان کشور، سیلی محکمی به آمریکا زدیم و همچنان انتقام اصلی مانده است و همه این نمونه‌ها از اقتدار و قدرت انقلاب اسلامی است.

حجت الاسلام تسخیری با اشاره به اینکه استان مازندران 10 هزار و 400 شهید برای اسلام اهدا کرد تا اسلام را احیا و زنده کند، یادآور شد: ‌امام خمینی (ره) با تاسی از قیام عاشورایی امام حسین (علیه السلام) که در روز عاشورا گفتند «علی الاسلام السلام»، فریاد برآوردند که ای علمای اسلام به داد اسلام برسید. به برکت قیام امام و به برکت رهبری داهیانه رهبر فرزانه انقلاب این انقلاب در دنیا می‌درخشد؛ لذا انقلاب ما انفجار نور بود که البته این نور مختص جمهوری اسلامی نیست؛ لذا امروزه اسلام انقلابی به یک اسلام انقلابی بین المللی تبدیل شده است و ملت‌های مسلمان خفته را در مقابل اسلام آمریکایی بیدار کرده است.

مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه کربلا در ادامه با بیان اینکه دشمن در کمین انقلاب ما است، اضافه کرد: دشمن عواملی برای خود انتخاب می‌کند. عواملی که به اصل اسلام معترض بشوند. اصلی که امام راحل فرمودند، انقلاب اسلامی همان انقلاب نبوی است و نظام اسلامی استمرار حرکت انبیاء الهی است و عده‌ای به پیروی از دسیسه‌های غرب، در فتنه‌ها به اصل نظام اسلامی حمله کردند.

حجت الاسلام تسخیری در سخنان پایانی خود به آخرین تکلیف که تقوای الهی است، توصیه کرد و افزود:‌ رهبر فرزانه انقلاب بر اساس همین تکلیف در بیانات اخیرشان فرمودند که انتقاد بکنید اما هیچ کسی حق توهین ندارد چرا که توهین حرام است.

مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه کربلا رستگاری مومنان را در بی‌تفاوت نبودن، درد جامعه و دین داشتن دانست و یادآور شد:‌ خیلی از انتقادات از لسان مقام معظم رهبری نسبت به دولت‌ها گفته شده است، و این یعنی تقوا داشتن، لذا تقوا انسان را حفظ کرده و از گردنه‌های سخت عبور می‌دهد.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار