به روز شده در: ۰۴ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۲
مسئول آموزش نیروى زمینى سپاه کشور:
سردار محمدعلی حق‌ بین با تأکید بر اینکه همه افتخارات امروز متعلق به شهدا و امام شهداست، گفت: پشتیبانی از ولی‌فقیه و نهی از تک ‌روی از خصوصیات رزمندگان دوران دفاع مقدس بود که این اصل لازمه امروز جامعه است.
کد خبر: ۴۲۴۰۷۲
تاریخ انتشار: ۰۸ آبان ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۸ - 29October 2020

آیین رونمایی از کتاب «از کوه‌ها بپرسید» در شهرستان «لنگرود»

به گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از رشت، سردار «محمدعلی حق‌ بین» مسئول آموزش نیروى زمینى سپاه کشور امروز در آئین رونمایی از کتاب «از کوه‌ها بپرسید» با بیان اینکه استان گیلان و شهرستان «لنگرود» دارای بزرگان زیادی است، اظهار داشت: باید از سرمایه‌های شهرستان به ‌خوبی استفاده کنیم و خود را برتر از دیگران و نماینده خدا در زمین ندانیم.

مسئول آموزش نیروى زمینى سپاه کشور با بیان اینکه آنچه امروز مهم است وحدت است و باید از همه ظرفیت‌ها استفاده کنیم، تصریح کرد: دشمن برای مقابله با انقلاب و ایران، فقط یک قشر خاص را هدف قرار نمی‌دهد بلکه همه افراد از هر قشر و تفکری که در ایران زندگی می‌کنند را هدف خود قرار می‌دهد.

وی با بیان اینکه اگر همه در کنار یکدیگر بمانیم همه نقشه‌های دشمن نقش بر آب خواهد شد، تاکیدکرد: وظیفه همه رزمندگان است که اقدامات دوران دفاع مقدس را به نگارش درآورند تا در اختیار نسل جدید قرار گیرد و این کار موجب تحریف دوران دفاع مقدس نمی‌شود.

سردار «محمدعلی حق‌ بین» با تأکید بر اینکه همه افتخارات امروز متعلق به شهدا و امام شهدا است، خاطرنشان کرد: پشتیبانی از ولی‌فقیه و نهی از تک ‌روی از خصوصیات رزمندگان دوران دفاع مقدس بود که این اصل لازمه امروز جامعه است.

«عباس بایرامی» رئیس سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس کشور نیز با بیان اینکه دفاع مقدس امروز به ‌عنوان یک جریان در جهان شناخته می‌شود، اظهار داشت: رهبری از دفاع مقدس به‌عنوان گنج نام‌ برده است ولی متأسفانه کارهای خوبی را نتوانستیم برای آن دوران انجام دهیم.

رئیس سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس کشور با بیان اینکه در حوزه کتاب و خاطرات و غیره از دفاع مقدس اقدامات مناسبی انجام نشد، تصریح کرد: طی دو سال اخیر اقدامات خوبی در حوزه ثبت آثار رزمندگان دفاع مقدس انجام‌شده ولی این فعالیت‌ها باید بیشتر شود.

وی با بیان اینکه رهبری فرمودند ادبیات چشمه جوشنده است، افزود: دفاع مقدس دارای همه مفاهیم در همه ابعاد است و نباید از آن‌ها غفلت کنیم و طبق فرموده رهبری دست‌های تحریف در کمین هستند و باید تلاش شود تا دفاع مقدس با ثبت آثار آن‌طور که باید به آیندگان منتقل شود.

سرهنگ «حسین مصطفی پور» مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان نیز با بیان اینکه ایران در دوران دفاع مقدس در مقابل همه قدرت‌ها ایستادگی کرد، اظهار داشت: دفاع مقدس گنجینه‌ای است که باید از آن  بهره برد و مفاهیم دفاع مقدس را به نسل آینده انتقال داد.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان با بیان اینکه هر جا که شاهد موفقیت بودیم به دلیل بهره‌گیری از ظرفیت‌های انقلاب و رزمندگان بود، تاکید کرد: اگر فرهنگ و روحیه‌ای که در دوران دفاع مقدس حاکم بود را امروز هم به کار بگیریم قطعاً می‌توانیم در جنگ اقتصادی امروز نیز پیروز باشیم.

وی با بیان اینکه دفاع مقدس متعلق به هیچ حزب و جریانی نیست، متذکر شد: در دوران دفاع مقدس همه آحاد ملت با پیروی از فرهنگ انقلاب و اطاعت از ولی‌فقیه در کنار یکدیگر قرار داشتند که باعث پیروزی رزمندگان شد.

سرهنگ «حسین مصطفی پور» با بیان اینکه گیلان جزء درخشان‌ترین استان‌ها در دوران انقلاب و دفاع مقدس است، افزود: گیلان بافاصله هزار کیلومتری از خط مقدم ۹۷ هزار رزمنده را راهی جبهه‌ها کرده بود که هشت هزار شهید نیز تقدیم انقلاب کرد.

وی با بیان اینکه گیلان جزء نخستین استان‌ها در پشتیبانی از جبهه‌های حق علیه باطل بود، خاطرنشان کرد: مردم گیلان در عصر حاضر نیز برای دفاع از حرمین در خط مقدم بودند و شهدای بزرگی را تقدیم جبهه مقاومت کردند.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار