به روز شده در: ۲۵ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۴
چهل‌سالگی سرو/ شهید «حسن اسماعیلی»؛
در فرازی از وصیت‌نامه شهید «حسن اسماعیلی» آمده است: در خط ولایت فقیه که همان حکومت خداست باشید و تا می‌توانید وحدت را گسترش دهید و محکم کنید که همه بدبختی‌های ما در تفرقه می‌باشد.
کد خبر: ۴۴۵۶۶۳
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۶ - 02March 2021

به گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از ساری، به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس و در سالروز شهادت شهید «حسن اسماعیلی» وصیت‌نامه این شهید منتشر می‌شود.

شهید «حسن اسماعیلی» فرزند «علی اکبر» ششم خرداد ۱۳۳۸ در آمل به دنیا آمد و در تاریخ ۱۲ اسفند ۱۳۶۱ در جنگل شیمی‌کوه این شهر به شهادت رسید.

در خط ولایت فقیه باشید/ تا می‌توانید وحدت را گسترش دهید

وصیت‌نامه شهید:

«بنام آن کسی که شریک در آفریدن کل خلقت جهان ندارد»

به نام آنکسی که سعادت ابدی و عظمت را به آن کسانی می‌دهد که در راه او صادقانه قدم بردارند و بنام حافظ حرمت خون شهدا است.

جبهه بودم بعد از حمله محرم بود، از حمله‌ای که من توفیق آنرا داشتم در کنار سربازان امام زمان از پیر مرد ۷۰ الی ۸۰ ساله تا نوجوان ۱۲ الی ۱۳ ساله در کنار کسانیکه مثل من و امثال من جز عجز و احساس حقارت در برابر این صالحان خدا ندارد و با مزدوران کفر جهانی به نبرد برخاستیم و چند تن از بهترین یاران ما به دیار خدا شتافتند و من در مرحله سوم مجروح شدم و بعد از بهبودی دوباره به جبهه رفتم و عازم کربلای حسین بودیم و صف کفر را می‌شکافتیم تا خدمت امام حسین برسیم و به عرض آن برسانیم که ‌ای حسین حان، اگر چه آن موقع یاران تو یعنی یاران اسلام کم بودند اگر چه آن سست ایمان‌های بی‌ایمان پیمانی که با تو بستند پیمان را شکستند، ولی تو با این یاران کم به تمامی تاریخ درس انسانیت دادی همان انسانهائی که خدا این درس را به انسان‌ها داد.

در خط ولایت فقیه باشید/ تا می‌توانید وحدت را گسترش دهید

و‌ ای امام عزیز، عجب درسی که تاریخ سراغ آنرا ندارد و تمامی تاریخ درک کرده‌اند که در راه اقامه حق چنین ایثارگری می‌خواهد ما فهمیدیم که آموزگار ما از تمامی یارانش در راه مبارزه با باطل نه تنها یارانش بلکه از خانواده‌اش از ابوالفضل از زینب، از علی اکبر و نه تنها این‌ها بلکه حتی از طفل شیرخوارش علی اصغر هم نگذشت و همه را در راه خدا در مبارزه با باطل قربانی کرد.

و ‌ای آموزگار انسانیت شما با این خون مطهرتان دانشگاه ساختید و آخرین بار شاگردان این دانشگاه را فریاد زدی «هل من ناصر ینصرنی» و اکنون‌ ای حسین جهان تو می‌بینی دشمنان دینت یعنی یزیدیان زمانه هم می‌بینند لبیک‌گویان شاگردان دانشگاهت را که همچون کوه بر ایمانشان استوار و چون دریای خروشان بعد از هزار و چهارصد سال بر ستم‌های مستکبرین روی زمین و دشمنان دین خدا فقط با اتکال به خدا و کمک طلبیدن از شما و با رهبری شما فرزندت، بزرگ مرد تاریخ روح خدا خمینی فرود می‌آیند و مفسدان روی زمین را محو و نابود می‌سازند.

و اکنون‌ ای ملت مسلمان بپاخیزید و هر چه را در توان دارید همچون حسین‌وار با دشمنان دین خدا به مبارزه برخیزید که به وعده خدا باطل نابود شدنی است و اکنون ما در میدان آزمایش بزرگ الهی قرار گرفتیم و آزمایشی که به فرموده خدا «وَ لَنَبْلُوَنَّکُمْ بِشَیْ‏ءٍ مِنَ الْخَوْفِ وَ الْجُوعِ وَ نَقْصٍ مِنَ الْأَمْوالِ وَ الْأَنْفُسِ وَ الثَّمَراتِ وَ بَشِّرِ الصَّابِرینَ» شما را با اندکی ترس و خوف در جان‌ها و مال‌ها می‌آزمائیم تا به عینیت صابران شما، آن‌هایی را که در برابر همه مصیبت‌ها استقامت می‌کنند مشخص شوند آن‌هایی که به خاطر اسلام نوجوان داده‌اند، تازه داماد‌ها را داده‌اند، زندگی داده‌اند، و حاضرند حتی خانه را روی سرشان خراب کنند که کردند، اما همچون کوه بر جای ماند.

در خط ولایت فقیه باشید/ تا می‌توانید وحدت را گسترش دهید

خوشا به حال شما این گونه پدران و مادران که به دشمن اسلام ثابت کرده‌اید اسلام این گونه انسان می‌سازد و شما‌ ای مصیبت دیده شما‌ ای که در غم با حسین شریک شده‌اید شما مادرانی که در غم بار زینب شریک شده‌اید این وعده خدا است که شما قربانی درگاه خدائید‌. ای آن‌هایی را که هنوز نشسته نام خدا را بر زبان جاری می‌کنید دیگر روز نشستن نیست دیگر حجت بر همه تمام شد. دیگر امروز نشستن و کار نکردن و بی‌تفاوت بودن جزء در صف یزید بودن اسمی دیگر ندارد.

نکند خدای ناکرده از روی بی‌توجهی در قیامت با یزیدیان محشور شوید به خودتان بیائید ‌ای نشستگان تاریخ ‌ای رهروان راه حق برخیزید تا با مدد خدا همچون کوه در برابر دشمنان اسلام و قرآن مقاومت کنید که آن‌ها زود نابود خواهند شد و تا شما‌ ای یاران دین خدا هم در دنیا و در قیامت راست قامت و روسفید باشید که اگر خدای نا کرده ما کمی سستی کنیم هم توجه خدا از ما بر می‌گردد و هم فردای قیامت خون این همه شهدا یقه ما را می‌گیرد و هم دشمنان اسلام آنوقت ما را یکسره می‌خورند که شما مسلمان‌ها دیدید در روند انقلابمان این استکبار جهانی چه نقشه‌هایی برای یکسره بلعیدن ما کشید و به دست این منافقین سیاه آمریکایی چه خیانت‌هایی که شد حتی بر کودک شش ماهه رحم نکردید و پوست از سر برادران پاسدارمان کندند و محراب نشینان را آن عزیزان خدا را در محراب غرق به خون کردند و...‌

ای مسلمان‌ها نشود که روزی نام شما در دفتر خدا جزء کوفیان ثبت شود. ما هر چه داریم از آن خداست و عاشقانه آن را به خدا تحویل بدهیم که همیشه پیروزیم. در خط ولایت فقیه که همان حکومت خداست باشید و تا می‌توانید وحدت را گسترش دهید و محکم کنید که همه بدبختی‌های ما در تفرقه می‌باشد و جبهه‌ها را یعنی حسین را تنها نگذارید و به تمام گروه‌های منحرف بخصوص منافقین فرصت نفس کشیدن را ندهید که نمی‌دهید؛ و در پایان پدر و مادر و خواهر و برادر و همسرم برای من نگریید، گریه‌تان اشک تا همیشه به خاطر صحرای کربلا به خاطر حسین باشد خداوند به شما اجر دهد که فرزندی نا قابل را تقدیم خدا کردید. خدای انقلاب خونبارمان را بدست امام زمان یعنی روح الله خمینی به انقلاب حضرت مهدی متصل بگردان.
والسلام علیکم و رحمت الله و برکاته
(شهید حق حسن اسماعیلی)
انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها