به روز شده در: ۱۵ آذر ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۸
معاون هماهنگ کننده سپاه لرستان:
مجید سوری گفت: مقاومت موثر مهمترین درسی است که بسیج به عنوان یک الگوی موفق به مردم منطقه داده است و در داخل کشور نیز در هر صحنه‌ای که نظام، ملت و حاکمیت نیازمند کمک بوده شاهد حضور موثر بسیج از ابتدای انقلاب تاکنون هستیم.
کد خبر: ۴۲۷۲۷۱
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۱ - 19November 2020

مهمترین درس بسیج به مردم منطقه، مقاومت است

به گزارش دفاع‌پرس از خرم‌آباد، سرهنگ «مجید  سوری» معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که در سالن جلسات فرماندهی سپاه استان لرستان برگزار شد، با بیان اینکه امروزه بسیج مستضعفین به الگویی برای ملت‌های منطقه تبدیل شده است، اظهار داشت: هر جا ملتی از بسیج مستضعفین الگو گرفته در برابر همه ناملایمتی موجود و استکبار مقاوم شده است.

وی با اشاره به آغاز هفته بسیج با شعار بسیج پیشرو خدمت و امید آفرین افزود: مقاومت اثر بخش و موثر مهمترین درسی که بسیج به عنوان یک الگوی موفق به مردم منطقه داده است و در داخل کشور نیز در هر صحنه‌ای که نظام، ملت و حاکمیت نیازمند کمک بوده شاهد حضور موثر بسیج از ابتدای انقلاب تاکنون هستیم.

معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان با بیان اینکه نقش آفرینی بسیج در همه عرصه‌ها و گستردگی بسیج نیز در میان کلیه اقشار جامعه است عنوان کرد: امروز در حوزه عرصه‌های محرومیت‌زدایی شاهد حضور موثر بسیج  هستیم چرا که توجه به محرومان و زدودن چهره محرومیت از محلات محروم یکی از رسالت‌های عظیم بسیج است که در همین راستا در استان لرستان از سال گذشته تاکنون بالغ بر 834 پروژه در مناطق محروم استان توسط بسیج اجرا شده است.

وی بیان کرد: بسیج با حضور در حوادثی همچون سیل سال گذشته بی نظیر بود و شاید اگر بسیج نبود هنوز درگیر پاکسازی منازل مردم سیل‌زده از سیلاب بودیم و در ایام  شیوع ویروس کرونا نیز به جرات می‌توان گفت پس از کادر درمان گروه‌های جهادی با ضد عفونی معابر، رزمایش مومنانه و ردیابی و کنترل بیماران جهت مقابله با ویروس کرونا در شبانه روز در حال فعالیت هستند.

سوری با اشاره به نقش بسیج در حوزه‌های کار آفرینی، اشتغال و اقتصادی گفت: بسیج با راه‌اندازی کارگاه‌های کوچک و زود بازده در سطح شهرستان‌ها و محلات و رفع مشکلات واحدهای تولید متضرر از کرونا شاهد نقش آفرینی بسیج در حوزه‌های کارآفرینی، اشتغال و اقتصاد  در استان هستیم.

وی با اشاره به اقدامات بسیج در حوزه‌های امنیتی تصریح کرد: بسیج استان لرستان در راستای ارتقا امنیت محلات اقدام به راه‌اندازی گشت‌های رضویون در سطح محلات کرده که تاکنون بالغ بر 214 سرقت کشف و 347 ممانعت از سرقت توسط این گشت‌ها انجام شده است.

سوری با اشاره به اجرای طرح شهید سلیمانی در هفته بسیج  گفت: قرارگاه  شهید سلیمانی با همکاری وزارت بهداشت و درمان در راستای کنترل و مقابله با کرونا در حوزه ردیابی، بیماریابی و قرنطینه بیماران شناسایی شده در استان همزمان به سراسر کشور اجرا می‌شود، ایجاد نقاهتگاه در سراسر استان  بر اساس نیاز دانشگاه علوم پزشکی و همچنین راه‌اندازی گشت‌هایی جهت تذکر لسانی به افرادی که از ماسک استفاده نمی‌کنند از جمله اهداف این طرح در استان لرستان است.

معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان خاطر نشان کرد: استفاده از ظرفیت بسیج جامعه پزشکی برای تقویت کادر درمان، کمک به نیروی انتظامی در بحث کنترل ایاب و ذهاب، معرفی گروه‌های جهادی برای انجام کارهای خدماتی در بیمارستان‌های درگیر کرونا، ضد عفونی هوشمند به درخواست شبکه بهداشت  از دیگر  اهداف اجرای طرح شهید سلیمانی در استان لرستان است.

وی اظهار داشت: اعزام تیم‌های بهداشتی به مناطق محروم، راه‌اندازی پویش نذر خون با توجه به کمبود ذخابر بانک خون در استان، سرکشی مسئولان و فرماندهان سپاه از بیمارستان‌ها و قدردانی از زحمات کادر درمان، اجرای مرحله سوم کمک مومنانه که تا پایان سال  با توزیع بسته‌های معیشتی بهداشتی، بسته‌های آموزشی، ساخت مسکن محرومان، ایجاد اشتغال، تامین جهیزیه برای زوج‌های محروم و کمک به واحدهای تولیدی متضرر از کرونا، آزاد سازی زندانیان بدهکار ناچیز از دیگر برنامه‌های هفته بسیج در استان لرستان است.

سوری افزود: در مراحل اول و دوم اجرای رزمایش مومنانه در استان لرستان بالغ بر 50 میلیارد تومان  در سراسر استان در قالب 112 هزار بسته معیشتی، 10 هزار کارت هدیه، اهدا 237 سری جهیزیه، 10 هزار لوازم تحریر و توزیع 185 هزار بسته معیشتی  از ابتدای کرونا تاکنون توسط سپاه در سراسر استان توزیع شده است.

معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان در رابطه با اجرای طرح 17 ربیع در استان عنوان کرد: طرح 17 ربیع در راستای مقابله با گران فروشی و احتکار با کمک تعزیرات حکومتی و سازمان صمت اجرا و با محتکران برخورد می‌شود در همین راستا تاکنون بالغ بر 34 انبار احتکار کالا  شناسایی و ضبط شده، نظارت بر توزیع کالاهای اساسی تنظیم بازار و همچنین مامور کردن بسیجیان جهت مقابله با گران فروشی  از جمله اهداف طرح 17 ربیع در استان لرستان است.

وی با اشاره به اجرای برنامه‌های هفته بسیج در فضای مجازی بیان کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا  جشنواره‌های فرهنگی و هنری، جشنواره جهادگران علم و فناوری، برگزاری کارگاه‌های مختلف سبک زندگی و کاهش آسیب‌های اجتماعی و همچنین  اجرای پویش‌های مختلف از جمله اقدامات سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان در فضای مجازی به مناسبت هفته بسیج است.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار