به روز شده در: ۱۴ آذر ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۶
پاسدار شهید «محمدعلی عیسی‌نژاد سولا»:
در وصیت‌نامه پاسدار شهید «محمد‌علی عیسی‌نژاد سولا» آمده است: خواهرانم، سعی کنید زینب وار باشید و از گریه کردن خودداری کنید.
کد خبر: ۴۲۵۷۲۸
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۹ - ۰۳:۵۳ - 18November 2020

خواهرانم سعی کنید زینب وار باشید

به گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از اردبیل، «محمد‌علی عیسی‌نژاد سولا» فرزند علی در 25 اسفند 1341 در روستای سولا از توابع شهرستان اردبیل به دنیا آمد.   

بعد از شروع جنگ تحمیلی به عنوان پاسدار به جبهه اعزام شد و در هفتم مرداد 1366  در سردشت بر اثر اصابت ترکش به شهادت نایل  آمد و پیکر پاک وی در گلزار شهدای بهشت فاطمه (س) اردبیل آرام گرفت.

وصیت نامه پاسدار شهید «محمد‌علی عیسی‌نژاد سولا»:

«انا لله و انا الیه راجعون»

من چیزی ندارم تا به عنوان وصیت نامه بنویسم ولی پدر و مادر ما همگی رفتنی هستیم.

خدایا تو شاهدی که من برای پیروزی و لبیک به ندای «هل من ناصر ینصرنی» امام به جبهه آمده ام و اگر شهید شدم موهبتی از این بالاتر نیست و هر وقت به یاد من افتادید به حضرت امام حسین (ع) و فرزند برومندشان حضرت علی اکبر (ع) گریه کنید و در غم من «انا لله و انا الیه راجعون» را بگوئید.

از تمام دوستان و آشنایان حلالیت می طلبم و از همسایگان بازاری از جمله جلیل آقا و حاجی صالح و حاجی روح‌الله و حاجی عیسی و... حلالیت می‌طلبم و پدرم وصی و وکیل من است.

اگر در جمله‌بندی اشتباهی بود می‌بخشید چون شب عملیات بود و من تند تند نوشتم و بطور کلی باید بگویم که راه من وصیت من است.

پدر و مادر مرا ببخشید نتوانستم به شما ادای دین نمایم خوب زمانه این طور است و انقلاب و اسلام در خطر است و درخت اسلام با خون شهید آبیاری می شود.

خواهرانم سعی کنید زینب‌وار باشید و از گریه کردن خودداری نمایید چون این راه یعنی مرگ به سراغ همه می‌آید چه پیر باشد چه جوان چه زن باشد و چه مرد و چه کودک خلاصه باید رفت.

برادرانم راهم را ادامه دهید تا در این برهه از انقلاب و زمان روسفید بیرون آیید.

در ضمن 14 روز روزه دارم برادرم زحمت می‌کشد.

مادر تو را قسم می‌دهم به مظلومیت حضرت رقیه (س) غم و اندوه را به خودت راه ندهی.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها