به روز شده در: ۰۵ مهر ۱۴۰۰ - ۰۷:۲۳
مدیر هنری اداره‌کل حفظ آثار دفاع مقدس بوشهر خبر داد؛
علی صفری از ارسال 74 اثر به دبیرخانه جشنواره فانوس خبر داد و گفت: در این جشنواره 20 اثر از هنرمندان بوشهری به مرحله نهایی راه یافت.
کد خبر: ۴۲۴۳۷۲
تاریخ انتشار: ۱۰ آبان ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۷ - 31October 2020

راهیابی 20 اثر هنرمندان بوشهری به مرحله نهایی جشنواره «فانوس»«علی صفری» مدیر هنری و امور سینمایی اداره‌‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان بوشهر در گفت‌وگو با خبرنگار دفاع‌پرس در بوشهر، با اشاره به نقش هنر در انتقال ارزش‎های دفاع مقدس اظهار داشت: در شرایط حاکم بر جهان فضای مجازی تاثیرگذارترین بستر جهت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است.

وی با بیان اینکه 74 اثر هنری از هنرمندان هم استانی جهت شرکت در جشنواره فانوس به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است گفت: طبق نتایج اعلام شده 20 اثر هنرمندان بوشهری به مرحله نهایی جشنواره «فانوس» راه یافت.

مدیر هنری و امور سینمایی اداره‌‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان بوشهر خاطرنشان کرد: معرفی نقش اقشار اقوام و مذاهب و اقلیت‌های دینی در دفاع مقدس، معرفی نقش ویژه بانوان، مادران، همسران، خواهران و فرزندان رزمندگان در دفاع مقدس و معرفی دستاوردها و آثار ارزشمند فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، اقتصادی، علمی و بین‌المللی دفاع مقدس در  چهلیمن سالگرد دفاع مقدس سایر محورهای چهارمین جشنواره  ملی فانوس هستند.

صفری با بیان اینکه موضوعات جشنواره فانوس شامل شهیدان، جانبازان و آزادگان، رزمندگان و ایثارگران، مدافعان حرم، مدافعان سلامت، مدافعان وطن، مجاهدان جهاد و مقاومت اسلامی و خانواده‌های معظم ایثارگران است تصریح کرد: رهنمودهای امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی در مورد ضرورت ترویج فرهنگ دفاع مقدس، بیانیه گام دوم انقلاب، استکبارستیزی و دستاوردهای دفاع مقدس، جبهه مقاومت و تأثیرپذیری آن از دفاع مقدس، جوانان و پاسداری از ارزش‌ها و دستاوردهای سال‌های حماسه و ایثار و معرفی الگوهای عملی و نمادهای ارزشی دفاع مقدس به جامعه می باشد.

وی با اشاه به اینکه جشنواره ملی فانوس با هدف حمایت از تولیدات هنری هنرمندان استان‌ها برگزار می‌شود اظهار داشت: آیین اختتامیه این جشنواره در 11 آبان در شهر شیراز با معرفی افراد برگزیده و اهدای جوایز ارزنده برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها