به روز شده در: ۱۴ آذر ۱۴۰۰ - ۰۲:۴۵
ملاعمر شاهوزهی از سرکردگان ارشد گروه تروریستی ‎جیش الظلم و طراح حمله چندین انتحاری به مردم و نیرو‌های حافظ امنیت کشور به هلاکت رسید.
کد خبر: ۴۲۷۰۳۲
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۹ - 18November 2020

به گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، ملاعمر شاهوزهی، از سرکردگان ارشد گروه تروریستی ‎جیش الظلم و طراح حمله انتحاری به اتوبوس حامل رزمندگان سپاه اصفهان در سال ۹۷ به همراه ۲ همراهش در منطقه تربت پاکستان به هلاکت رسید.

عمر شاهوزهی (ملقب به ملا عمر) رهبر جیش الظلم همراه دو پسرش در شهر تربت پاکستان در کمین نیرو‌های ضد تروریست ایران گرفتار شده و همگی کشته شدند.

به شهادت رساندن ۱۴ مرزبان ایران در سراوان، ربودن ۵ مرزبان ایرانی در سال ۹۲، ربودن ۱۲ مرزبان ایرانی در سال ۹۷ و حمله به بالگرد در سروان و حمله به پایگاه بسیج در نیکشهر از سوابق تاریکی جنایت بار این تروریست سابقه دار است.

عمر شاهوزهی شرور خطرناک و معروف منطقه بلوچستان که یکی از سرگردگان قاچاق مواد مخدر در مرز بین کشور ایران و پاکستان محسوب می‌شد، اقدامات تروریستی بیشماری را علیه مردم مظلوم منطقه به تنهایی و یا با همکاری گروهک‌های تروریستی دیگر به انجام رسانده است.

شرور عمر شاهوزهی در راستای مخالفت با نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با سلطنت طلبان خارج از کشور، سرویس‌های جاسوسی کشور‌های معاند ایران و منافقین در ارتباط بوده و کمک‌های اطلاعاتی و مالی زیادی از آن‌ها جهت تشدید فعالیت‌های خود در منطقه بلوچستان دریافت کرده و به عنوان یکی از حامیان گروهک‌های تروریستی موسوم به سپاه صحابه، جیش النصر، جیش العدل، جند الشیطان مقادیری از این کمک‌های مالی و اطلاعاتی را جهت انجام اقدامات تروریستی در اختیار گروهک‌های مذکور قرار می‌دهد.

در یکی از آخرین اقدامات تروریستی این اشرار شامگاه چهارشنبه ۱۶ مهر ماه ضمن تماس با ۱۱۰ ماموران نیرو‌ی انتظامی را به محل کمین خود هدایت می‌کنند و ستوان سوم آیت‌الله خانعلی‌پور، گروهبان یکم مرتضی مالکی و سرباز وظیفه محمد رضا نظریاتی را به شهادت رسانده و بر اثر حمله به پاسگاهی در سراوان نیز درجه دار پرویز کیخایی و سرباز وظیفه شمس آبادی را مجروح کرده‌اند.

انتهای پیام/ ۱۱۷

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها