به روز شده در: ۲۸ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۰
با حضور سرلشکر سلامی؛
تقریظ رهبر معظم انقلاب اسلامی بر کتاب «عصرهای کریسکان» صبح امروز با حضور فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سنندج رونمایی شد.
کد خبر: ۴۴۶۶۴۴
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۵ - 08March 2021

به گزارش خبرنگار دفاع‎پرس از کردستان، تقریظ رهبر معظم انقلاب اسلامی بر کتاب «عصرهای کریسکان» صبح امروز (دوشنبه) با حضور سردار سرلشکر «حسین سلامی» فرمانده کل سپاه پاسداران، مسئولان و جمعی از پیشکسوتان جهاد و مقاومت و فعالان حوزه‌ ادبیات و هنر دفاع مقدس در حاشیه مراسم پاسداشت ادبیات جهاد و مقاومت در سنندج رونمایی شد.

بر اساس این گزارش، «عصرهای کریسکان» روایتی جذاب از زندگی «امیر سعیدزاده» و همسرش سعدا حمزه‌ای است که توسط کیانوش گلزار راغب در سال 1394 و از سوی انتشارات سوره مهر وابسته به حوزه هنری انقلاب اسلامی برای نخستین بار منتشر شد و به دلیل جذابیت داستان تاکنون دو بار نیز تجدید چاپ شده است.

متن تقریظ رهبر معظم انقلاب اسلامی بر این کتاب به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

بسیار جذاب تهیه شده است؛ هم خود سرگذشت این جوان آزاده‌ی کُرد جذاب است و هم نوع نگارش صریح و کوتاه و بی‌حاشیه‌ی کتاب. با اینکه نیروهای مبارز کُردِ طرف‌دار جمهوری اسلامی را از نزدیک دیده و شناخته‌ام، آنچه از فداکاری‌های آنان در این کتاب آمده، برایم کاملاً جدید و اعجاب‌آور است. نقش مادر و همسر هم حقّاً برجسته است. دلاوری و شجاعتِ راوی و خانواده‌اش ممتاز است و نیز برخی عناصر دیگر کُردی که از آنان نام برده شده است.

در کنار این درخشندگی‌ها، رفتار قساوت‌آمیز و شریرانه‌ی کسان دیگری که بدروغ از زبان مردم شریف کُرد سخن می‌گفتند نیز بخوبی تشریح شده است. کتاب جامعی است؛ تاریخ، شرح حال، شناخت قوم کُرد، شناخت حوادث تلخ و شیرین منطقه‌ی کردی در اوایل انقلاب...

تقریظ رهبر معظم انقلاب اسلامی بر کتاب «عصرهای کریسکان» در سنندج رونمایی شد

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها