به روز شده در: ۱۰ آذر ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۸
رئیس پلیس آگاهی ناجا خبر داد؛
سردار قنبری از اجرای طرح ۴۸ساعته مبارزه با سرقت وسائط نقلیه در ۲۳ استان کشور خبر داد.
کد خبر: ۴۲۷۶۶۹
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۱ - 22November 2020

اجرای طرح مبارزه با سرقت وسائط نقلیه در ۲۳ استان کشور/ کشف ۹۱۴ فقره وسیله نقلیه سرقتیبه گزارش گروه اجتماعی دفاع‌پرس، سردار «محمد قنبری» رئیس پلیس آگاهی ناجا با اشاره به هدف‌گذاری پلیس آگاهی ناجا برای تشدید مبارزه با سرقت وسایل نقلیه، اظهار داشت: این طرح با هدف شناسایی و دستگیری سارقان حرفه‌ای و ارتقاء ضریب احساس امنیت اجتماعی در سراسر کشور به مرحله اجرا درآمد.

وی افزود: از مجموع ۹۱۴ فقره کشف سرقت‌های وسایل نقلیه، ۵۶۷ فقره مربوط به سرقت لوازم، قطعات و محتویات خودرو، ۲۰۱ فقره سرقت خودرو و ۱۴۶ فقره مربوط به سرقت موتورسیکلت بوده است.

رئیس پلیس آگاهی ناجا ادامه داد: در طول مدت اجرای طرح، ۱۱۳ دستگاه خودرو که دارای دستور قضایی و کیفری بوده‌اند نیز توقیف و تحویل مراجع قضایی شده‌اند.

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: انجام اقدامات مقابله‌ای در برخورد با سارقان خودرو و خریداران اموال مسروقه با استفاده از تمام توان و امکانات موجود و مشارکت سایر رده‌های تخصصی در سراسر کشور در دستور کار پلیس آگاهی ناجا است.

سردار قنبری در پایان با بیان اینکه سرقت وسایل نقلیه به دلیل برخی ویژگی‌ها نسبت به دیگر سرقت‌ها، همواره در کانون توجه سارقان است، خاطرنشان کرد: پایین بودن ضرایب ایمنی برخی وسائط نقلیه در مقابل سرقت، کمبود پارکینگ در سطح شهرها، کم‌توجهی مال‌باختگان در حفظ و نگهداری صحیح و عدم رعایت موارد ایمنی هنگام ترک خودرو را می‌توان از جمله عوامل گرایش سارقان به سرقت نام برد.

انتهای پیام/ 241

پربیننده ها
آخرین اخبار