به روز شده در: ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۶
فرمانده مرزبانی ناجا:
سردار گودرزی با اشاره به نقش مؤثر مرزبانان در تسهیل خدمات‌رسانی نیروهای امدادی در آتش‌سوزی گمرک اسلام قلعه افغانستان، گفت: تردد در پایانه مرزی دوغارون به لحاظ امنیتی و روال کاری مساعد است.
کد خبر: ۴۴۳۸۹۷
تاریخ انتشار: ۰۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۷ - 20February 2021

به گزارش گروه اجتماعی دفاع‌پرس، سردار سرتیپ «احمدعلی گودرزی» با اشاره به وقوع انفجار و آتش‌سوزی در گمرک اسلام‌قلعه کشور افغانستان، اظهار داشت: پس از وقوع انفجار در منطقه و گمرک مرزی اسلام قلعه، مرزبانان برای تسهیل در پیشگیری از آسیب های احتمالی در مرز سازماندهی شدند.

وی افزود: بلافاصله تمام کامیون‌ها و خودروهایی که در واحدهای اقتصادی، گمرک و بازارچه وجود داشت از منطقه تخلیه و با هماهنگی مرزبانان نیروی انتظامی در پایانه مرزی دوغارون ساماندهی و جانمایی شدند که این مهم از آسیب‌های بیشتر ناشی از انفجار پیشگیری و جلوگیری کرد.

فرمانده مرزبانی ناجا با بیان اینکه نیروهای امدادی جمهوری اسلامی ایران برای خدمات‌رسانی به کشور افغانستان اعزام شدند، تصریح کرد: در این رابطه اقدامات مؤثری صورت گرفت که مرزبانان نیروی انتظامی نیز در اجرای وظایف محوله به خوبی ایفای نقش کردند.

سردار گودرزی با بیان اینکه اوضاع حاکم بر منطقه به لحاظ امنیتی و روال کاری مساعد است، عنوان کرد: خوشبختانه با مهار آتش در گمرک اسلام قلعه کشور افغانستان و تجمیع و انتقال نیروهای امدادی از کشور افغانستان به ایران توسط مرزبانان و همچنین برقراری دوباره نظم و امنیت در این منطقه، هم اکنون فعالیت‌ها در مرز دوغارون به حالت عادی بازگشته است.

فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی گفت: مرزبانان با تلاش شبانه روزی و ارائه خدمات مرزی و امنیتی به خودروها و افراد گرفتار در گمرک اسلام قلعه، تسریع روند امدادرسانی، برقراری امنیت سراسری و مدیریت بحران ناشی از این حادثه در نقطه صفر مرزی آمادگی عملیاتی خود را در برخورد با حوادث به خوبی نشان دادند.

انتهای پیام/ 121

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها