به روز شده در: ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۵
سرکرده تروریست‌های القاعده در استان مأرب یمن، در فراخوانی از تمامی تروریست‌های یمنی خواست تا با ادعای دفاع از شریعت علیه ارتش و کمیته‌های مردمی یمن بجنگند.
کد خبر: ۴۴۴۱۰۲
تاریخ انتشار: ۰۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۰ - 21February 2021

القاعده برای جنگ علیه ارتش یمن و انصارالله فراخوان دادبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، «ابوالحسن المصری» سرکرده القاعده در استان مأرب یمن با انتشار ویدئویی علیه ارتش و کمیته‌های مردمی یمن فراخوان داد.

به نوشته وبگاه الخبر الیمنی، المصری که پس از کشته شدن «قاسم الریمی» سرکرده القاعده یمن، به‌عنوان یکی از گزینه‌های جانشینی وی مطرح شده بود، در این فایل ویدئویی، خطاب به تروریست‌ها مدعی می‌شود که جنگ علیه ارتش و انصارالله یمن، جنگ برای دفاع از عقیده و مصاحبه پیامبر (ص) است.

«ابوالحسن المصری» همچنین یک مدرسه دینی در مأرب تأسیس کرده و به گفته شبکه بی بی سی در این مدرسه تعالیم سلفی‌گری آموزش داده می‌شود.

همزمان با انتشار این ویدئو، منابع نظامی در مأرب شب گذشته خبر دادند که تعداد ۴۰ تروریست القاعده از استان تعز خود را به استان مأرب رسانده‌اند تا علیه نیرو‌های دولت صنعاء بجنگند.

«عبدالعزیز بن حبتور» نخست‌وزیر دولت نجات ملی یمن نیز روز گذشته (شنبه) گفت کسانی که در مأرب در حال جنگ هستند، نیرو‌های حزب الاصلاح [اخوان المسلمین شاخه یمن]، القاعده، داعش و سلفی‌هایی هستند که تحت پوشش آمریکایی، سعودی و اماراتی گرد هم آمده‌اند و سلاح آمریکایی در اختیار دارند.

چهارشنبه هفته گذشته نیز تروریست‌های داعش در اعلامیه‌ای از حضور خود در مناطق درگیری علیه ارتش و انصارالله یمن خبر دادند.

عملیات آزادسازی مأرب بیش از دو هفته است که آغاز شده و نیرو‌های دولت صنعاء خود را به ۱۰ کیلومتری شهر راهبردی مأرب رسانده‌اند.

انتهای پیام/ 161

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار