به روز شده در: ۳۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۸
فرمانده کل سپاه با تأکید بر اینکه هیچ تهدید و تعرضی از سوی دشمنان را رها نخواهیم کرد، گفت: ما هم در عمل نشان داده‌ایم و هم در بیان می‌گوییم که هر عملی از سوی دشمن علیه ما سر بزند، آن را با ضربه‌ای متقابل، قاطع و مستحکم پاسخ می‌دهیم.
کد خبر: ۴۳۴۹۶۸
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۹ - 02January 2021

هر عمل دشمن را با ضربه ای متقابل ،قاطع و مستحکم پاسخ می‌دهیمبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، سردار سرلشکر پاسدار «حسین سلامی» فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حاشیه بازدید از یگان‌ها، سامانه‌ها و تجهیزات نظامی مستقر در جزیره بوموسی، پیرامون راهبرد دفاع دریایی سپاه از جزایر سه‌گانه به‌ویژه جزیره راهبردی بوموسی اظهار داشت: جزایر سه‌گانه بوموسی و تنب بزرگ و تنب کوچک، اجزای جدایی‌ناپذیر استقلال ملی و پیشانی دفاعی ما در مقابله با دشمنان فرامنطقه‌ای هستند.

وی افزود: همان‌طور که در پایتخت کشور عزیزمان یعنی تهران، هر یک وجب خاک به اندازه جان همه ملت ایران ارزشمند است، یک وجب خاک این جزایر هم برای آحاد مردم ایران به اندازه جانشان ارزشمند است.

سرلشکر سلامی وضعیت و آمادگی‌های دفاعی و رزمی در این جزایر را اطمینان‌بخش، قاطع، محکم و خلل‌ناپذیر توصیف کرد و افزود: امروز برای ارزیابی و اطمینان از آمادگی‌های قدرتمندمان در دریا و در مقابله با دشمنانی که گاهی رجزخوانی‌ها و لفاظی‌هایی همراه با تهدید انجام می‌دهند، در اینجا حاضر شده‌ایم، تا ان‌شاالله از نزدیک با آمادگی‌های مدافعان آب‌های آسمانی سرزمین خود که در سطح مطلوبی قرار دارد، آشناتر شویم.

فرمانده کل سپاه در پاسخ به سوالی در خصوص واکنش به هر نوع دست‌اندازی به امنیت و منافع ملی کشورمان به‌ویژه در حوزه دریایی تصریح کرد: ما هم در عمل نشان داده‌ایم و هم در بیان اعلام می‌کنیم هر عملی که از سوی دشمن علیه ما سر بزند، آن را با ضربه‌ای متقابل، قاطع و مستحکم پاسخ می‌دهیم و این موضوع بار‌ها ثابت شده است که ما هیچ تهدید و تعرضی از سوی دشمنان را رها نکرده و او را به حال خود وانمی‌گذاریم.

سرلشکر سلامی با تشریح توانمندی‌ها و آمادگی‌های دفاعی و رزمی نیروی دریایی سپاه تأکید کرد: نیروی دریایی سپاه به‌ویژه در سال‌های اخیر به توانمندی‌ها و دستاورد‌های فوق‌العاده‌ای نائل آمده است و آنچه امروز شاهد آن هستیم، بخشی از توان و اقتدار سپاه در دریا است.

وی افزود: توانمندی مقابله با زیرسطحی‌های متخاصم و دستیابی به یک توان زیرسطحی قدرتمند که هم در حوزه کشف و هم اجرا، در زیر دریا حرکت می‌کند، از جمله توانمندی‌هاست.

فرمانده کل سپاه برخورداری از مین‌های انبوه هوشمند و تولیدشده زیرسطحی که از قابلیت‌های عملیاتی فوق‌العاده برخوردار است را در کنار قابلیت رهاسازی بمب‌های هوشمند از فراز آسمان توسط پرنده‌های با سرنشین و یا بدون سرنشین که قادر است اهداف متخاصم را در عمق دریا منهدم کند، از جمله مظاهر اقتدار نیروی دریایی سپاه دانست.

سرلشکر سلامی نسل جدید پهپاد‌های عمودپرواز که از روی شناور‌ها قادر به عملیات در برد‌های مختلف هستند را از دیگر اجزاء اصلی توانمندی‌های نیروی دریایی سپاه برشمرد و خاطرنشان کرد: طیف متنوعی از موشک‌انداز‌های بی‌شمار همراه با نیروی انسانی مؤمن و رشید دریادل که قادر هستند صحنه دریا را به میدانی برای نشان دادن شجاعت‌ها و شهامت‌های ملت تبدیل کنند، از دیگر جلوه‌های این اقتدار است.

فرمانده کل سپاه با اشاره به ظرفیت معنوی و رزمی رزمندگان و دریادلان جوان نیروی دریایی سپاه و شور، نشاط و انگیزه والای آن‌ها برای حضور در میدان‌های سخت و پرخطر، تأکید کرد: این‌ها همان رویش‌های هستند که نشان می‌دهد سردار سلیمانی‌ها همچنان در سپاه زنده و در حال رویش هستند و این سرزمین هرگز از وجود این‌گونه مردان تهی نخواهد شد.

فرمانده کل سپاه در پایان با گرامیداشت سالروز شهادت سردار پر افتخار و جاودانه سپاه اسلام حاج قاسم سلیمانی که صحنه‌های بزرگی را در جهان اسلام برای برای مقابله با دشمنان کینه‌توز اسلام پی‌ریزی کرد، گفت: حاج قاسم فتح و ظفر را برای همه مسلمانان به ارمغان آورد، دشمنان را در تغییر نقشه سیاسی جهان اسلام ناکام گذارد و شکست‌های آشکاری را به جبهه دشمنان امت اسلامی از جمله آمریکا و رژیم صهیونیستی به‌ویژه در صحنه مقابله با تروریسم تکفیری و داعش تحمیل کرد.

انتهای پیام/ 231

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار