به روز شده در: ۰۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۶
سخنگوی حزب‌الله عراق:
«محمد محیی» تصمیم آمریکایی‌ها برای خروج از خاک این کشور را وقت کُشی دانست و خواستار تعیین جدول زمان بندی مشخص برای خروج نیرو‌های اشغال از سراسر خاک این کشور شد.
کد خبر: ۴۲۸۱۹۸
تاریخ انتشار: ۰۵ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۱ - 25November 2020

به گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، «محمد محیی» سخنگوی گردان‌های حزب الله عراق در پاسخ به سوالی درباره اعلام آمریکایی‌ها برای خروج نظامیان این کشور از عراق اظهار داشت: ما به‌هیچ عنوان به آمریکا و مواضعش اطمینان نداریم به این دلیل که در گذشته بار‌ها اعلام کرد که نیروهایش را خارج خواهد کرد، اما پس از مدتی دروغ بودن آن مشخص شد، شمار زیادی از سربازان آمریکایی در عراق مستقر شده و نیرو‌های جدیدی وارد این کشور شده اند، همچنین نیرو‌های جدید آمریکایی از عراق وارد سوریه شدند. تمام این‌ها نشان دهنده جدی نبودن آمریکا در زمینه پایان دادن به حضور نیروهایش در عراق است و می‌خواهد اینکه در این زمینه وقت کشی کرده و افکار عمومی را فریب دهد، اما مردم عراق به خوبی از این موضوع آگاهند.

وی با تاکید بر اینکه «حضور نیرو‌های آمریکایی باعث ایجاد بحران سیاسی و امنیتی در عراق شده است»، گفت: به همین دلیل حل آن نیازمند حمایت جدی دولت عراق از مصوبه مجلس نمایندگان در زمینه ضرورت خروج نیرو‌های آمریکایی از کشور است، حضور نیرو‌های آمریکایی در خاک عراق پذیرفتنی نیست، چه هزار نفر باشند، چه دو هزار نفر یا حتی یک نفر، لذا امروز در این زمینه توپ در زمین دولت و جناح‌های سیاسی عراق است.

سخنگوی گردان‌های حزب الله عراق که با شبکه خبری العالم گفت‌وگو می‌کرد، تاکید کرد که باید جدول عقب نشینی دقیق، صریح و واضح که دارای سقف زمانی مشخصی باشد، ترسیم شود تا مردم عراق اطمینان یابند که همه در زمینه پایان دادن به این پرونده جدی هستند، اما تا زمان حاضر ما جدیتی از آمریکا در این زمینه حس نمی‌کنیم.

این مسئول حزب الله عراق درباره شروط مقاومت برای خروج نیرو‌های اشغالگر از عراق گفت: شرط اصلی اعلام عقب‌نشینی است و اینکه آمریکا عقب‌نشینی از عراق را اعلام کند و دولت عراق نیز به شکل جدی آمریکا را ملزم به عقب‌نشینی از کشور بکند. اگر این شرط محقق شود این آتش‌بس تداوم خواهد یافت تا زمانی‌که این نیرو‌ها در سقف زمانی توافق‌شده از عراق خارج شوند. ولی اگر وضعیت، بدون شفافیت و بدون موضع‌گیری و بدون مشخص کردن ماهیت حضور نیرو‌های آمریکایی در عراق بماند آتش‌بس از بین می‌رود. یا اگر آمریکا بخواهد این فرصت و شروط را دور بزند حق مقاومت و ملت عراق است که به آن پاسخ بدهند.

انتهای پیام/ ۱۱۷

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها