به روز شده در: ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۴
معاون تربیت و آموزش ارتش:
امیر سرتیپ شیخ با بیان اینکه محتوای آموزشی ناظر بر حوزه توانایی‌ها و نیاز‌ها و امر بسیار پیچیده‌ای است، گفت: پیش از پیروزی انقلاب اسلامی در این زمینه به ارتش، آموزشی داده نشده بود؛ اما امروز در این زمینه ارتش جمهوری اسلامی ایران پیشرو است.
کد خبر: ۴۳۹۱۱۵
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۲ - 26January 2021

آموزش ارتش شاهنشاهی وابسته به مستشاران خارجی بودبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، امیر سرتیپ «علیرضا شیخ» معاون تربیت و آموزش ارتش جمهوری اسلامی ایران در برنامه «طلوع فجر» رادیو اظهار داشت: آموزش روند طولانی در ارتش‌های دنیا دارد و قواعد کلی بر آن حاکم است.

وی ادامه داد: وقتی فرآیند کلی را مشاهده می‌کنیم، چون آموزش هنر جنگیدن تقریباً قاعده ثابت در کلاسیک جهانی دارد، پس روی یک مدار مشخصی در حال حرکت است، اما ابزار آن تغییر می‌کند.

معاون تربیت و آموزش ارتش افزود: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی دلیل اینکه این ابزار‌ها شیوه‌ها و متد‌های برنامه‌ریزی را از طریق روش غربی و آمریکا انجام می‌دادند، مستشارانی بودند که این فرآیند را برای ایران برنامه‌ریزی می‌کردند و ارتش ایران به‌عنوان عناصر اجرایی تنها اجرا می‌کرد.

امیر شیخ خاطرنشان کرد: در واکاوی اسناد و مدارک مشاهده می‌کنیم که مسائل به صورت دیکته شده در قالب برنامه در اختیار ارتش ایران قرار می‌گرفت؛ به عبارتی طراحی آموزش نداشتیم، اما برنامه‌ریزی آموزش وجود داشت و این کاری بود که ایران را در فرآیند محتواسازی و متون‌سازی و طراحی آموزش هدفمند آموزش نداده بودند و تنها در قالب برنامه آموزشی در شکل چارت برنامه ابلاغ شده بود.

معاون تربیت و آموزش ارتش بیان کرد: محتوا معمولاً ناظر بر حوزه توانایی‌ها و نیاز‌هاست که بخش ممیز طراحی است و امر بسیار علمی و پیچیده‌ای است. پیش از پیروزی انقلاب اسلامی در این زمینه به ارتش آموزشی داده نشده بود، اما خوشبختانه امروز در این زمینه ارتش جمهوری اسلامی ایران پیشرو است.

انتهای پیام/ 231

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار