به روز شده در: ۳۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۲
فرمانده نیروی هوافضای سپاه:
سردار حاجی‌زاده با بیان اینکه آمریکایی‌ها می‌خواهند کشورهای منطقه فاقد ارتش و نیروهای مسلح باشند، گفت: هدف آمریکا تجزیه کشورهای منطقه است.
کد خبر: ۴۳۵۵۳۶
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۴ - 04January 2021

مبارزه حاج قاسم در سوریه و عراق، در اوج مظلومیت بود/ هدف آمریکا تجزیه کشورهای منطقه استبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، سردار سرتیپ پاسدار «امیرعلی حاجی‌زاده» فرمانده نیروی هوافضای سپاه شب گذشته در مراسم گرامیداشت سالگرد سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی که در دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین (ع) برگزار شد، در سخنانی با اشاره به دلایل شهادت شهید سلیمانی، اظهار داشت: آمریکا بعد از جنگ جهانی دوم با کمترین هزینه و خسارت فاتح دنیا شد و به‌عنوان ابرقدرت تمام دنیا را مصادره کرد.

وی ادامه داد: آمریکا در کل جهان ارتش خود را مستقر کرد؛ ارتش عظیمی در اروپا، آمریکای شمالی و جنوبی و ژاپن مستقر ساخت و حالا در منطقه مرکزی جهان که آن‌ها آن را خاورمیانه خطاب می‌کنند، فرماندهی عظیمی به نام گروه تروریست «سنتکام» را که هدف آن تجزیه کشورهای منطقه است، ایجاد کرده است. آن‌ها می‌خواهند کشورهای منطقه ما فاقد ارتش و نیروهای مسلح و بدون سر باشند.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه با اشاره به اینکه آمریکا راهبردها و سناریوهای خود را با هدف تسلط بر منطقه و طراحی و عملیاتی کرده است، افزود: در جنگ جهانی هشت‌ساله، ایران داخل مرزهای خود با رژیم بعثی عراق می‌جنگید که در واقع نماینده ۱۲۳ کشور جهان و برخوردار از حمایت ابرقدرت‌های غرب و شرق بود؛ اما امروز به لطف رشادت‌های حاج قاسم و شهدای مدافع حرم، اراده و گفتمان انقلاب اسلامی و مقاومت از مدیترانه تا دریای سرخ را تحت تأثیر اهداف راهبردی ما قرار داده است.

سردار حاجی‌زاده بیان کرد: مبارزه حاج قاسم در جنگ سوریه و عراق، مبارزه در اوج مظلومیت و تنهایی بود. در روزهای اول که حاج قاسم را به دفاع از دیکتاتور محکوم می‌کردند و با ساده‌اندیشی، داعش و جریان تکفیر را مردم سوریه قلمداد می‌کردند، اما حاج قاسم دست از فرمان ولایت نکشید و در اوج مظلومیت و تهمت، همراه با یارانش به کار خود مشغول بود و آنچه باعث شد او برجسته، ممتاز و متفاوت شود، ولایت‌پذیری محض او بود. حاج قاسم با عشق و علاقه چله جهاد گرفت و ۴۰ سال مجاهدانه کار کرد.

انتهای پیام/ 151

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار