به روز شده در: ۳۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۹
وزیر اطلاعات:
حجت‌الاسلام علوی گفت: وزارت اطلاعات با همکاری دیگر دستگاه‌ها در موضوع شهادت سردار سلیمانی پرونده‌ای را تنظیم کرده که آماده ارائه در مجامع حقوقی و بین‌المللی است.
کد خبر: ۴۳۵۶۸۴
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۶ - 05January 2021

پرونده شهادت سردار سلیمانی آماده ارائه در مجامع حقوقی و بین‌المللی استبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، حجت‌الاسلام «سید محمود علوی» وزیر اطلاعات امروز(سه‌شنبه) در حاشیه حضور در گلزار شهدای کرمان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امیدواریم صدای مظلومیت این شهید در مجامع حقوقی به گوش جهانیان برسد.

وی افزود: ما در برابر خون این شهید بزرگوار و همرزمانش رسالت داریم و این رسالت ما چندوجهی است که یک وجه آن پرداختن حقوقی به موضوع است.

وزیر اطلاعات گفت: تمام مستندات تروریسم دولتی و این نقض حاکمیت ملی کشور دیگر در این ترور دولتی وجود دارد و بیش از هزار صفحه در این زمینه کار حقوقی انجام شده است.

حجت‌الاسلام علوی تاکید کرد: اضافه بر جنبه حقوقی، همانطور که رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند جمهوری اسلامی ایران از خون حاج قاسم نمی‌تواند بگذرد و قابل گذشت نیست؛ بخصوص که دشمن با وقاحت تمام آمده و این حرکت تروریستی را بر عهده گرفته و به نوعی روی آن مانور داده است.

وی ادامه داد: این جالب است که ترور انجام دهند، حاکمیت یک کشور را نقض بکنند و حقوق بشر ادعایی خود را زیر پا بگذارند و بعد ژست بگیرند.

وی گفت: البته جمهوری اسلامی سیلی کوچکی در عین‌الاسد به دشمنان حاج قاسم زد، اما سیلی اصلی و انتقام سخت در جای خود محفوظ است.

وزیر اطلاعات تاکید کرد: اینکه این انتقام چه وقت و چگونه گرفته شود، بستگی به اراده جمهوری اسلامی دارد و ایران به‌موقع این انتقام سخت را از دشمن خواهد گرفت و این کار را بی‌پاسخ نخواهد گذاشت.

علوی با تاکید بر اینکه خون سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی پایمال‌شدنی و جبران‌شدنی نیست، اظهار داشت: از دست دادن سرمایه‌ای مانند حاج قاسم قابل جبران نیست و دشمنان ما می‌دانند که جنایت بزرگی را مرتکب شدند.

شناسایی عاملان شهادت فخری‌زاده ادامه دارد
وی به شهادت «محسن فخری‌زاده» دانشمند دفاعی و هسته‌ای کشورمان نیز اشاره کرد و گفت: مطالعات کاملی و شناسایی انجام شده است، ولی کار پایان‌یافته نیست و در حال انجام است؛ امیدواریم با دعای مردم و همت و هوشیاری سربازان گمنام امام عصر (عج) و سایر دستگاه‌های اطلاعاتی مرتبط با موضوع بتوانیم قاتلان را به دستگاه عدالت بسپاریم و مجازات شوند.

وی ادامه داد: اما قاتلان که به عنوان مباشران در قتل می‌شناسیم، جزو این قضیه هستند؛ لذا قاتلان اصلی این امر رژیم تبهکار صهیونیستی و اشغالگر قدس است که حیات خود را در همین حرکت‌های تروریستی و بزدلانه جستجو می‌کند.

وزیر اطلاعات گفت: رژیم صهیونیستی می‌داند با شهادت افرادی مانند شهید فخری‌زاده باید نابودی نه‌چندان دور خود را پیش‌بینی کند، زیرا با این ترور مرتکب جنایت و اشتباه بزرگی شد.

وی ادامه داد: ایران فخری‌زاده‌های بسیار و سردار سلیمانی‌های زیادی تربیت کرده و جای شهیدان فخری‌زاده و سلیمانی با رفتن آن‌ها خالی نمی‌شود و کسانی که در مکتب حاج قاسم و در کلاس فخری‌زاده پرورش یافته‌اند، جای آن‌ها را پر و راهشان را ادامه می‌دهند و این آرزو بر دل دشمنان می‌گذارند که راه این شهیدان، ابتر بماند.

انتهای پیام/ 231

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار