به روز شده در: ۳۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۳
نخستین تمرین مشترک و بزرگ رزم پهپادی ارتش با بکارگیری انواع بمب‌ها، موشک‌ها و پهپاد‌های انتحاری نقطه‌زن صبح امروز آغاز شد.
کد خبر: ۴۳۵۶۴۹
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۹ - 05January 2021

تمرین بزرگ رزم پهپادی ارتش آغاز شدبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، نخستین تمرین بزرگ رزم پهپادی ارتش با شرکت صد‌ها فروند پهپاد از نیرو‌های چهارگانه ارتش صبح امروز در منطقه عمومی سمنان آغاز شد.

امیر دریادار «سید محمود موسوی» معاون عملیات ارتش در تشریح ابعاد مختلف این تمرین بزرگ با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران امروز یکی از کشور‌های توانمند جهان در حوزه هواپیما‌های بدون سرنشین محسوب می‌شود، اظهار داشت: در تمرین بزرگ رزم پهپادی ارتش انواع مختلف سامانه‌های پهپادی در نیرو‌های زمینی، پدافند هوایی، هوایی و دریایی ارتش در شرایط رزم واقعی به اجرای مأموریت‌های تعریف شده خواهند پرداخت.

وی افزود: اجرای عملیات‌های رزمی پهپادی شامل رهگیری هوایی و انهدام اهداف هوایی با استفاده از موشک هوابه‌هوا، انهدام اهداف زمینی با استفاده از بمب‌ها و موشک‌های نقطه‌زن و همچنین بکارگیری گسترده پهپاد‌های انتحاری از جمله اقداماتی است که در بخش عملیاتی این تمرین اجرا می‌شود.

دریادار موسوی ادامه داد: پرواز پهپاد‌های نیروی دریایی ارتش از روی شناور در آب‌های جنوبی کشور، پرواز برد بلند پهپاد‌های انتحاری نقطه‌زن برای انهدام اهداف حساس و حیاتی در عمق خاک دشمن از طرح‌های تمرینی رزم پهپادی خواهد بود.

وی اضافه کرد: مشارکت یگان‌های پهپادی درگیر رزمایش از سایر نقاط کشور و همزمان پایش و رصد مرز‌های زمینی، هوایی و دریایی از دیگر اقدامات مهم این تمرین بزرگ رزم پهپادی است.

معاون عملیات ارتش با اشاره به برگزاری نمایشگاه دستاورد‌های پهپادی ارتش جمهوری اسلامی ایران در حاشیه این تمرین، گفت: در این نمایشگاه، دستاورد‌های جدید ارتش در حوزه پرنده‌های بدون سرنشین با حضور رئیس ستادکل نیرو‌های مسلح و فرمانده کل ارتش به نمایش گذاشته می‌شود.

انتهای پیام/ 200

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار