به روز شده در: ۰۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۰
معرفی کتاب؛
کتاب «فقط غلام حسین باش» روایت جانباز سرافراز «حسین رفیعی» است که با قلم «حمید حسام» به رشته تحریر در آمده است.
کد خبر: ۴۳۶۸۹۴
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۹ - 12January 2021

به گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از همدان، کتاب «فقط غلام حسین باش» روایت جانباز سرافراز «حسین رفیعی» است که با قلم «حمید حسام» به رشته تحریر در آمده است که خواننده با خواندن این کتاب به خوبی با فضای دوران دفاع مقدس  آشنا می شود.

«فقط غلام حسین باش» از انتشارات صریر، در 296 صفحه و در سال 1392 به چاپ رسیده است.

برشی از متن کتاب:

نوجوان که شدم، بدن تنومند و قلچماقی بهم زدم. آقام فهمیده بود که جیب خالی ممکن است کار دستم بدهد. می‌خواست هم جیبم خالی نباشد و هم در مسیر کار سالم رشد کنم. لذا زمستان سرد و یخبندان که رسید، آقام گفت: حسین، یک کار برات دارم که هم پول تو جیبی‌ات را تأمین می‌کند و هم خانه را گرم می‌کند. گفتم: آقا جان از علافی خسته شده‌ام. پول هم نمی‌خواهم اما دوست دارم کار کنم گفت: آن ظرف چهار لیتری را بردار و برو به شهر نفت بخر و دوازده قرآن بهم داد.

پرسیدم: چرا این‌همه راه تا شهر بروم توی این سرما؟ گفت: نفت در حصار، لیتری دوازده قرآن است و در شهر 10 قرآن. این‌جوری دو قرآن برای خودت می‌ماند.

به شوق کار و پول، پیت حلبی خالی نفت را برداشتم. چکمه‌های پلاستیکی‌ام از زیر و پشت پاره بود. جوراب‌هایم خیس آب بود و کف پاهایم از سرما مور مور می‌شد، اما می‌خواستم نشان بدهم که مَردم.

مسیر را رفتم و نفت را خریدم. آن‌قدر دستانم یخ زده بود که به دسته حلب چسبیده بود. نمی‌توانستم دستم را داخل جیب کنم و پول نفتی را بدهم. مسیر برگشت به مراتب سخت‌تر از مسیر رفتن بود. وقتی به خانه رسیدم، چکمه‌ها را به سختی کندم و یک‌راست با همان جوراب‌های خیس، پایم را به منقل کرسی چسباندم. گرم که شدم، رفتم سر وقت دو قرآن. اولین پولی بود که با دسترنج خودم به دست آورده بودم...

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار