به روز شده در: ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۰
منبعی میدانی به یک خبرگزاری روسی گزارش داد که ارتش و کمیته‌های مردمی یمن مرکز استان مأرب را تحت محاصره خود درآورده‌اند و تسلط کامل بر این شهر دیر یا زود صورت خواهد گرفت.
کد خبر: ۴۴۴۳۵۱
تاریخ انتشار: ۰۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۳:۰۰ - 23February 2021

شمارش معکوس برای تسلط کامل انصارالله بر استان مأرببه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، یک منبع میدانی در گفت‌و‌گو با خبرگزاری روسی «اسپوتنیک»، از نزدیکی تسلط کامل ارتش و کمیته‌های مردمی یمن بر استان مأرب خبر داد.

براساس این گزارش، منبع یادشده در این خصوص گفت: «ارتش و کمیته‌های مردمی یمن طی ساعات گذشته و پس از گذشت حدود دو هفته عملیات نظامی مستمر علیه نیروهای متجاوز در استان مأرب، محاصره شهر [مأرب] از تمام جهت‌ها به اتمام رساندند؛ از جمله خط ارتباطی میان شرق شهر مأرب که به [استان] حضرموت (شرق استان مأرب) منتهی می‌شود؛ خطی که اکنون زیر آتش است».

این منبع در ادامه افزود: «پس از سیطره کامل بر تمام بلندی‌های مشرف بر شهر مأرب آن هم از تمام جهت‌ها،‌ عملیات پاکسازی مأرب از عناصر سازمان القاعده و مزدوران متجاوز دیگر تنها مسئله زمان است».

این اظهارات پس از آن است که منابع خبری طی روزهای گذشته از تسلط ارتش یمن بر برخی بلندی‌های راهبردی استان مأرب خبر دادند.

شبکه «المیادین» روز شنبه هفته جاری به نقل از منابع محلی یمن گزارش داده بود که ارتش و کمیته‌های مردمی پس از درگیری شدید با نیروهای دولت مستعفی یمن منطقه «الطلعه الحمراء» در غرب مأرب و همچنین مناطق اطراف آن را تحت کنترل خود درآورده‌اند.

این گزارش در حالی منتشر شد که برخی منابع بامداد همان روز نیز از پیشروی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن خبر دادند.

بر اساس گزارش یادشده، ارتش و کمیته های مردمی یمن به سمت گذرگاه شرقی شهر مأرب و گذرگاه الودیعه با عربستان سعودی پیشروی کرده‌ بودند.

گذرگاه الودیعه در استان حضرموت (شرق یمن) و استان «شروره» در جنوب عربستان سعودی، تنها گذرگاه ارتباطی بین دو کشور است که کنترل آن در دست عربستان سعودی است و بیشتر اوقات ریاض آن را تعطیل می‌کند.

استان مأرب در مرکز یمن و شرق استان صنعاء قرار دارد و با توجه به اینکه مقدار زیادی از نفت و گاز یمن در این استان مرکزی استخراج می‌شود، بسیار حائز اهمیت است.

سقوط مرکز این شهر به دست نیروهای دولت نجات ملی (صنعاء) ضربه سختی به دولت «عبد ربه منصور هادی» رئیس دولت مستعفی یمن که از حمایت ریاض برخوردار است، وارد خواهد کرد.

انتهای پیام/341

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار