به روز شده در: ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۰
فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه:
سردار «رمضان زیراهی» با بیان اینکه این منطقه در اوج اقتدار قرار دارد گفت: نیروی دریایی سپاه این نیرو با تجهیزات نظامی مدرن و پیشرفته در اوج توان و آمادگی عملیاتی قرار دارد.
کد خبر: ۴۳۶۵۱۵
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۰ - 09January 2021

نیروی دریایی سپاه در اوج توان و آمادگی عملیاتی قرار داردبه گزارش دفاع پرس از بوشهر، در آستانه سالگرد دستگیری تفنگداران دریایی آمریکایی، بیش از 700 شناور بسیج دریایی و یگان‌های شناوری منطقه دوم نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پیرامون جزیره فارسی در خلیج فارس رژه رفتند.

سردار «رمضان زیراهی» فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه امروز در آیین برگزاری رزمایش دریایی در اطراف جزیره فارسی در خلیج فارس با اشاره به سالروز دستگیری تفنگداران دریایی متجاوز آمریکایی به آب‌های سرزمینی ایران اسلامی اظهار داشت: در آستانه پنجمین سالگرد دستگیری تفنگداران  دریایی متجاوز آمریکایی، سومین رزمایش مشترک نیروی دریایی سپاه و ملوانان بسیجی  با نام سردار سپهبد شهید «قاسم سلیمانی» در اطراف جزیزه فارسی در آب‌های نیلگون خلیج فارس برگزار شد.

وی با بیان اینکه در این رزمایش بیش از 700 شناور بسیج دریایی و یگان‌های شناوری منطقه دوم نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی رژه رفتند گفت: در این رزمایش شناورهای مردمی و نظامی از سواحل استان بوشهر خود را به جزیره فارسی رسانده و در ستون‌هایی منظم گرداگرد این جزیره مهم رژه رفتند و توانمندی خود را به نمایش گذاشتند.

فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه با بیان اینکه این منطقه در اوج اقتدار قرار دارد تاکید کرد: نیروی دریایی سپاه این نیرو با تجهیزات نظامی مدرن  و پیشرفته در اوج توان و آمادگی عملیاتی قرار دارد.

سردار زیراهی با قدردانی از نیروهای بسیج دریایی استان بوشهر به نقش مهم این نیروی توانمند پرداخت و تصریح کرد: بسیج  در مواقع نیاز  وارد میدان می‌شود و ماموریت خود را به نحو احسن انجام می‌دهد و این آمادگی وجود دارد که اگر سواحل، آب‌ها و جزایر تهدید شوند، بسیجیان خود را در کوتاه‌ترین زمان به جزایر می‌رسانند و در کنار نیروهای نظامی از آنها پاسداری می‌کنند.

در رزمایش شناوری شهید «سردار سپهبد قاسم سلیمانی» توانمندی شناورهای بسیج دریایی و یگان‌های شناوری منطقه دوم نیروی دریایی در رژه باشکوهی به نمایش درآمد.

«جزیره فارسی»، جزیره‌ای نظامی در خلیج فارس و در اختیار سپاه  است که پنج سال پیش یعنی در 22 دی 1394 پاسداران نیروی دریایی سپاه توانستند 10 تفنگدار نیروی دریایی تروریست ایالات متحده آمریکا را که با 2 شناور نظامی، بدون مجوز و غیرقانونی وارد آب‌های تحت حاکمیت جمهوری اسلامی ایران شده بودند، در چند کیلومتری نزدیک این جزیره دستگیر و برای یک روز در این جزیره بازداشت کنند.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها