به روز شده در: ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۸
حجت‌الاسلام رئیسی در جلسه شورای اداری استان کرمانشاه:
رئیس قوه قضاییه شهید سلیمانی را جلوه بارز «ما می‌توانیم» دانست و گفت: حاج قاسم در مقام عمل اثبات کرد که ما می‌توانیم در منطقه حرف اول را بزنیم و با وجود همه جنایت‌های دشمنان و اذناب منطقه‌ای آنان، امنیت منطقه را تضمین کنیم.
کد خبر: ۴۳۶۰۸۴
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۴ - 07January 2021

بهترین ملاک عدالت در ادارات و سازمان‌ها عمل به قانون است/ نظام اداری سالم و کارآمد می‌تواند اثرگذار برای مردم باشدبه گزارش گروه اجتماعی دفاع‌پرس، حجت‌الاسلام «سید ابراهیم رئیسی» رئیس قوه قضاییه، صبح امروز در جلسه شورای اداری کرمانشاه، ضمن گرامیداشت یاد شهدا به خصوص شهدای این استان، هر وجب از خاک کرمانشاه را یادآور دلاوری‌های مردان و زنان این خطه در برابر بعثی‌ها، منافقین و ضدانقلاب دانست و اظهار داشت: ایستادگی، مجاهدت و مقاومت مردم کرمانشاه در دوران دفاع مقدس موجب سربلندی مردم این استان شد.

رئیس قوه قضاییه با اشاره به وجود اقوام و مذاهب و گویش‌های مختلف در استان کرمانشاه، وحدت و انسجام را رمز تلاش برای توسعه‌یافتگی استان کرمانشاه دانست.

حجت‌الاسلام رئیسی با اشاره به وظایف مدیران در نظام جمهوری اسلامی گفت: در تربیت دینی، مدیران قبل از هر چیز باید خود را در محضر پروردگار متعال ببینند و پاسخگویی به ارباب رجوع، مردم و همچنین سلسله مراتب نظارتی را از وظایف خود بدانند.

رئیس قوه قضاییه خودکنترلی را به عنوان کارآمدترین نظام کنترلی تعریف کرد و گفت: وقتی می‌گوییم مدیران باید خود را در محضر خداوند متعال ببینند بدین معنی است که هرگز خطای تخلف را بر خود مجاز ندانند.

حجت‌الاسلام رئیسی با مهم و محوری خواندن موضوع سلامت اداری در کشور، تاکید کرد: نظام اداری سالم و کارآمد می‌تواند خدمت‌رسان خوبی به مردم باشد و کام اقشار مختلف مردم را با اجرای عدالت شیرین کند.

رئیس قوه قضاییه یکی از جلوه‌های مهم سلامت اداری را وجود عدالت در ادارات و سازمان‌ها دانست و گفت: هر اندازه ادارات و سازمان‌ها در جذب، تقسیم‌بندی نیروی انسانی، افزایش کارآمدی و خدمت رسانی به مردم و همچنین تقسیم عادلانه ظرفیت‌ها به عدالت و قانون نزدیک‌تر باشند، سلامت اداری را بیشتر رعایت کرده اند.

حجت‌الاسلام رئیسی در ادامه بر لزوم نظارت مدیران بر زیرمجموعه‌های خود تاکید کرد و ضمن ابراز تأسف از نظارت‌گریزی برخی‌ها گفت: نظارت کردن به معنای «بی اعتمادی» نیست، بلکه باید معنای افزایش و تداوم اعتماد از آن برداشت شود.

نظارت‌ها به معنای مچ‌گیری نیست
رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه اعتماد یک امر دفعی نیست که یک روز باشد و یک روز دیگر از بین برود، بر تقویت نظارت‌های درون‌سازمانی و برون‌سازمانی مدیران بر زیرمجموعه‌های خود تاکید کرد و گفت: «نظارت بر زیرمجموعه» افزایش کارآمدی و ارتقا بهره‌وری مجموعه‌ها را به دنبال خواهد داشت؛ به عبارت دیگر، اقدامات نظارتی به معنای کمک به مدیریت برای بهتر و شفاف‌تر دیدن است و نباید آن را نوعی مُچ‌گیری قلمداد کرد.

حجت‌الاسلام رئیسی در ادامه با اشاره به لزوم خنثی سازی تهدیدات و تحریم‌ها توسط مدیران، اظهار کرد: ما در قوه قضاییه از مدیران شجاع، کارآمد، خطرپذیر و کسانی که علی‌رغم تهدیدات سعی می‌کنند از همه فرصت‌ها بهره ببرند و تهدیدات را به فرصت تبدیل کنند و اجازه ندهند مشکلی در معیشت و زندگی مردم پیش بیاید، حمایت می‌کنیم.

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه گره گشایی در حوزه مسائل اجتماعی و فرهنگی در گرو حرکت مدیران با اخلاص، با شهامت و دارای روحیه بسیجی و جهادی است، بر لزوم اجرای کامل مصوبات سفر سال ۹۰ مقام معظم رهبری به کرمانشاه تاکید کرد و گفت: مسلّما اجرای کامل این مصوبات برکات زیادی برای مردم کرمانشاه به همراه خواهد داشت.

بازگرداندن کارخانه‌های تعطیل و نیمه تعطیل به چرخه فعالیت
حجت‌الاسلام رئیسی ضمن تقدیر از اقدامات انجام شده مدیران استان کرمانشاه در راستای احیای واحد‌های تولید تعطیل یا نیمه‌تعطیل، گفت: باید هر چه زودتر سایر کارخانه‌های تعطیل و نیمه تعطیل این استان به چرخه فعالیت بازگردند.

رئیس قوه قضاییه افزود: جهش تولید یک امر مورد انتظار در کشور است و ما برای تحقق این مهم، باید موانع آن از جمله قاچاق سازمان‌یافته کالا را برطرف کنیم.

حجت‌الاسلام رئیسی با اشاره به لزوم ساماندهی کوله بری و مهیا کردن بیش از پیش شرایط برای افزایش صادارت و واردات در مناطق مرزی کرمانشاه، عنوان کرد: منظور ما از برخورد با قاچاق، مقابله با کوله‌بری نیست و ما صرفا باید تمرکز خود را بر روی مقابله با قاچاق سازمان یافته که به اقتصاد کشور آسیب می‌رساند معطوف کنیم.

رئیس قوه قضاییه در ادامه با اشاره به مسائل و مشکلات پیش آمده در کشور در حوزه خصوصی‌سازی گفت: همه ما از اصل خصوصی‌سازی حمایت می‌کنیم، اما معتقدیم که روند اجرای آن باید با دقت بیشتری همراه باشد.

حجت‌الاسلام رئیسی با اشاره به مشکلات پیش آمده از ناحیه فرآیند‌های غلط و کارشناسی نشده برخی واگذاری‌ها در کشور، بر لزوم کاهش نقش تصدی‌گری دولت و افزایش نظارت توسط این نهاد بر روند خصوصی‌سازی‌ها اشاره کرد و گفت: فرآیند خصوصی‌سازی‌ها باید به صورت منضبط، در چهارچوب قوانین و با احراز اهلیت متقاضی خرید، انجام شود.

رئیس قوه قضاییه راه‌اندازی بازارچه‌های مرزی و استقرار گمرک و نیرو‌های انتظامی در مناطق مرزی را راهی برای قانونمند کردن روند صادرات و واردات در مناطق مرزی کرمانشاه عنوان کرد و گفت: فعال شدن بازارچه‌های مرزی می‌تواند کوله‌بری را سامان بدهد و از مشکلات بیکاری در مناطق مرزی کشور بکاهد.

رئیس قوه قضاییه با تاکید بر این نکته که در مسئله تولید نباید کوچکترین وقفه‌ای ایجاد شود، به مشکلات پیش آمده برای پالایشگاه کرمانشاه اشاره کرد و از پیگیری‌های سازمان بازرسی کل کشور در این زمینه خبر داد.

حجت‌الاسلام رئیسی همچنین با اشاره به گزارش استاندار کرمانشاه در خصوص کاهش آمار بیکاری در این استان، توانمندی، غیرت، همت، کار و تلاش را از ویژگی‌های بارز مردم این خطه دانست و تاکید کرد که استانداری کرمانشاه باید سایر موانع بیکاری در این استان را هرچه زودتر از سر راه بردارد.

رئیس قوه قضاییه در ادامه فقر، بیکاری، جدایی از معنویت و اخلاق را از زمینه‌های وقوع جرم، طلاق و ناهنجاری‌های اجتماعی دانست و بر از بین بردن ریشه‌های وقوع جرم تاکید کرد.

حجت‌الاسلام رئیسی همچنین اصلاح ۹۸ درصدی پس از زلزله کرمانشاه را آماری قابل قبول ذکر کرد و آن را شاهد مثالی برای وجود همت و غیرت کار کردن در این استان دانست.

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه ما که ایستادگی و مقاومت و کار و تلاش مردم کرمانشاه را دیده‌ایم، می‌دانیم حل مشکلات مردم این استان «شدنی» است، خاطرنشان کرد: با توجه به ظرفیت‌های فراوان موجود در کرمانشاه، رونق اقتصادی در این استان نه به عنوان یک شعار بلکه به عنوان یک اقدام باید در دستور کار مدیران قرار بگیرد.

حجت‌الاسلام رئیسی سپس با بیان اینکه ما می‌توانیم بسیاری از گره‌ها را با اتکال به خدا و اعتماد به نفس باز کنیم، شهید سلیمانی را جلوه بارز «ما می‌توانیم» دانست و گفت: تجلیل از حاج قاسم به معنای تجلیل از شخصیتی است که در مقام عمل اثبات کرد ما می‌توانیم در منطقه حرف اول را بزنیم و با وجود همه جنایت‌های دشمنان و اذناب منطقه‌ای آنان، امنیت منطقه را تضمین کنیم؛ جوانان ما می‌توانند با الگو قرار دادن حاج قاسم سلیمانی روحیه «ما می‌توانیم» را در خود تقویت کنند.

فشار حداکثری آمریکا شکست خورده است
رئیس قوه قضاییه با تاکید بر این نکته که دشمنان باید بدانند فشار بر ملت ایران هرگز کارساز نخواهد بود، به شکست سیاست فشار حداکثری آمریکا و غرب علیه ایران اشاره کرد و گفت: این موضوع که آمریکا و غرب در ایجاد فشار حداکثری علیه ایران شکست خورده‌اند، حرفی نیست که تنها ما بزنیم، بلکه امروز تحلیلگران غربی نیز بر این موضوع صحه می‌گذارند.

حجت‌الاسلام رئیسی همچنین با بیان این نکته که گاهی خسارت برخی ترک فعل‌ها بیشتر از فعل‌هاست، تاکید کرد: اگر کسی در دوران مسئولیت خودش کاری که عهده‌دار آن بوده را انجام نداده و موجب خسارت شده باشد، مرتکب جرم شده است و مرور زمان نمی‌تواند خسارت وارده به اموال و نفوس مردم را جبران کند و به همین دلیل ما در قوه قضاییه در زمینه مقابله با ترک فعل مدیران و مسئولان بسیار مصمم هستیم.

سند «تحول قضایى» اقبال اقشار مختلف مردم را به همراه داشته است
پیش از سخنان رئیس دستگاه قضا، «هوشنگ بازوند» استاندار کرمانشاه طی سخنانی ضمن تقدیر از دادگسترى کرمانشاه به دلیل همکارى در برداشتن موانع سرمایه‌گذارى، در خصوص سند تحول قضایی اظهار کرد: سند تحول قضایى با رویکرد مبارزه با فساد، اقبال اقشار مختلف مردم را به همراه داشته است و امیدواریم این سند در مرحله عملیاتی نیز با دقت اجرا شود.

استاندار کرمانشاه با اشاره به اقدامات انجام شده برای جبران خسارت‌های وارده به این استان که در زلزله دو سال پیش تحمیل شده بود، از نقش پررنگ دستگاه قضایی در حل بسیاری از مشکلات پس از زلزله تقدیر کرد.

بارقه‌های امید مردم نسبت به دستگاه قضا طی یکی دو سال گذشته چندین برابر شده است
حجت‌الاسلام «مصطفی علما» نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه با اشاره به اقدامات انجام شده توسط قوه قضاییه طی زمان ریاست حجت‌الاسلام رئیسی گفت: بارقه‌های امید مردم نسبت به دستگاه قضا طی یکی دو سال گذشته چندین برابر شده است.

وی افزود: سند تحول قضایی که چشم‌اندازه قوه قضاییه در تراز انقلاب اسلامی است، می‌تواند در کیفیت اقدامات قضایی پیشرفت چشمگیری ایجاد کند.

مردم کرمانشاه اجازه پیاده‌سازی نقشه‌های شوم دشمن را ندادند
همچنین ماموستا «ملاقادر قادری» امام جمعه پاوه در این مراسم با اشاره به سوابق استان کرمانشاه در دوران دفاع مقدس اظهار کرد: مردم کرمانشاه در دفاع از انقلاب و کشور طی ۴۰ سال گذشته نقش آفرینی جدی داشتند و شایسته نیست که این استان هنوز در برخی حوزه‌ها دارای محرومیت باشند.

وی افزود: مردم کرمانشاه با اقدامات امنیت‌آفرین خود در چهار دهه سپری شده از انقلاب اسلامی، اجازه پیاده‌سازی بسیاری از نقشه‌های شوم دشمن را ندادند.

همچنین در این مراسم «حسینی‌کیا» رئیس مجمع نمایندگان کرمانشاه، سردار «عظیمی» فرمانده قرارگاه نجف، «دارابی» رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کرمانشاه و «افضلی» مدیر کل شیلات، نقطه نظرات خود را بیان کردند.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار