به روز شده در: ۰۷ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۳
سرلشکر جعفری تأکید کرد؛
فرمانده قرارگاه فرهنگی و اجتماعی حضرت بقیه‌الله (عج) با بیان اینکه بانوان در جنگ نرم نقش کلیدی و اصلی خواهند داشت، گفت: بانوان باید این کنش اجتماعی و مبارزات نرم خود را از خانواده خودشان شروع و در سطح بعدی، محله‌ها و جامعه خود را تحت تأثیر قرار دهند.
کد خبر: ۴۴۴۰۹۹
تاریخ انتشار: ۰۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۹ - 21February 2021

بانوان در جنگ نرم نقش کلیدی و اصلی خواهند داشتبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، افتتاحیه مجازی اولین مانور عملیاتی ویژه بانوان ادوار و فعالین فعلی تشکل‌ها با عنوان «مانور رمیصا» (رهبران میانی صحنه انقلاب) به مناسبت سالگرد صدور بیانیه گام دوم انقلاب و با هدف نقش‌آفرینی قوی‌تر بانوان برگزار شد.

سردار سرلشکر «محمدعلی جعفری» فرمانده قرارگاه فرهنگی و اجتماعی حضرت بقیه‌الله (عج) در این مراسم با اشاره به جایگاه جوانان به خصوص بانوان در پیشبرد گام دوم انقلاب اظهار داشت: انتظار رهبر معظم انقلاب از نقش‌آفرینی مردم در گام دوم انقلاب خودسازی، جامعه‌پردازی و حرکت به سوی تمدن‌سازی در جهت تمدن نوین اسلامی است.

وی افزود: نقش‌آفرینی مردم در این برهه متفاوت از گام اول (چهل سال اول) است و حال مسئله اصلی حرکت خودجوش و درون‌زای مردمی است و تفاوت عمده این حرکت با دهه اول انقلاب آن است که در آن زمان بعد از اعلام آمادگی مردم این حرکت مردمی توسط سازمان‌ها سازماندهی می‌شد، اما حال باید خود مردم آتش به اختیار و خودجوش عمل کنند.

سردار جعفری تاکید کرد: نیمی از جمعیت را زنان تشکیل می‌دهند و نقش‌آفرینی زنان در ۴۰ سال دوم انقلاب متفاوت از جنگ است؛ چرا که خط مقدم جبهه‌ها را مردان تشکیل می‌دادند و پشت جبهه‌ها بود که زنان و مردان متناسب با آفرینش خودشان نقش‌آفرینی جهادی داشتند، اما الان صحنه جنگ، جنگ نرم فرهنگی است.

وی ادامه داد: در صحنه مبارزات فعلی با توجه به جنس این مبارزه که از نوع کنش‌های فرهنگی اجتماعی است، بانوان می‌توانند خودشان مستقل از مردان کنار هم قرار گیرند و آن نقش‌آفرینی منحصر به فرد زنان در عرصه‌های گوناگون را رقم زنند. قطعاً در جنگ نرم، بانوان نقش کلیدی و اصلی خواهند داشت.

فرمانده قرارگاه فرهنگی و اجتماعی حضرت بقیه‌الله گفت: بانوان باید این کنش اجتماعی و مبارزات نرم خود را از خانواده خودشان شروع کنند و در سطح بعدی، محله‌ها و در نهایت جامعه خود را تحت تأثیر قرار دهند که قدم اول چنین مبارزه‌ای با تشکیل گروه‌های خودجوش مردمی بانوان اتفاق خواهد افتاد.

انتهای پیام/ 161

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها