به روز شده در: ۲۲ فروردين ۱۴۰۰ - ۲۳:۱۹
سرلشکر صفوی:
رئیس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس پیروزی رزمندگان اسلام در دفاع مقدس و شکل‌گیری محور مقاومت را دو محصول تاثیرگذار انقلاب اسلامی ایران در منطقه و جهان دانست.
کد خبر: ۴۳۹۳۴۷
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۶ - 27January 2021

پیروزی دفاع مقدس و تشکیل محور مقاومت دو محصول انقلاب اسلامی هستندبه گزارش خبرنگار حماسه و جهاد دفاع‌پرس، سردار سرلشکر پاسدار «سیدیحیی صفوی» دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا در مراسم امضا تفاهم‌نامه همکاری علمی-پژوهشی فی‌مابین پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس شهید سپهبد پاسدار حاج قاسم سلیمانی و بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس که صبح امروز (چهارشنبه) در سراسر نما و موزه مقاومت سردار شهید سپهبد سلیمانی برگزار شد، اظهار داشت: ۴۲ سال از انقلاب اسلامی و ۴۰ سال نیز از دفاع مقدس می‌گذرد. پیروزی انقلاب اسلامی ایران جهان و غرب آسیا را تغییر داد. پیروزی دفاع مقدس و شکل‌گیری محور مقاومت دو محصول انقلاب اسلامی هستند.

وی با بیان اینکه رئیس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس شهید سپهبد قاسم سلیمانی و بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس دو مجموعه از زیر مجموع ستاد کل نیروهای مسلح هستند که به مسائل کلان اختصاص دارند، گفت: بنیاد در مقایسه وسیعی فعالیت می‌کند و چهره خوبی از دفاع مظلومانه در سطح ملی و منطقه‌ای با راه‌اندازی موزه‌ها نشان داده است.

سرلشکر صفوی گفت: چهار پژوهشکده دفاع مقدس، محور مقاومت، امنیت و مسائل غیر مسلحانه و پژوهشکده عملیات‌های مسلحانه علیه انقلاب اسلامی در قالب پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس شهید سپهبد پاسدار حاج قاسم سلیمانی فعالیت می‌کنند.

وی افزود: این تفاهم‌نامه علمی و پژوهشی برای کارهای مشترک که در سطح راهبردی و نظریه‌پردازی در دفاع مقدس، محور مقاومت و مکتب سلیمانی است.

سرلشکر صفوی با بیان اینکه بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس از توانمندی بالایی برخوردار است، خاطرنشان کرد: با استفاده از ظرفیت‌های کارشناسان و خبرنگاران می‌توان آثار بزرگی به صورت کتاب و آثار هنری تدوین کرد؛ با همکاری بنیاد حفظ آثار و پژوهشگاه علوم و معارف سپهبد سلیمانی می‌توان نیازهای ناجا، ارتش، سپاه و حتی وزارت دفاع در حوزه تحقیقات پژوهشی را برطرف شود.

رئیس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس با اشاره به اینکه نظارت و داوری بر پروژه‌های موجود یکی از موارد این تفاهم‌نامه است، بیان داشت: اولین همایش بین‌المللی مطالبات حقوقی- بین‌المللی دفاع مقدس پنجم و ششم اسفند سالجاری برگزار خواهد شد که یکی از پایه‌های اصلی این همایش بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس است.

وی گفت: در این همایش، مطالبات حقوقی ایران از حامیان رژیم بعث عراق و تروریست‌های آمریکایی که سپهبد قاسم سلیمانی و ابومهدی الهندس را به شهادت رساندند، مطرح خواهد شد.

رئیس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس تصریح کرد: در این همایش که به صورت حضوری و وبینار است، ۱۵ نفر از خارج از کشور حضور خواهند داشت؛ همچینین ۱۰۰ مقاله از خارج کشور به این همایش ارسال شده است.

سرلشکر صفوی گفت: در حاشیه این همایش نمایشگاهی از خسارت‌های تحمیل شده در جنگ برای بازدید سفرا به نمایش گذاشته خواهد شد.

وی با بیان اینکه با بیان اینکه به تولید آثار علمی و ترجمه مقالات باید ورود پیدا کنیم، گفت: بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در این خصوص توفیقات بسیاری داشته است.

سرلشکر صفوی با اشاره به اینکه کتاب‌های زیادی درباره دفاع مقدس توسط فرانسوی‌ها، آلمانی‌ها و انگلیسی‌ها نوشته شده که به دنبال تحریف دفاع مقدس هستند، گفت: چه خوب است که حقیقت دفاع مقدس به زبان‌های عربی ترجمه شود تا تمام ملت‌های اسلامی و ۵۷ کشورهای اسلامی عضو سازمان همکاری‌های اسلامی که حدود ۲۵ کشور عرب زبان هستند، بدانند که در دفاع مقدس چه خسارت‌هایی به کشورمان وارد شد.

وی گفت: برنده تجاوز عراق به ایران آمریکایی‌ها و صهیونیست بودند که سرمایه‌های انسانی این دو کشور را به نفع صهیونسیت‌ها و آمریکایی‌ها از بین بردند.

سرلشکر صفوی خاطرنشان کرد: ایجاد و راه اندازی رشته‌های مختلف در دوره‌های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا می‌تواند حاصل همکاری این دو نهاد باشد؛ خوشبختانه روز گذشته رشته دکترای مطالعات راهبردی دفاع مقدس مصوب شد که ایجاد و راه‌اندازی آن با بنیاد حفظ آثار و نشرارزش‌های دفاع مقدس است و محتوای علمی و سرفصل‌ها را نیز ما می‌توانیم پیشنهاد دهیم‌.

رئیس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس گفت: یکی از کارهای بزرگ‌ بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس این است که بخش مطالعات دفاع مقدس در وزات علوم، بهداشت و آموزش و پروش را باید نهادینه کند؛ پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس نیز باید محتوا در اختیار قرار خواهد دهد. 

سرلشکر صفوی اضافه کرد: در جنگ بیش از ده هزار پزشک، دانشجویان پزشکی و پرستار برای مداوای رزمندگان در خط مقدام و بیمارستان‌ها فعالیت کردند. این حماسه‌ای است که دو جلد کتاب به عنوان دانش‌نامه علوم پزشکی برای وزارت علوم آمده است.

وی گفت: امیدوار هستیم بتوانیم راه بیش از ۲۰۰ هزار شهید و ۳۰۰ هزار جانبار و ۴۰ هزار آزاده و بیش از چند هزار شهید مدافع حرم که برای براندازی دستاورد دستگاه‌های اطلاعاتی آمریکا و صهیونیست‌ها (داعش) را به جان ملت ایران و سوریه و عراق انداختند ادامه دهیم و راه شهیدان حاج قاسم سلیمانی، ابومهدی المهندس و همراهان آن‌ها را ادامه دهیم.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها