به روز شده در: ۱۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۳
مسئول ناحیه بسیج دانشجویی هرمزگان:
مسئول ناحیه بسیج دانشجویی هرمزگان گفت: درخشش هسته مساله محور دانشجویان هرمزگانی در جشنواره کشوری نجم با کسب رتبه نخست کشور در پنل گفتمان سازی و مطالبه گری در واقع لبیک عملی به فرمایشات رهبر معظم انقلاب بود.
کد خبر: ۴۲۷۶۷۶
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۵ - 22November 2020

عارف رئوفی در گفت‌وگو با  خبرنگار دفاع‌پرس در هرمزگان با تاکید بر اینکه تعمیق ارتباط میان امام و امت و همراهی در پیروزی و تداوم انقلاب اسلامی از مهمترین علل شکل گیری و پیروزی انقلاب اسلامی بود، افزود: حضرت امام (ره) به عنوان ابر استراتژیست عصر معاصر با فرمان تشکیل شجره طیبه بسیج در سال 58 قالبی تعریف شده و مجموعه ای بی بدیل به نام بسیج را رقم زد و فرمان تشکیل آن را صادر کردند.

وی ادامه داد: مجموعه بسیج در سال های پر فراز و نشیب انقلاب اسلامی، توانست انقلاب را از چالش های مختلف عبور دهد.

مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان یاد آور شد: در زمانی که  تفکر غالب این بود که نوع مواجهه بسیج با دشمنان صرفا در قالب نظامی است لذا حضرت امام (ره) با دوراندیشی خاص خودشان در دوم آذر ماه سال 67 دستور تشکیل بسیج دانشجو و طلبه را در پیامی مجزا صادر کردند.

رئوفی با اشاره به پیام حضرت امام (ره)  و پس از آن سخنرانی ها و پیام های رهبر معظم انقلاب خطاب به بسیج دانشجویی، تصریح کرد: تراز فعالیت بسیج دانشجویی، تراز حکمرانی انقلاب اسلامی است و نوع نگاه حضرت امام این است که می فرمایند بسیج دانشجویی می بایست هسته های مقاومت را در سرتاسر جهان راه بیندازد.

وی با اشاره به فرمایش رهبر انقلاب مبنی بر اینکه شما دانشجویان بسیجی در خیمه فرماندهی انقلاب جای خودتان را پیدا کنید، تاکید کرد: بسیج دانشجویی می بایست بتواند در تراز حکمرانی انقلاب اسلامی در مراکز تصمیم گیر و تصمیم ساز اثر بگذارد و انقلاب اسلامی را در مراحل پنجگانه برای نیل به تمدن نوین اسلامی ایرانی یاری کند.

مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان اضافه کرد: با این نوع نگاه و با جمع بندی فرامین امامین انقلاب و مطالباتشان از بسیج دانشجویی به این جمع بندی می رسیم که در برهه حساس کنونی، کمک به حل چالش های انقلاب اسلامی و مسائل و مشکلات پیش روی مردم از مهمترین کار ویژه و رسالت مجموعه بسیج دانشجویی است.

رئوفی تاکید کرد: بسیج دانشجویی نهضت نقش آفرینی تخصصی و هسته های مساله محور را در راستای حل مسائل و مشکلات مردم و جامعه راه اندازی کرد که این حرکت در سخنرانی ششم آذر ماه سال 98 رهبر انقلاب در جمع بسیجیان مورد تایید و تاکید معظم له قرار گرفت.

وی با اشاره به سخن رهبر انقلاب در ششم آذر ماه سال گذشته یادآور شد: مقام معظم رهبری فرمودند این حرکت که اخیرا توسط بسیج دانشجویی شکل گرفته و این نقش آفرینی تخصصی و نهضت هسته های مساله محور کار مهمی است که جز توصیه های همیشگی ما هم بوده است.

مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان بیان کرد: این فرمایش رهبر انقلاب عزم ما را راسخ تر و گام های ما را در این مسیر استوارتر کرد تا با شکل دهی به این هسته های مساله محور ناظر به مسائل جامعه بتوانیم اثرگذار واقع شویم.

رئوفی با اشاره به شکل گیری 70هسته مساله محور بسیج دانشجویی در سطح استان هرمزگان، اظهار داشت: درخشش هسته مساله محور دانشجویان هرمزگانی در جشنواره کشوری نجم با کسب رتبه نخست کشور در پنل گفتمان سازی و مطالبه گری در واقع لبیک عملی به فرمایشات رهبر معظم انقلاب بود.

وی خاطرنشان کرد: این حرکت و این جایگاه در واقع نقطه عطف حرکت دانشجویان بسیجی استان هرمزگان  در مسیر نقش آفرینی تخصصی و نهضت هسته های مساله محور که مهمترین مطالبه رهبر انقلاب از بسیج دانشجویی است، خواهد بود و به انقلاب اسلامی کمک خواهد کرد که در تراز حکمرانی بتواند به سمت و سوی تمدن نوین اسلامی گام بردارد.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها