به روز شده در: ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۸
رئیس عقیدتی سیاسی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کشور:
محمدیاری گفت: برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت باید حاج قاسم وار تلاش داشته باشیم و ایشان را الگویی در این مسیر قرار دهیم و امروز عزت و سربلندی که در کشور داریم برگرفته از مجاهدت‌ها و ایثارگری‌های شهدا و وجود نعمت ولایت است.
کد خبر: ۴۴۴۳۰۶
تاریخ انتشار: ۰۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۳ - 22February 2021

برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت باید حاج قاسم وار تلاش داشته باشیم

به گزارش دفاع‌پرس از استان مرکزی، حجت‌الاسلام «حمیدرضا محمدیاری» رئیس عقیدتی سیاسی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کشور در دیدار با حجت‌الاسلام ماشاالله عبدی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه روح‌الله استان مرکزی اظهار داشت: وجود نمایندگی ولی فقیه در دستگاه‌ها و نهادها یک نعمت بزرگ است که علاوه بر اینکه از انحرافات جلوگیری می‌کند موجب تقویت معنویت و رشد و تعالی مجموعه می‌شود که باید قدر آن را به خوبی بدانیم.

وی افزود: امروز یکی از دغدغه‌هایی که رهبر معظم انقلاب اسلامی از جامعه روحانیت دارد کار عملیاتی در حوزه هدایت، تبلیغ و ترویج اسلام ناب محمدی و فرهنگ انقلابی است که باید به خوبی به آن توجه شود.

محمدیاری اظهار کرد: روحانیت در دفاع مقدس علاوه بر اینکه رسالت تبلیغ دین و ترویج فرهنگ جهادی و انقلابی را به خوبی انجام داد در بسیاری از عرصه‌های دیگر همچون هدایت، فرماندهی و امورات رزمی نیز اثرگذار بود و امروز باید این نقش اثرگذار در جامعه بازخوانی شود.

وی تأکید کرد: جامعه روحانیت باید در هر عرصه‌ای با لباس مقدس خود امر تبلیغ دین و ترویج فرهنگ انقلابی را انجام دهد که خوشبختانه در طول چهل و دو سال انقلاب اسلامی روحانیت در همه عرصه‌ها پیشتاز بوده و نقش اثرگذار خود را به خوبی ایفا کرده است.

رئیس عقیدتی سیاسی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کشور با بیان اینکه تجربه چهل و دو سال گذشته به خوبی نشان داده حضور روحانیت در عرصه‌های مختلف با لباس مقدس علاوه بر اینکه منشا خدمات و برکات زیادی بوده است، گفت: همچنین بسیاری از آسیب‌ها و تهدیدات را برطرف کرده و مکتب امام خمینی (ره) و انقلاب اسلامی مکتب روحانیت است.

 وی بیان کرد: بیش از ۲۰ هزار روحانی در دفاع مقدس حضور فعال داشتند که از این تعداد ۴ هزار نفر به مقام رفیع شهادت نائل شدند و این نسبت به جمعیت سایر اقشار بسیار قابل توجه است و نشان از نقش موثر روحانیت در دفاع مقدس دارد که البته باید بیشتر تبیین شود.

محمدیاری گفت: همچنین جامعه روحانیت در طول سال های بعد از دفاع مقدس حضور اثرگذار خود را در جبهه‌های مختلف کمرنگ نکرده و همواره حضور میدانی داشته که نمونه آن حضور در جبهه‌های دفاع از حرم بود و بیش از ۴۶ شهید تقدیم جبهه مقاومت شده و اینها نشان از نقش مهم روحانیت است.

وی با بیان اینکه امروز تبیین نقش اثرگذار روحانیت در انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و جبهه مقاومت یکی از ضرورت‌های مهم است، افزود: خوشبختانه اقدامات بسیار خوبی در این راستا شروع شده و با قوت دنبال خواهد شد.

رئیس عقیدتی سیاسی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کشور گفت: امروز بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خدمت به خانواده‌های معظم شهدا و پرداختن به آثاری که تاکنون مغفول مانده‌‍اند را از اولویت‌های مهم کاری خود می‌داند؛ چرا که همه داشته‌های امروز ما برگرفته از خون شهدا و مجاهدت‌های رزمندگان دفاع مقدس است و این مسئله باید به خوبی برای نسل جوان تبیین شود.

وی با بیان اینکه امروز سرانجام و نتیجه همه کارهایی که در حوزه دفاع مقدس و شهدا انجام می‌شود باید به ظهور منجی عالم بشریت حضرت مهدی(عج) برسد، گفت: باید با استفاده از فرهنگ دفاع مقدس نسل جدید را برای سربازی امام زمان (عج) به خوبی تربیت کنیم.

محمدیاری تأکید کرد: برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت باید حاج قاسم وار تلاش داشته باشیم و ایشان را الگویی در این مسیر قرار دهیم و امروز عزت و سربلندی که در کشور داریم برگرفته از مجاهدت‌ها و ایثارگری‌های شهدا و وجود نعمت ولایت است.

وی با بیان اینکه در وصیت‌نامه شهدا و نمونه برجسته آن‌ها شهید سلیمانی به پیروی از ولایت تاکید شده نکته بسیار مهمی است، گفت: نباید از آن غفلت کرد و امروز باید مسئله ولایت برای نسل جوان به خوبی تبیین شود.

رئیس عقیدتی سیاسی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کشور خاطرنشان کرد: شهید سلیمانی که هم در زمان حیات با برکت و هم در شهادت منشا خیرات و برکات زیادی برای جوامع اسلامی بود خود را سرباز ولایت می‌داند و این باید برای همه ما درس مهمی باشد و نباید ذره‌ای ولایت فاصله بگیریم.

انتهای پیام/ 

برچسب ها: بسیج ، ایثار ، شهادت ، فرهنگ ، دفاع ، شهید
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها