به روز شده در: ۰۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۲:۲۰
جانشین فرمانده ناجا در گفت‌وگو با دفاع‌پرس عنوان کرد؛
سردار رضایی با اشاره به تشکیل قرارگاه مقابله با قاچاق سلاح، بر ضرورت تلاش وزارت امور خارجه و دستگاه‌های مختلف برای مبارزه با قاچاق سلاح تأکید کرد.
کد خبر: ۴۳۶۶۸۷
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۹ - ۰۵:۲۲ - 11January 2021

راه‌اندازی قرارگاه مقابله با ورود سلاح‌های قاچاق به کشور/ استفاده از سلاح در مراسمات جرم است«سردار قاسم رضایی» جانشین فرمانده ناجا در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی دفاع‌پرس، در خصوص راه‌اندازی قرارگاه مقابله با قاچاق سلاح و جمع‌آوری سلاح غیرمجاز اظهار داشت: باید ورود سلاح به کشور به طور کامل کنترل شود و این موضوع ان‌شاءالله به صورت صد درصد محقق خواهد شد.

وی با بیان اینکه در هفته‌های گذشته جلساتی با مرزبانان در استان‌‌های غربی برگزار شد، گفت: باید وزارت امور خارجه و دستگاه‌های مختلف از کشورهای همسایه مانند عراق و ترکیه موضوع منع ورود سلاح به کشور را دنبال و پیگیری کنند.

سردار رضایی افزود: خوشبختانه امروز برای مقابله با ورود سلاح‌ قاچاق در شهرهای مرزی برنامه‌ریزی شده است؛ همچنین در راه‌ها پست‌های ایست و بازرسی راه‌اندازی شده است. 

جانشین فرمانده ناجا با اشاره به اینکه نگهداری سلاح غیرمجاز جرم محسوب می‌شود، خاطرنشان کرد: در قانون حداقل شش ماه تا ۱۰ سال حبس برای این افراد تعیین شده است؛ دارندگان سلاح غیرمجاز باید بدانند که این کار جرم است و باید سلاح را به مراجع ذی‌ربط قانونی تحویل دهند.

سردار رضایی درباره استفاده از سلاح در مراسمات عروسی و عزاداری گفت: این اقدام جرم محسوب می‌شود و در فرهنگ ما جایی ندارد و باید اصلاح شود.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار