به روز شده در: ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۳
سرلشکر سلامی:
فرمانده کل سپاه با بیان اینکه تفکر بسیجی محدودیت جغرافیایی ندارد، گفت: تهران نقطه ناکام گذاشتن همیشگی دشمنان بوده است. خیابان‌های تهران بار‌ها و بار‌ها محل دفن آرزو‌های دشمن شده‌اند و هدف‌های آنان زیر گام‌های بلندِ ملت ما له شده است.
کد خبر: ۴۲۷۶۶۸
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۴ - 22November 2020

سلامیبه گزارش خبرنگار دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، سردار سرلشکر «حسین سلامی» فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز (یکشنبه) در  آیین تکریم و معارفه فرمانده سپاه محمد رسول‌الله (ص) تهران بزرگ که در ستاد فرماندهی این سپاه برگزار شد، اظهار داشت: در این‌گونه مراسم و مجالس معنوی که سرشار از روح و ریحان و رحمت الهی است، باید از نام مبارک رهبر کبیر انقلاب اسلامی که همه عزت و سرافرازی و استقلال و افتخار کشور عزیز ایران و ملت‌های مسلمان مدیون مجاهدت‌های بزرگ و تأثیرات شگفت‌انگیز شخصیت فکری او است، یاد کنیم.

وی افزود: امام خمینی (ره) با معجزه ذهنی خود، بسیج را بر روی زمین به یک حقیقت متعالی تبدیل کرد و به اراده الهی این شجره طیبه را در سرزمین ایمان و اعتقاد و باور‌های همه مردم کاشت؛ بسیج شجره مبارکه‌ای است که ریشه آن در ایمان مردم و شاخسار‌های آن در عالم معنا سیر می‌کند.

فرمانده کل سپاه ادامه داد: رهبر معظم انقلاب اسلامی که بعد از امام خمینی (ره) پرچم این پدیده مبارک را در دست گرفت، آن را به بلوغ و کفایت رساند؛ به شکلی که امروز می‌توان گفت فرمول حل تمامی مسائل انقلاب و نظام بسیج است، امروز بسیج یک حقیقت جاری بر روی زمین است و قرآن در فراز‌های زیبایی، رخساره دل‌انگیز بسیج را ترسیم کرده است.

سرلشکر سلامی با اشاره به رویکرد معنویت‌محور و خالصانه بسیج در خدمت به مردم، تصریح کرد: بسیجیانی که خدا را دوست دارند و خدا نیز آن‌ها را دوست دارد در واقع مجاهدان راه خدا هستند که در مسیر الهی با آبروی خود معامله می‌کنند و این‌ها از ملامت دیگران واهمه ندارند و تنها برای خدا و در راه خدا به بندگان خدا خدمت می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: بسیج مصداق بارز آیه «اشداء علی الکفار و رحماء بینهم» است؛ این عزیزان در برابر دشمن تسلیم‌ناپذیر، مستحکم و شکست‌ناپذیرند، اما در برابر مومنان رئوف، رحیم و خدوم متواضع هستند و در سیمای نورانی‌شان آثار عبادت مشهود است.

بسیج فرشته نجا‌ت ملت است
فرمانده کل سپاه گفت: تاریخ در طول ۴۱ سال گذشته اثبات کرده است که بسیج همواره فرشته نجا‌ت ملت در هر سختیِ به ظاهر غیرقابل عبوری بوده است؛ بسیج تفکری است که بن‌بست‌ها را می‌شکند و برای جهاد در راه خدا راه‌ها را می‌گشاید، بسیج بر غیرممکن‌ها غلبه و معادله سیطره بر کفار را تنظیم می‌کند.

سردار سلامی افزود: بسیج در همه مخاطرات در قلب خطر برای ملت همچون کوه آرامش است، بسیج موجب اعتماد به نفس ملت و بر اصل توکل پایبند است، بسیج دارای اندیشه جاری و سیال و پیشرونده است که محدود به جغرافیای خاصی نمی‌شود. امروز بسیج در یمن، لبنان، سوریه و عراق تکثیر شده است و تا آمریکای لاتین و قسمت‌هایی از آفریقا پیش رفته است.

وی با اشاره به هفته بسیج عنوان کرد: این روزها، روز‌های تکریم مجاهدان خستگی‌ناپذیر بسیجی است که هرجا قدرت‌های بزرگ در برابر اسلام صف‌آرایی کردند آن‌ها در برابرشان ایستادند و شمشیر زدند و سرپنجه‌های آنان را قطع کردند و از شکوه ظاهری دشمنان و امپراطوری‌های به‌ظاهر بزرگ نترسیدند.

فرمانده کل سپاه با اشاره به خدمات بی‌شائبه بسیج در مواقع بحرانی، گفت: امروز بسیج نقطه اتکا، اعتماد و آرامش درونی مردم است؛ چراکه در زمان‌های بحرانی همچون سیل، زلزله، بیماری و تنگدستی، این بسیج است که در همه این بحران‌ها در میان مردم حضوری شایسته دارد و خدمت می‌کند و همین عامل شکست‌ناپذیری ما است.

سرلشکر سلامی در ادامه بیان کرد: سپاه حضرت محمد رسول الله (ص) که به نام این پیامبر عظیم‌الشأن مزیّن است، امروز به واسطه شهدایی که تقدیم انقلاب اسلامی کرده در تراز این نام مبارک تجلی پیدا کرده است؛ لذا یاد شهدایی را که هیچ‌گاه اجازه ندادند تا دشمن بر ما مسلط شود، گرامی می‌داریم.

وی اظهار داشت: متأسفانه در دنیا این قاعده ظالمانه حاکم است که هر ملت ضعیفی محکوم به ذلت است و هیچ ملتی نیست که دشمن در عمق سرزمینش نفوذ کند و این ملت ذلیل نشود؛ لذا برای عزیز بودن باید قوی بود؛ چراکه ضعف نقطه تسلیم است و قدرت و قوت عامل اقتدار عزت و سربلندی است.

فرمانده کل سپاه با اشاره به مقاومت ۴۱ ساله انقلاب اسلامی و ملت ایران در برابر دنیای استکبار عنوان کرد: آنچه که ما را در برابر دنیای استکبار به پیروزی رسانده، تفکر بسیجی است که بیانگر شرف، مردانگی، جوانمردی، غیرت و تعصب مومنانه و دیندارانه بوده و سبب شده است تا در برابر قدرت‌های به هم پیوسته بزرگ به پیروزی برسیم.

سردار سلامی گفت: امروز ما برای اینکه بتوانیم در برابر این همه قدرت انباشته شده که برای تسلط بر جهان متراکم شده‌اند، بایستیم، باید خطی از یک مقاومت گسترده و پایان‌ناپذیر در برابرشان ترسیم می‌کردیم تا بدین واسطه قدرت استکباری آنان را فرسوده، استخوان‌هایشان را پوک و اندیشه‌شان را باطل کنیم و آرزوهایشان را از بین ببریم؛ که این کار بزرگ به واسطه بسیج و اشاعه تفکر بسیجی انجام شد.

وی افزود: اگر این توفیقات و پیروزی‌های مستمر به دست آمد به واسطه همین تفکر بود و این مسئله نیز به برکت چند عامل تحقق یافته است که مهم‌ترین آن، بهره‌گیری از رهبری حکیم با حکمت بالغه الهی، سنت‌شناس، خداشناس، وارسته و آراسته به فضایل، ژرف‌اندیش و دشمن‌شناس با روحی نافذ و کلامی طیب و عملی صالح بوده که سکان انقلاب اسلامی را بعد از امام امت در دست گرفته است.

فرمانده کل سپاه ادامه داد: هر ملتی که از نعمت رهبری حکیم، شجاع و مدبر برخوردار باشد، هرگز شکست نخواهد خورد؛ چرا که شخصیت هر ملتی بازتاب هویت رهبرش است؛ زیرا رهبر روح تکثیرشونده در میان ملت و شخصیتی است که جامعه را در تراز تفکر و آرزو به اهداف والا می‌رساند.

سرلشکر سلامی اضافه کرد: عامل دیگر، مکتب اسلام است که رهبری آن را تعلیم می‌دهد؛ مکتبی که معلم جهاد و مروج روح شهادت است و این دو عامل سبب شکست‌ناپذیری یک ملت هستند و تبیین‌کننده این پیام‌ها که ملتی که شهادت دارد، قطعاً اسارت ندارد و جهاد عامل نجات و رمز سرافرازی و شهادت عامل شکست‌ناپذیری است.

تفکر بسیجی محدودیت جغرافیایی ندارد
وی گفت: امروز بسیج پیشانی و خط مقدم مقابله با مستکبران جهان است و هر جا که دشمن قد علم کرده، تفکر بسیجی بدون محدویت جغرافیایی در برابر آن ایستاده و از حیثیت و ناموس مسلمانان جهان دفاع کرده‌ است؛ امروز به واقع همین تفکر بسیجی عامل فرسایش و زوال دشمن شده است.

فرمانده کل سپاه اظهار داشت: امروز وقتی که به جبهه مقابله با کفار می‌نگریم، درمی‌یابیم که چقدر پیشانی این جبهه وسیع شده است؛ هر جا که مستکبران آمده‌اند، یاوران ولی امر در مقابلشان حاضر شدند و از حیثیت و ناموس مسلمانان بدون توجه به محدودیت‌های جغرافیایی دفاع کردند و همین وسعت و عرصه نبرد امروز عامل فرسایش و زوال دشمن شده است.

سردار سلامی با طرح این سوال که امروز چه چیزی در شخصیت آمریکا به‌عنوان قدرت درجه یک دهه‌های اخیر مشاهده می‌کنیم؟ افزود: آیا احساس نمی‌کنید این قدرت در حال فرسوده و پیر شدن است و رژیم لاغری و پوکی استخوان گرفته، از درون متلاشی شده و بی‌صاحب است و در بیرون نیز کم‌خاصیت شده و میدان اثرگذاری‌اش کوچک و شعاع عملیاتی‌اش محدود شده است و دیگر قدرتش قاهر نیست، در سیاست هم تخلیه شده است و در برخی حوادث، دیگر حضور ندارد.

قدرت «انقلاب اسلامی» آمریکا را از قرارگاه راهبردی‌اش دور کرده است
وی تصریح کرد: امروز آمریکا از نظر اقتصادی دچار مشکلات بزرگی شده و قدرت نظامی‌اش نیز فرسوده شده است؛ چرا که یک مقاومت فرسایشگر توانمند ظرف ۴۰ سال او را از قرارگاه راهبردی‌اش خارج کرده است و در میدان نبرد از نزدیک با او دست به گریبان شده و بار‌ها او را شکست داده است و امروز نیز این قدرت فرسایشگر در برابرش با اقتدار ایستاده است.

فرمانده کل سپاه با اشاره به بصیرت و دشمن‌شناسی ملت بزرگ ایران در مواجهه با آمریکا و اذنابش، گفت: امروز ملت ایران در برابر همه فشار‌های حداکثری اعمال شده با تأسی از قرآن کریم، صبر و شکیبایی و استقامت برگزیده است و این تازه ابتدای راه است برای ملتی که هیچ‌گاه حتی یک لحظه بر دشمن ظالم تکیه نکرده‌اند.

سرلشکر سلامی عنوان کرد: امروز در حال تماشای این واقعیت شیرین هستیم که غرب در مغرب، غروب را تجربه می‌کند و آمریکا به‌عنوان نماد قدرت غرب در حال تجربه زوال خورشید عمرش است و این واقعیت انکارناپذیر است.

وی با بیان اینکه امروز ایران اسلامی در برابر همه فشار‌های حداکثری ایستاده است و قدرت این ایستادگی فراتر از فشار‌های اعمال شده است، افزود: دشمن امروز سلامت، امنیت، معیشت دین و فرهنگ، قلب و ذهن مردم را نشانه گرفته است و مردم دقیقاً این واقعیت را می‌دانند و در برابر او با قدرت ایستاده و جبهه‌گیری کرده‌اند.

فرمانده کل سپاه تأکید کرد: بر اساس سنت الهی و تجربه میدانی، به فضل الهی انقلاب اسلامی در برابر دشمنان پیروز خواهد شد و دوستان ما در بسیج باید پرچم‌دار این رسالت عظیم مقابله با دشمنان باشند.

سردار سلامی گفت: امروز تهران هویت متراکم ملت ایران و نشانه کاملی از شخصیت ایران اسلامی است؛ تهران باید همانند خورشید در سپهر این نظام بلندقامت و رفیع بدرخشد و مسئولیت این امر مهم با سپاه حضرت محمد رسول الله (ص) است.

وی با بیان اینکه بسیج باید در بطن جامعه حضور داشته باشد، تصریح کرد: امروز باید بسیج برای حل مشکلات مردم در بطن جامعه حاضر باشد و بسجیان، این مشعل‌به‌دستانِ امیدآفرین باید میان مردم همواره حضوری خادمانه و مستمر داشته باشند.

فرمانده کل سپاه با تأکید بر اینکه بسیج باید به‌عنوان میدان‌دار حل مشکلات مردم، صحنه را از وجود خود نورانی کند، افزود: بسیج از رهبر و فرمانده بزرگ خود فرمان گرفته که به صحنه بیاید و دغدغه مردم را رفع کند؛ چرا که بسیج می‌تواند و همه به بسیج در این راه کمک می‌کنند.

سرلشکر سلامی در ادامه با اشاره به خدمات بی‌شائبه سردار یزدی، گفت: برادر عزیز، سردار یزدی ظرف سه سال گذشته در این سپاه بزرگ شبانه‌روزی تلاش کرد و زحمت کشید. همه ما او را می‌شناسیم، او از فرماندهان دلاور خط مقدم میدان‌های نبرد در دوران دفاع مقدس بوده و در سخت‌ترین نبرد‌ها با ایمان، آرامش و اطمینان قلبی حضور داشته است.

وی ادامه داد: سردار یزدی بعد از جنگ تحمیلی هم در صحنه‌های مختلف بی‌وقفه خدمت کرد و لباس جهاد را از تن خود بیرون نیاورد و ان‌شاالله به‌زودی در ادامه این خدمت ارزشمند در سازمان بسیج در یکی از مشاغل کلیدی این سازمان در سطح ملی خدمت خود را آغاز خواهد کرد.

فرمانده کل سپاه بیان کرد: بنده مطمئنم خاطرات، محبت‌ها، مهربانی‌ها، مجاهدت‌ها و تلاش‌های سردار یزدی در صفحات ذهن کسانی که او را دیده‌اند و یا از خدماتش بهره گرفته‌اند، خواهد ماند. بنده صمیمانه از همه زحمات و تلاش‌های تلاش‌های متعهدانه و انقلابی و مردم‌داری این فرمانده عزیز قدردانی می‌کنم و برایش از خداوند توفیقات روزافزون مسئلت دارم.

سردار سلامی افزود: همچنین برادر عزیز، سردار حسن‌زاده هم مانند سردار یزدی و از همرزمان ایشان در میدان‌های نبرد با دشمن بعثی بود و بعد از جنگ هم در میادین جهاد در فرماندهی‌های مختلف در استان سمنان و همین‌طور سپاه استان تهران و سپاه حضرت سیدالشهدا زحمات ارزشمندی کشید و توفیقات بزرگی را در کارنامه خود ثبت کرد.

وی اضافه کرد: امروز او به همراه دیگر فرماندهان و رزمندگان این سپاه عزیز، پرچم را از دست سردار یزدی می‌گیرد و کار را در تهران بزرگ که به اندازه چند کشور مؤثر است، آغاز می‌کند.

تهران نقطه شکست واشنگتن است
فرمانده کل سپاه با اشاره به اهمیت تحولات تهران در عرصه‌های بین‌المللی گفت: امروز نگاه جهان به تحولات تهران است و تهران لوکوموتیو انقلاب اسلامی است. دشمن در تهران تاکنون بار‌ها به زمین خورده و وقتی که رود‌های جاری جمعیت در ایام الله در خیابان‌ها شکل می‌گیرد دشمن در واقع می‌میزد.

سرلشکر سلامی عنوان کرد: تهران نقطه ناکام گذاشتن همیشگی دشمنان بوده است. خیابان‌های تهران بار‌ها و بار‌ها محل دفن آرزو‌های دشمن شده‌اند و هدف‌های آنان زیر گام‌های بلندِ ملت ما له شده است. تهران نقطه شکست واشنگتن است.

فرمانده کل سپاه با تأکید بر اینکه تهران مرکز، روح، قلب و پیکره انقلاب اسلامی است، خطاب به فرماندهان سپاه حضرت محمد رسول الله (ص) گفت: برادران عزیز به تهران، قوی نگاه کنید؛ تهران باید همانند یک مدینه فاضله و یک شهر پاکیزه نماد برجسته روح اسلام در کالبد یک شهر باشد و این کار و مسئولیت خطیر، امروز بر عهده سپاه حضرت محمد رسول الله (ص) است.

انتهای پیام/ 221

پربیننده ها
آخرین اخبار