به روز شده در: ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۴
فعال رسانه‌ای معروف سوری گفت که در پی افشاگری مرکز روسی «حمیمیم» مبنی بر تدارک تروریست‌ها برای یک حمله شیمیایی ساختگی در ادلب، آن‌ها توجه خود را به مناطق مرزی عراق و سوریه برای انجام این عملیات معطوف ساخته‌اند.
کد خبر: ۴۴۴۱۰۸
تاریخ انتشار: ۰۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۵ - 21February 2021

تدارک تروریست‌ها برای حمله شیمیایی ساختگی در مرزهای سوریه و عراقبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، فعال رسانه‌ای سوری، امروز (یک‌شنبه - ۲۱ فوریه)، اظهار داشت: پس از آنکه مرکز روسی موسوم به مصالحه «حُمیمیم» واقع در استان لاذقیه (غرب سوریه)، برنامه تروریست‌ها در ادلب برای ایجاد یک انفجار شیمیایی ساختگی را افشا کرد، آن‌ها توجه خود را به مناطق مرزی معطوف ساختند تا این‌بار طرف‌های سوری و عراقی را به انجام چنین حمله‌ای در نقاط مرزی متهم کنند.

وی در گفت‌وگو با پایگاه خبری «المعلومه» تصریح کرد: «بر اساس اطلاعات به دست آمده از منابع محلی، تروریست‌ها چندین محموله حاوی ماده سمی کلر را برای انجام عملیات شبیه‌سازی انفجار شیمیایی در مناطق مسکونی نزدیک مرز‌های سوریه و عراق تحت نظارت و حمایت آمریکا وارد کرده‌اند.»

ساتر افزود که دو روز پیش مرکز روسی موسوم به مصالحه حُمیمیم از اقدام تروریست‌ها با کمک گروه تروریستی «کلاه‌سفید‌ها» در وارد کردن چندین محموله حاوی ماده کلر برای شبیه‌سازی انفجار شیمیایی و متهم کردن نیرو‌های سوریه به انجام حمله شیمیایی خبر داد.

وی توضیح داد که این افشاگری روسیه، نیرو‌های آمریکایی را بر آن داشت که عملیات مذکور را به مناطق نزدیک به مقر‌ها و پایگاه‌های خود در نزدیکی مرز‌های عراق و سوریه منتقل کنند. این امر مسلم است که آن‌ها می‌خواهند همان نقشه را برای برهم زدن برگه‌ها و متهم کردن ارتش‌های عراق و سوریه به استفاده از سلاح‌های ممنوعه بین‌المللی اجرا کنند.

این فعال رسانه‌ای سوری گفت که دریادار «ویاچسلاو سیتنیک» معاون رئیس مرکز حمیمیم تأکید کرد که تروریست‌ها در حال تدارک برای انجام یک اقدام تحریک‌آمیز و متهم کردن نیرو‌های دولت سوریه به بمباران محله‌های مسکونی در منطقه کاهش تنش در ادلب هستند.

وی افزود: انفجار مورد انتظار در ادلب یا مناطق مرزی از سوی کلاه‌سفید‌ها که به تجهیزات حرفه‌ای تصویربرداری مجهز شده‌اند، ثبت خواهد شد.

گروه تروریستی کلاه‌سفید‌ها با همکاری سایر تروریست‌ها، تاکنون چند بار برای صحنه‌سازی حملات شیمیایی تلاش کرده‌اند که از جمله آن‌ها می‌توان به حملات شیمیایی ساختگی شهر «خان‌شیخون» در ادلب در چهارم آوریل سال ۲۰۱۷ اشاره کرد.

انتهای پیام/ 161

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار