به روز شده در: ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۱
وزیر بهداشت:
وزیر بهداشت با اشاره به اینکه «تا بهار سال۱۴۰۰ تولید انبوه واکسن کرونا آغاز می‌شود»، گفت: اگرچه روزهای اخیر میزان فوت ناشی از کرونا نیز ۲رقمی است اما شنا کردن در اقیانوس این بلا با دستان بسته برای کشورمان افتخار بود.
کد خبر: ۴۳۸۳۴۸
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۴ - 21January 2021

به گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، سعید نمکی ظهر امروز (پنج‌شنبه) در نشست ستاد استانی کرونا در استانداری هرمزگان اظهار کرد: یکی از هدیه‌های ارزشمند برای مردم و جمهوری اسلامی ایران در عرصه بین‌المللی، این بود که در این رقابت نابرابر در اوج تحریم‌ها توانست در عرصه بین‌المللی بدرخشد.

وی افزود: در روزهایی که مردم قدرتمندترین کشورهای اقتصادی جهان در باتلاق کرونا قتل عام می‌شدند متاسفانه مرگ‌های بالاتر از 4 هزار نفر را در آمریکا می‌دیدیم و بالاتر از هزار و 100 نفر را هم در کشور قدرتمندی مانند آلمان دیدیم.

وزیر بهداشت تصریح کرد: اما در ایران مرگ‌ها به حدود 80 نفر رسید و گرچه داغ‌ از دست دادن این عزیزان برای ماهم سنگین بود اما باز هم این افتخاری بود برای جمهوری اسلامی ایران که با دست‌های بسته در این اقیانوس بلا شنا کرد.

نمکی با اشاره به مسافرت‌های سازمان‌نیافته به استان هرمزگان گفت: همواره بنده و همکارانم نگران بازگشت موج سنگین بیماری کرونا با توجه به این سفرها هستیم.

وی با اشاره به تولید 100 درصدی برخی صنایع از جمله آلومینیوم در هرمزگان، بیان کرد: این اتفاق موجب دلگرمی جامعه حوزه تولید به نظام سلامت است که با مراقبت و قرار گرفتن در خط مقدم مبارزه با کرونا و مراقبت از جسم مردم به تولید می‌پردازند و تولید کنندگان نیز برای حمایت از این کادر زحمتکش با رعایت پروتکل‌های بهداشتی تولید را رونق می‌دهند.

وزیر بهداشت عنوان کرد: با ساده و عادی انگاری ویروس کرونا شاهد وقوع موج سنگین تری از این ویروس خواهیم بود.

نمکی افزود: هجوم مسافران به جزایر هرمزگان قطعا پیک سنگینی را به راه خواهد انداخت، در همین راستا محدودیت‌های جدی اتخاذ خواهد شد.

وزیر بهداشت در زمینه همکاری با کوبا در زمینه تولید واکسن کرونا گفت: فاز سوم انسانی واکسن کرونا در "رازی" انجام خواهد شد و تا بهار به توانمندی تولید انبوه واکسن کرونا خواهیم رسید؛ تا بتوانیم تزریق عمومی را آغاز کنیم. ما در گذشته نیز همکاری با کوبا داشته‌ایم و با کمک واکسن هپاتیت ساخت کوبا توانستیم به مهار این بیماری کمک کنیم.

وزیر بهداشت با اشاره به رشد شاخص‌های درمانی در هرمزگان گفت: با بهره‌برداری و تجهیز بیمارستان‌های در حال احداث می‌توان متوسط دسترسی مردم به خدمات درمانی را افزایش داد.

نمکی با اشاره به افتتاح بیمارستان 139 تخت‌خوابی شریعتی در بندرعباس گفت: توسعه مراکز درمانی در زمان شیوع ویروس کرونا یکی از‌ گام‌های خوبی بوده که توسط دولت برداشته شده است.

وی خاطرنشان کرد: واکسیناسیون گروه‌های خاص را قبل از 22 بهمن‌ با واکسن‌های واردشده آغاز خواهیم کرد؛ همچنین از طریق فضای مجازی تامین واکسن و کوواکس سهمیه‌ دریافت خواهیم کرد که اخبار تکمیلی در این زمینه به زودی به اطلاع عموم مردم خواهد رسید.

انتهای پیام/ 121

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار