به روز شده در: ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۴
کارشناس نظامی صهیونیست:
یک تحلیلگر معروف نظامی رژیم صهیونیستی اعتراف کرد: ایرانی‌ها قادر هستند به این ترور پاسخ دهند اما آنچه از آن بی‌اطلاع هستیم آن است که چه‌زمانی دست به این اقدام خواهند زد.
کد خبر: ۴۲۸۸۱۶
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۴ - 28November 2020

کارشناس نظامی صهیونیست: ایرانی‌ها توانمندی پاسخ به ترور را دارند/ جلسه رئیس ستاد ارتش اسرائیل با رؤسای سابقبه گزارش گروه بین الملل دفاع‌پرس، «عمیر بوحبوط» تحلیلگر و خبرنگار نظامی و امنیتی پایگاه اطلاع رسانی واللا در رشته توئیت‌هایی اعتراف کرد ایرانی‌ها به طور حتم توانمندی واکنش به ترور را خواهند داشت، اما پرسشی که در اینجا همچنان باقی است آن است که این کار را چه زمانی انجام خواهند داد؟.

در این بین روزنامه یدیعوت احارانوت به نقل از یوسی یهشوع خبرنگار نظامی ـ امنیتی خود خبر داد: آوی کوخاوی رئیس ستاد ارتش، تمام رؤسای سابق ارتش را گردهم آورده و مشاوراتی را پشت در‌های بسته با آن‌ها در دفتر خود انجام داده است.

به گفته این خبرنگار، ایهود باراک، شائول موفاز، موشه یعلون، دان حالتوتس، گابی اشکنازی، بنی گانتس و گادی ایزنکوت جلسه‌ای بسیار طولانی با رئیس ستاد فعلی داشتند.

به نوشته این روزنامه وقتی بدانیم که آن‌ها درباره مسائل سیاسی با هم رایزنی نمی‌کنند، در مورد چه چیزی این جلسه تشکیل شد؟ این مسئله را بوحبوط هم در گزارشی که امروز در پایگاه اطلاع رسانی واللا منتشر شد نیز تایید کرد و خبر داد بعد از ترور دانشمند هسته‌ای ایران، ساختار نظامی اسرائیل به طور کامل سکوت اختیار کرده است.

این خبرنگار که مسئول پیگیری فعالیت‌های نظامی ارتش رژیم صهیونیستی و دیگر سرویس‌های امنیتی این رژیم است تاکید کرد، از بعد از ظهر جمعه که ترور محسن فخری زاده به وقوع پیوست آوی کوخاوی تنها در مورد دیدارش با رؤسای سابق ستاد ارتش سخن گفت و بس.

افراد نزدیک بنی گانتس (وزیر جنگ رژیم صهیونیستی) هم حاضر به اظهار نظر در مورد اخبار و گزارش‌های خارجی منتشر شده در مورد دست داشتن اسرائیل در این ترور، نشدند. با این حال بنی گانتس ساعت ۴ و ۳۰ دقیقه یعنی حدود یک ساعت بعد از وقوع این حادثه از مقر وزارت جنگ در تل آویو خارج شد.

در ادامه این گزارش آمده است: وقتی یک مسئول ایرانی ترور می‌شود و مورد توجه گسترده رسانه‌ای قرار می‌گیرد، ساختار اطلاعاتی ـ امنیتی هوشیاری خود را افزایش داده و دستور آماده باش در ارتش نیز به شکلی خودکار صادر می‌شود در حالی که انواع و اقسام سناریو‌های تهدید مد نظر قرار می‌گیرند. ‎

فقط چند هفته پیش بود که ارتش سامانه پدافند هوایی خود را در رزمایش تمرین کرد، سناریوی این رزمایش شلیک موشک از داخل خاک لبنان و سوریه بود.

به اعتقاد بحبوط، طی چند هفته اخیر رایزنی‌هایی بین بخش سیاسی و ساختار نظامی درباره نوع راهبردی که قرار است در قبال ایران اتخاذ شود صورت گرفت، این رایزنی‌ها با توجه به ائتلاف جدید و غیررسمی انجام شده با عربستان سعودی در کنار توافقنامه‌هایی که با امارات متحده عربی و بحرین انجام شده و پیش از این با مصر صورت گرفته بود مورد بررسی قرار گرفت.

در این نشست تاکید شده است که هدف اصلی موساد و ارتش اسرائیل با توجه به دستورات بخش سیاسی، مجبور کردن ایران به خروج از برنامه هسته‌ای است، این استراتژی در حال حاضر با ائتلاف کشور‌های سنی در خاورمیانه و نیز ایالات متحده همسویی دارد. ‎

انتهای پیام/ 161

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار