به روز شده در: ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۶
در عدن و حضرموت صورت گرفت؛
ساکنان استان‌های جنوب یمن از جمله عدن و حضرموت در اعتراض به ناکارآمدی دولت دست نشانده سعودی و اوضاع نا به سامان این مناطق مجددا تظاهرات برگزار کردند.
کد خبر: ۴۴۶۶۹۵
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۱ - 08March 2021

تداوم تظاهرات یمنی‌ها علیه دولت دست نشانده سعودیبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس به نقل از الشارع، ساکنان استان‌های عدن و حضرموت در جنوب یمن که کنترل آن به دست دولت خودخوانده یمن است با برگزاری تظاهرات خشم خود را نسبت به اوضاع نابسامان آن‌ها نشان دادند.

گزارش‌های منتشر شده حاکی از آن است که شهر الحوطه مرکز استان لحج نیز شاهد برگزاری تظاهرات از سوی تعداد زیادی از ساکنان این شهر بوده به طوری که مسیر اصلی آن با گذاشتن بلوک‌های سیمانی و به آتش کشیدن لاستیک خودرو‌ها بسته شده است.

برق این منطقه برای سومین روز پیاپی به دلیل اتمام ذخایر سوختی قطع است. معترضان خواهان مجازات عاملان فساد در این استان در سایه اوضاع بد خدمات رسانی شدند. میزان بیکاری و فقر نیز در این استان افزایش یافته است.

در عدن نیز تعداد زیادی از معترضان با بستن مسیر‌های اصلی بخش «خور مکسر» و به آتش کشیدن لاستیک خودروها، شعار‌هایی علیه دولت دست نشانده سعودی در یمن سر دادند. معترضان اعلام کردند که دولت خودخوانده یمن باید از این مناطق خارج شود. نیرو‌های امنیتی وابسته به دولت عبد ربه منصورهادی برای متفرق کردن این تظاهرات وارد عمل شدند و از گلوله‌های واقعی علیه معترضان استفاده کردند.

علاوه بر عدن، شهر المکلا، مرکز استان حضرموت نیز صحنه تظاهرات مردمی مشابهی در پی نابسامانی خدمات و تاخیر در پرداخت حقوق نظامیان است. دولت خودخوانده یمن طی دو هفته گذشته، قیمت بنزین و گاز خانگی را به میزان ۳۰ درصد افزایش داده تا منابع اندک خود را افزایش دهد و بتواند برخی از تعهدات از جمله حقوق نظامیان و غیرنظامیان در مناطق تحت تصرف خود را عملی سازد.

از سوی دیگر، آخرین اخبار منتشر شده حاکی از آن است که عربستان سعودی برای آرام کردن اوضاع وارد عمل شده و اجازه ورود یک محموله مواد سوختی به عدن را داده است. این در حالی است که محموله مذکور جوابگوی تنها چند ساعت تولید برق در این منطقه است و همین مسأله باعث شدت گرفتن اعتراضات یمنی‌ها شده است.

انتهای پیام/ 411

برچسب ها: عدن ، حضرموت ، لحج ، یمن ، آل سعود ، عربستان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها