به روز شده در: ۱۴ آذر ۱۳۹۹ - ۰۱:۵۴
کتائب حزب‌الله:
کتائب حزب‌الله عراق حمله راکتی روز گذشته به سفارت آمریکا در بغداد را پوششی برای شکست انتخاباتی دونالد ترامپ دانست.
کد خبر: ۴۲۷۰۵۷
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۸ - 18November 2020

حمله به سفارت آمریکا پوششی برای شکست ترامپ استبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس به نقل از پایگاه خبری «المعلومه»، کتائب حزب‌الله عراق طی بیانیه‌ای در واکنش به حمله راکتی به منطقه سبز بغداد و اصابت یکی از راکت‌ها به سفارت آمریکا در بغداد، اعلام کرد که این اقدام پوششی برای شکست «دونالد ترامپ» در انتخابات است.

در بیانیه این گروه مقاومت عراق آمده است: حمله به سفارت شر از دو حال خارج نیست یا جهل و حماقت تا مرز مستی یا مزدوری برای ترامپ و تیمش.

در ادامه این بیانیه آمده است: حمله راکتی به سفارت آمریکا برای پوشش دادن به شکست ترامپ در انتخابات از طریق انتقال بحران‌های داخلی و تلاش برای نشان دادن او به‌عنوان یک ژنرال جنگی برای پوشش شکست او انجام شد.

سفارت آمریکا در منطقه سبز بغداد شب گذشته هدف حمله راکتی قرار گرفت.

اندکی پیش از برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، جنجالی بر سر احتمال بستن سفارت آمریکا در بغداد با هدف اعمال فشار حداکثری بر دولت عراق برای کنترل احساسات ضد‌آمریکایی در عراق به راه افتاده و منابع مختلف از احتمال حمله واشنگتن به گروه‌های مقاومت به بهانه حملات راکتی به سفارت آمریکا در منطقه سبز بغداد خبر می‌دهند.

گروه‌های مقاومت عراق هرگز مسئولیت چنین حملاتی را نپذیرفتند و با وجود تأکید بر ضرورت اخراج آمریکایی‌ها از عراق و پایگاه نظامی دانستن سفارتخانه آمریکا، می‌گویند که در شرایط کنونی کشور حمله به این سفارت با منافع ملی عراق در تضاد است.

مصطفی الکاظمی به‌منظور مهار تنش‌های ایجاد شده، پس از نشست با سفرای ۲۵ کشور جهان از جمله ایالات متحده، به آن‌ها درباره لزوم انحصار سلاح در دست دولت و حفاظت بغداد از دیپلمات‌ها و مقر‌های آن‌ها اطمینان داد.

پس از آن سرلشکر «یحیی رسول» سخنگوی نظامی فرمانده کل نیرو‌های مسلح عراق از تشکیل گروهی ویژه برای حفاظت از هیأت‌های دیپلماتیک به ریاست سرلشکر ستاد «حامد مهدی عبدالعزیز» به‌عنوان فرمانده گروه ویژه حفاظت از منطقه سبز و سفارت‌خانه‌ها از جمله سفارت آمریکا و هیأت‌های دیپلماتیک در بغداد خبر داد.

علاوه بر این بر شمار نیرو‌های امنیتی مستقر در پایتخت افزوده و پست‌های بازرسی متعدد در اکثر مناطق این شهر بویژه مناطق منتهی به منطقه خضراء ایجاد شد.

انتهای پیام/ ۴۲۱

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها