به روز شده در: ۱۵ آذر ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۹
وزیر خارجه عربستان:
وزیر خارجه عربستان در حاشیه «نشست G20» اذعان کرد که کشورش همیشه از عادی سازی کامل روابط با رژیم صهیونیستی حمایت کرده است.
کد خبر: ۴۲۷۷۵۱
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۹ - 22November 2020

حامی عادی سازی کامل روابط با اسرائیل هستیم/ روابطمان با ترکیه دوستانه استبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، وزیر امور خارجه عربستان در حاشیه نشست G20 اظهار داشت: که کشورش همیشه حامی عادی سازی کامل روابط با اسرائیل بوده است و خاطرنشان کرد که هیچ تهدیدی برای امنیت منطقه در دوره انتقال قدرت در آمریکا نمی‌بیند.

فرحان در مصاحبه با رویترز در حاشیه اجلاس سران G20 اظهار داشت که عربستان سعودی با یک توافق صلح دائمی و جامع که به تشکیل کشور مستقل فلسطین قبل از عادی سازی منجر شود موافق است.

در مورد نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که منجر به پیروزی جو بایدن ، نامزد دموکرات ها شد ، فرحان گفت که اطمینان دارد دولت جدید ایالات متحده همان سیاست ها را ادامه خواهد داد و سیاست هایی را که به ثبات منطقه کمک می کند دنبال خواهد کرد.

وی خاطرنشان کرد که هیچ تهدیدی برای امنیت منطقه در دوره انتقال قدرت در آمریکا نمی بیند.

وزیر خارجه عربستان همچنین مدعی شد تصمیم واشنگتن برای درج نام انصارالله یمن به عنوان یک سازمان تروریستی کاملا درست است.

در مورد روابط با ترکیه نیز فرحان توضیح داد که ریاض روابط خوب و دوستانه ای با آنکارا دارد و گفت که خبری از تحریم غیررسمی محصولات ترکیه نیست.

در مورد روابط با قطر و بحران در شورای همکاری خلیج فارس نیز وزیر امور خارجه عربستان گفت: جستجوی راهی برای خاتمه اختلاف با قطر ادامه دارد ، اما حل این مسئله به حل مشکلات امنیتی قانونی بستگی دارد.

شبکه عبری کان اخیراً در مورد یک رابطه عاشقانه بین اسرائیل و عربستان سعودی صحبت کرده و تأکید کرده بود که مقامات ارشد اسرائیلی در ریاض حضور دارند.

یک منبع ارشد صهیونیستی به کان تأکید کرد که محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان بیشترین حمایت را از اسرائیل در رژیم سعودی دارد و اگر موضوع به وی مربوط می شد، عادی سازی تاکنون رخ می داد.

انتهای پیام/ 161

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار