به روز شده در: ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۴:۰۰
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان:
قاسم نژاد با اشاره به تلاش کادر بهداشت و درمان برای دفاع از سلامت مردم، گفت: بانوان به عنوان «لشگر فرشتگان تاریخ ساز» نقش خودشان را در حوزه سلامت نیز ایفا کنند و نشان دهند که تفکر بسیجی در همه ابعاد وجود دارد.
کد خبر: ۴۴۶۰۵۹
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۷ - 04March 2021

بانوان به عنوان «لشگر فرشتگان تاریخ ساز» نقش خودشان را در حوزه سلامت نیز ایفا کنند

به گزارش دفاع‌پرس از رشت، «محمود قاسم نژاد» معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان امروز در یادواره استانی «لشگر فرشتگان تاریخ ساز» که در سالن اجتماعات بانک ملی استان گیلان برگزار شد، با بیان اینکه زنان ایرانی از زمان پیدایی انقلاب تاکنون نقش پررنگ دفاع از آرمان ها و ارزش های نظام اسلامی را بر دوش گرفتند، اظهار داشت: زنان در کنار مردان همکاری بی بدیلی با نهضت بزرگ بنیانگذار جمهوری اسلامی داشتند و پس از آن در عرصه دفاع مقدس عزیزترین اعضای خانواده خودشان را تقدیم راه انقلاب کردند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان با اشاره به ایستادگی جانانه زنان در کنار رزمندگان و تحمل رنج فقدان همسر و فرزندان، تصریح کرد: زنان رزمنده و ایثارگر و مادران و همسران شهدا الگویی بی بدیل برای جامعه هستند.

معاون استاندار گیلان، با بیان اینکه مادران و همسران شهدا به تاسی از زنان تاریخ ساز عاشورا در راه دفاع ار انقلاب ثابت قدم ماندند، متذکر شد: امروز قدردان زنانی هستیم که همانند همسر و فرزندانشان در عرصه دفاع مقدس نقش آفرینی کردند و به مقام شهادت و جانبازی رسیدند.

وی با اشاره به گذشته ۴۲ سال از نهضت اسلامی، بر ترویج و پراکندگی الگوی تربیتی مادران و همسران شهدا در این مرز و بوم تاکید کرد و افزود: این الگوهای تاریخ ساز باید به نسل فعلی و نسل های آینده معرفی شوند.

قاسم نژاد با بیان اینکه مادران و همسران شهدا در اوج جوانی از شیرینی های زندگی خانوادگی گذشتند و همسر و فرزندانشان را برای دفاع از اسلام و انقلاب و کشور روانه جبهه کردند، خاطرنشان کرد: این ایثار و از خود گذشتگی بسیار ارزشمند و ستودنی است.

وی تربیت اسلامی را ویژگی شهدا و رزمندگان دانست که در دامان پاک مادران این سرزمین شکل گرفته بود و تاکید کرد: زنان ما علاوه بر حضور مستقیم در جبهه جنگ، پشتیبانی معنوی از رزمندگان را بر عهده داشتند و نامه ها و دل نوشته ها و دعاهایی که به همراه اقلام ضروری رزمندگان به جبهه ارسال می شد، بسیار روحیه بخش و امیدآفرین بود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان با اشاره به نقش آفرینی مؤثر و بی بدیل زنان رزمنده گیلانی در دوران دفاع مقدس با وجود فاصله هزار کیلومتری از جبهه ها، اظهار  داشت: برگزاری همایش های تبیینی با محوریت زنان رزمنده و مادران و همسران شهدا و ایثارگران در طول سال استمرار داشته باشد تا بتوانیم این الگوسازی را در جامعه جاری و سازی کنیم.

وی با بیان اینکه نقش آفرینی بانوان در دوران شیوع کرونا کمتر از دفاع مقدس نیست، تصریح کرد: با وجود گذشت یک سال از شیوع کرونا، این بیماری هنوز در جهان خاتمه پیدا نکرده و با جهش های متعددی نیز مواجه شده است لذا زنان و مادران و همسران نقش خودشان را مانند دوران دفاع مقدس انجام دهند.

قاسم نژاد با اشاره به تلاش کادر بهداشت و درمان برای دفاع از سلامت مردم، متذکر شد: کرونای انگلیسی خطرناک تر از کرونای قبلی است و لذا پرهیز از رفت و آمد و تجمعات ضرورت دارد؛ بانوان به عنوان لشگر فرشتگان تاریخ ساز نقش خودشان را در حوزه سلامت نیز ایفا کنند و نشان دهند که تفکر بسیجی در همه ابعاد وجود دارد.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها