به روز شده در: ۱۴ آذر ۱۴۰۰ - ۰۳:۲۳
جانشین فرمانده نداجا در گفت‌وگو با دفاع‌پرس تشریح کرد؛
دریادار کاویانی در تشریح ظرفیت‌های عملیاتی ناوبندر مکران گفت: این ناوبندر ظرفیت‌های مختلف پشتیبانی را جهت دریامانی بیشتر و حضور مستقل ناوگروه‌های نداجا در آب‌های آزاد فراهم کرده است.
کد خبر: ۴۴۵۴۶۴
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۱:۵۲ - 02March 2021

تشریح ظرفیت‌های عملیاتی ناوبندر مکرانامیر دریادار «حمزه علی کاویانی» جانشین فرمانده نیروی دریایی ارتش در گفت‌وگو با خبرنگار دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، در خصوص ظرفیت‌های ناوبندر مکران اظهار داشت: ناوبندر مکران ظرفیت عظیمی را برای پشتیبانی از ناوگروه‌های رزمی و در مجموع از نیروی دریایی در دریاهای آزاد و اقیانوسی برای ما فراهم کرده است.

وی افزود: این ناوبندر ظرفیت‌های مختلف پشتیبانی را جهت دریامانیِ بیشتر و حضور مستقل ناوگروه‌های رزمی، اطلاعاتی و عملیاتی نیروی دریایی در آب‌های آزاد ایجاد کرده است.

جانشین فرمانده نیروی دریایی ارتش افزود: حمل سوخت، تجهیزات آمادی، مهمات و تجهیزات ترابری تیم‌های عملیات ویژه به استعداد یک گردان در این ناوبندر لحاظ شده است؛ همچنین این ناوبندر با قابلیت حمل پنج فروند از بالگردهای سنگین نیروی دریایی، این امکان را برای ما فراهم کرده است که بتوانیم به‌صورت مستقل در دریاهای آزاد و شمال اقیانوس هند حضور مستمر داشته باشیم.

دریادار کاویانی ادامه داد: به واسطه ناوبندر مکران امروز قادریم مأموریت‌های اطلاعاتی و عملیاتی را در پشتیبانی از ناوگان تجاری، نفتکش و شیلاتی جمهوری اسلامی ایران انجام دهیم.

به گزارش دفاع‌پرس، ناوبندر مکران در ۲۴ دی ماه سال جاری و در نخستین روز از رزمایش دریایی اقتدار، با حضور رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح، فرمانده کل ارتش و فرمانده نیروی دریایی ارتش به ناوگان جنوب این نیرو ملحق شد. این ناو بندر قادر است ۱۰۰ هزار تن سوخت و آب را به شناور‌های ارتش در نقاط مختلف بر روی آب برساند و همچنین می‌تواند هزار شبانه‌روز بدون توقف بر روی آب در حرکت باشد.

انتهای پیام/ 221

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها