به روز شده در: ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۴:۰۰
رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور عنوان کرد؛
محمدجواد نیک‌روش گفت: بسیج دانشجویی با ظرفیتی از دانشجویان جهادگر که در کشور دارد، به پویش ملی غرس نهال می‌پیوندد؛ پویشی که امیدواریم در آن۵۰ هزار اصله نهال غرس شود.
کد خبر: ۴۴۵۹۰۶
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۰ - 03March 2021

حضور بسیج دانشجویی در غرس پویش ملی۵۰ هزار اصله نهال/ حضور دانشجویان بسیجی در اردوهای جهادی نوروزبه گزارش گروه اجتماعی دفاع‌پرس، محمدجواد نیک‌روش امروز در حاشیه مراسم کاشت نهال به مناسبت هفته درختکاری، اظهار داشت: در ایام نزدیک شدن به بهار طبیعت و روز درختکاری هستیم لذا سنت حسنه غرس نهال در این ایام مورد توجه بیشتری قرار می‌گیرد، از یک سو این ایام ما را بیش از سایر اوقات به یاد قیامت، بعثت و نُشور در واقع توجه دهد و از یک سمت دیگر این سنت حسنه که به عنوان یک صدقه جاریه محسوب می‌شود، قاعدتاً می‌تواند ذخیره‌ای برای آن روزی باشد که دست‌ها از این دنیا کوتاه است.

وی افزود: در روز قیامت اعمال صالح به داد انسان‌ها می‌رسند‌‍، به ویژه اعمال صالحی که پس حیات انسان‌ها در این دنیا هم برکاتی دارد، قطعا درخت که یکی از مخلوقات الهی هست و زمینه عمران و آبادانی بلاد را فراهم می‌کند، غرس نهال می‌تواند بهترین صدقه جاریه برای کسانی که اعمال‌های دیگر برای آن‌ها محیا نیست، باشد؛ اگر نهال‌ها مثمر باشد، می‌تواند به معیشت عده‌ای نیز کمک کند.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور با اشاره به پویش ملی «درخت‌یاری»، گفت: طرحی که امروز، تعدادی از فعالین جهادی تحت عنوان پویش ملی «درخت‌یاری» آغاز کردند، جمعیت داوطلب زیادی برای این موضوع سازماندهی شده‌اند.

وی در ادامه عنوان کرد: بسیج دانشجویی نیز با ظرفیتی از دانشجویان جهادگر که در کشور دارد، به این پویش ملی می‌پیوندد؛ امیدواریم که در این پویش ملی۵۰ هزار اصله نهال غرس شود البته تاکید بر غرس نهال‌های مثمر است.

 نیک روش در بخش دیگر سخنان خود، با بیان اینکه تفاهم‌نامه‌ای پیرامون همین موضوع با مجموعه بنیاد علوی که متولی این کار از سوی بنیاد مستضعفان است، نهایی شده، خاطرنشان کرد: نهال‌های مثمری که با حضور گروه‌های جهادی و با همراهی خود مردم که جامعه هدف این طرح هستند، می‌تواند به معیشت آن‌ها کمک کند.

وی در خصوص برگزاری اردو‌های جهادی دانشجویی در ایام نوروز نیز اظهار کرد: فرصت‌های ویژه‌ای هر ساله در این ایام برای حضور دانشجویان جهادگر جهت عزیمت به اردو‌ها و هجرت‌های جهادی در اختیار دانشجویان جهادگر قرار دارد؛ البته اگرچه شرایط کرونا محدویت‌های زیادی را به وجود آورده، اما امسال نیز تعداد قابل توجهی از دانشجویان بسیجی جهادگر، برنامه‌ریزی خوبی برای حضور در هجرت‌های جهادی با رعایت تدابیر بهداشتی دارند.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور به حضور دانشجویان جهادگر در حوزه‌های مختلف اشاره کرد و افزود: در یک سال اخیر که با ویروس منحوس کرونا دست و پنجه نرم می‌کنیم، دانشجویان جهادگر در حوزه‌های مختلف اعم از حوزه‌های تخصصی بهداشت و درمان و همچنین حوزه‌هایی که در بیمارستان‌ها نیاز به خدمات غیر حرفه‌ای داشت، عناصر جهادی با ایثار و فداکاری در نقطه خطر حضور پیدا کردند.

وی ادامه داد: این فعالیت‌ها به‌ویژه در برهه‌های اول که این ویروس ناشناخته بود و موجب شده بود کمتر کسی حضور و ایثار این‌چنینی را داشته باشد، دانشجویان بسیجی با حضور در بیمارستان ها از خودگذشتگی کردند؛ بعد از مدتی هم وقتی آسیب‌های اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا جدی شد، تعداد قابل توجهی از دانشجویان برنامه‌های ابتکاری مختلفی اعم از حفظ پایداری مشاغل به‌ویژه برای اقشار آسیب‌پذیر و خلق راهکار‌های جدید برای احیای مشاغل آن‌ها که با شرایط کرونا تناسب داشته، انجام دادند.

نیک‌روش در ادامه بیان داشت: گروه‌های جهادی دانش بنیان به تولید تجهیزات و نیازمندی‌های مختلف خانواده‌های آسیب دیده مانند ماسک، مواد ضدعفونی کننده، تجهیزات آزمایشگاهی، درمانی و... پرداختند و در محلات و مناطق آسیب‌پذیر نیز اقلام مورد نیاز بهداشتی و معیشتی را در قالب طرح کمک مومنانه که طرح سراسری سازمان بسیج مستضعفین بود، توزیع کردند. 

وی همچنین گفت: همه این‌ها اقداماتی است که طی یک سال گذشته عناصر جوان مومن انقلابی دانشجویان بسیجی جهادگر، با تمام توان خود علی رغم وجود محدودیت‌های کرونایی، در این عرصه‌ها حضور پیدا کردند.

انتهای پیام/ 231

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها