به روز شده در: ۲۲ فروردين ۱۴۰۰ - ۲۳:۳۹
نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی:
حجت‌الاسلام «آل‌هاشم» گفت: اگر فرهنگ دفاع مقدس در شریان‌های جامعه جاری و ساری باشد، کشور بیمه خواهد شد که در همین راستا فرهنگ دفاع مقدس یکی از بهترین نسخه‌های غلبه بر مشکلات است.
کد خبر: ۴۴۵۲۱۲
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۰ - 28February 2021

به گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از آذربایجان‌شرقی، حجت‌الاسلام والمسلمین «سید محمدعلی آل‌هاشم» نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی و امام جمعه تبریز در آئین رونمایی از پوستر «سومین جشنواره ملی فعالان دفاع مقدس و مقاومت در فضای مجازی» در تبریز با اشاره به اهمیت و ضرورت پرداخت به موضوع دفاع مقدس و جبهه جهانی مقاومت، اظهار داشت: باید بصورت منسجم برای گسترش فرهنگ دفاع مقدس تلاش کنیم چرا که معتقدم اگر فرهنگ دفاع مقدس در شریان های جامعه جاری و ساری باشد، کشور بیمه خواهد شد که در همین راستا فرهنگ دفاع مقدس یکی از بهترین نسخه‌های غلبه بر مشکلات است.

امام جمعه تبریز افزود: دفاع مقدس بخشی از هویت ما هست. نباید اجازه بدهیم دفاع مقدس مورد غفلت واقع شود. رسانه های داخلی بمناسبت های مختلف به دفاع مقدس پرداخته اند اما با توجه به گشتره و عظمت دفاع مقدس کارهای انجام شده کافی نیست.

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان‌شرقی خاطرنشان کرد: برای درک مفاهیم غنی دفاع مقدس باید از تمام داشته های ادبی و هنری خودمان بهره ببریم.

وی با تبیین ضرورت استفاده از ظرفیت فضای مجازی برای نشر معارف دفاع مقدس گفت: امروز اثری که فضای مجازی دارد بیش از سایر رسانه هاست و باید با استفاده حداکثری از این امکان، برای نشر معارف دفاع مقدس تلاش کرد. شناخت ذائقه خیلی مهم است و باید تولیدات تخصصی در حوزه دفاع مقدس رقم بخورد.

امام جمعه تبریز با اشاره به اقبال جوانان و نوجوانان به مکتب عاشورا و دفاع مقدس، گفت: نباید از ظاهر افراد قضاوت کنیم اکثر جوانان و نوجوانان دلداده معارف عاشورا و دفاع مقدس هستند. بنده اخیراً در مسیر نماز جمعه به جوانانی بر خوردم که همگی علیرغم پوشش ظاهریِ متفاوت، دلداده اهلبیت و بچه هیئتی و اهل راهیان نور بودند. این‌ها نشانه‌های بزرگی برای نشر معارف دفاع مقدس است.

حجت‌الاسلام آل‌هاشم در پایان تصریح کرد: برگزاری این جشنواره‌ها و دریافت محصولات و ارائه آن به مخاطب برکات زیادی دارد و این جشنواره می تواند مسیر روشنی را فرا روی متولیان قرار دهد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها