به روز شده در: ۰۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۴
حجت‌الاسلام رئیسی در دیدار با اقشار مختلف استان کهگیلویه و بویراحمد:
رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه عدالت اجتماعی و اقتصادی می‌تواند آسیب‌های اجتماعی را کاهش دهد، گفت: سازمان‌های اداری کشور هرچه کارآمدتر باشند و بیشتر در مسیر اجرای عدالت قدم بردارند، موجب افزایش امیدواری مردم و یأس دشمن می‌شوند.
کد خبر: ۴۴۳۸۶۹
تاریخ انتشار: ۰۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۶ - 20February 2021

دستگاه قضایی وظیفه نظارت و قضاوت را به‌صورت خستگی‌ناپذیر تا حصول نتیجه بر عهده داردبه گزارش گروه اجتماعی دفاع‌پرس، حجت‌الاسلام «سید ابراهیم رئیسی» رئیس قوه قضائیه امروز (شنبه) در دیدار با اقشار مختلف مردم استان کهگیلویه و بویراحمد، فرصت‌های سرمایه‌گذاری در عرصه‌های آب، خاک، هوا، فضا، کشاورزی و گردشگری این استان را فرصت‌هایی بی‌نظیر برشمرد و اظهار داشت: آنچه می‌تواند چرخ‌های تولید را در این استان به حرکت درآورد و گره‌های زندگی مردم را بگشاید، تلاش و «مدیریت جهادی» است.

وی با اشاره مانع‌تراشی‌های همیشگی دشمنان در مسیر رونق تولید در کشور، بیشترین تحریم‌های ظالمانه آن‌ها علیه ملت ایران را در حوزه‌های هسته‌ای و نظامی عنوان کرد و گفت: با وجود این، هر روز شاهد پدیده‌ای نو در بازار صنایع نظامی و دفاعی کشور هستیم و در حوزه هسته‌ای نیز حرف برتر را برای گفتن داریم.

رئیس دستگاه قضا با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص لزوم برداشته شدن همه تحریم‌ها بیان کرد: ملت ایران نسبت به مواضع خود جازم هستند. جزم مواضع، مبتنی بر داشته‌های قوی است که الحمدلله کشور ما از این داشته‌ها و سرمایه‌ها برخوردار است.

حجت‌الاسلام رئیسی روحیه «تلاش مضاعف» را برای همه صاحب‌منصبان در نظام اسلامی ضروری دانست و ضمن بیان این نکته که تجارب و موفقیت‌های ما در گام اول انقلاب بسیار زیاد بود، افزود: این تجربیات باید چراغ راه ما برای گام دوم انقلاب اسلامی جهت برخورداری از رشد و بالندگی کشور باشد.

وی با بیان اینکه تجربه نشان داده است که استان‌ها نباید برای پیشبرد کارهایشان چندان منتظر تصمیم‌گیری از سوی مرکز باشند، به توانمندی‌ها و وجود نخبگان در هر یک از استان‌های کشور اشاره و عنوان کرد: راه‌اندازی و احیاء کارخانه‌های تعطیل و نیمه‌تعطیل باید در اولویت اقدامات استان‌های کشور باشد.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به بازدید صبح امروز خود از کارخانه قند یاسوج که پنج سال از تعطیلی آن می‌گذرد، گفت: تعطیلی این کارخانه به مدت پنج سال ناحق و نارواست.

حجت‌الاسلام رئیسی به آمار اشتغال ۳۰۰ نفری کارخانه قند یاسوج قبل از تعطیلی اشاره کرد و افزود: اشتغال ۳۰۰ نفره این کارخانه بیش از ۴۰ هکتاری، می‌توانست در صورت راه‌اندازی صنایع جانبی به بیش از هزار نفر برسد. راه‌اندازی کارخانه قند یاسوج، هم می‌تواند اشتغال‌زایی قابل توجهی داشته باشد و هم در راستای جهش تولید در کشور مؤثر واقع شود.

رئیس دستگاه قضا تصریح کرد: در جایی که خاک، آب، زمین و هوا مساعد است، سخن گفتن از بیکاری و عدم اشتغال، درست ندیدن نعمت‌های خداوند است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به لزوم برخورد جدی و قاطعانه با تخلقات و مفاسد گفت: اولین راهکار برخورد با تخلفات و مفاسد، ایجاد سازوکار و شرایطی برای پیشگیری از وقوع جرم است و برخورد قضایی قاطعانه با تخلفات و مفاسد، آخرین راهکار است.

حجت‌الاسلام رئیسی با بیان اینکه جرم از آسیب‌های اجتماعی تولید می‌شود، افزود: باید همگی کاری کنیم که آمار ناهنجاری‌ها و آسیب‌های اجتماعی در کشور کاهش پیدا کند.

رئیس قوه قضائیه با تأکید بر لزوم تلاش نخبگان برای کاهش آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی کشور، تأکید کرد: عدالت اجتماعی و اقتصادی می‌تواند آسیب‌های اجتماعی را کاهش دهد.

وی بسیاری از جلوه‌های مفاسد را ناشی از تبعیض و دور شدن از عدالت دانست و گفت: مبارزه با فقر، فساد و تبعیض باید سرلوحه اقدامات باشد.

حجت‌الاسلام رئیسی با اشاره به گام‌های مؤثری که در کشور برای نزدیک شدن به عدالت برداشته شده است، افزود: این گام‌ها لازم بوده‌اند، اما کافی نه؛ همه خدمتگزاران نظام اسلامی باید در جهت هرچه نزدیک‌تر شدن حوزه فعالیت خود به عدالت و دور شدن از آسیب‌ها تلاش کنند؛ چرا که این موضوع می‌تواند مردم را روزبه‌روز امیدوارتر و سرمایه اجتماعی را افزون‌تر کند. اگر سرمایه اجتماعی افزایش یابد، امید هم افزایش خواهد یافت.

رئیس دستگاه قضا همچنین بر لزوم کارآمدتر شدن نظام اداری کشور تأکید و عنوان کرد: سازمان‌های اداری کشور هرچه کارآمدتر باشند و بیشتر در مسیر اجرای عدالت قدم بردارند، موجب افزایش امیدواری مردم و یأس دشمن می‌شوند.

وی اقتدارآفرینی در حوزه دفاعی و نظامی را موجب ناامیدی دشمن دانست و گفت: تولید واکسن کرونا و تولید صنایع دفاعی جدید، موجب امیدوار کردن مردم و ناامیدی دشمن می‌شود.

حجت‌الاسلام رئیسی با بیان اینکه دستگاه قضایی وظیفه نظارت و قضاوت را به صورت خستگی‌ناپذیر تا حصول نتیجه بر عهده دارد، تأکید کرد: امروز باید با یک دنیا امید کار را با قوت دنبال کرد؛ چراکه آینده بسیار روشن و درخشانی پیش پای ملت ایران اسلامی است.

انتهای پیام/ 200

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها