به روز شده در: ۰۸ آذر ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۷
ما مقتدریم/ سردار کارگر:
رئیس ستاد مرکزی راهیان نور کشور با اشاره به اینکه در این مقطع زمانی و به دلیل شیوع کرونا، راهیان نور در بستر فضای مجازی برگزار می‌شود، گفت: در سال ۱۴۰۰ اردوهای راهیان نور حتماً برگزار خواهد شد.
کد خبر: ۴۴۸۴۳۵
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۵ - 18March 2021

برگزاری راهیان نور در سال ۱۴۰۰ حتمی استبه گزارش خبرنگار حماسه و جهاد دفاع‌پرس، سردار سرتیپ بسیجی «بهمن کارگر» رئیس ستاد مرکزی راهیان نور کشور در نود و سومین جلسه شورای سیاست‌گذاری راهیان نور که امروز (پنج‌شنبه) در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد، با اشاره به اینکه طی دوران دفاع مقدس، در اسفندماه عملیات‌های خیبر، بدر و والفجر ۱۰ به مرحله اجرا درآمد، اظهار داشت: در این عملیات‌ها افراد شاخص بسیاری از جمله شهیدان همت، باکری، زجاجی و یاخچیان به شهادت رسیدند.

وی در ادامه گفت: همان‌گونه که دفاع مقدس متعلق به نیرو‌های مسلح نیست، راهیان نور هم متعلق به نیرو‌های مسلح نیست، بلکه متعلق به همه کشور است و باید همه مردم، دستگاه‌ها و سازمان‌ها در این عرصه پای کار باشند.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با بیان اینکه وظیفه ما اجرای سند ملی راهیان نور است، افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی از تصویب سند ملی راهیان نور خوشحال شدند؛ این سند باعث مطالبه‌گری از سازمان‌ها و دستگاه‌ها شده است.

سردار کارگر با اشاره به اینکه راهیان نور متعلق به دفاع مقدس و ۵۷ یادمان است، بیان کرد: با توجه به شرایط کرونایی، در این مقطع زمانی، راهیان نور در بستر فضای مجازی برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه در سال ۱۴۰۰ اردوهای راهیان نور حتماً برگزار خواهد شد، یادآور شد: در میان هفت میلیون نفری که سال گذشته به یادمان‌های راهیان نور اعزام شده بودند، حتی یک مورد بیماری واگیردار نداشتیم.

رئیس ستاد مرکزی راهیان نور کشور به محدودیت‌های کرونایی اشاره و عنوان کرد: امروز سینما‌ها باز است و کنسرت‌ها برگزار می‎شود؛ اما زمانی که موضوع راهیان نور، بازگشایی مساجد و برگزاری مراسمات مذهبی، مطرح می‌‎شود، می‌گویند که به دلیل شرایط کرونایی، امکان‌پذیر نیست!

سردار کارگر با بیان اینکه مسافرت‎ها در حال برگزاری است، تأکید کرد: در سال ۱۴۰۰ و با تصویب دستورالعملی، راهیان نور برگزار خواهد شد و یادمان‌های دفاع مقدس، امروز با رعایت مسایل بهداشتی آماده پذیرایی از بازدیدکنندگان هستند.

وی در ادامه اظهار داشت: جوانان و نوجوانان با حضور در اردوهای راهیان نور و مناطق عملیاتی دفاع مقدس متحول می‌شوند؛ لذا ما باید در راهیان نور، بسیج و بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس به دنبال جذب این قشر از جامعه باشیم.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با اشاره به دیدار دست‌اندرکاران راهیان نور با رهبر معظم انقلاب اسلامی گفت: در این دیدار عنوان کردم که ۷۵ الی ۸۰ درصد از کسانی که در راهیان نور شرکت می‌کنند، جوانان بین ۱۵ تا ۳۰ سال هستند و حضرت آقا نیز این موضوع را تأیید کردند.

سردار کارگر با بیان اینکه قرارگاه راهیان نور دانش‌آموزی امام حسن عسکری (ع) قرارگاهی ملی است، خاطرنشان کرد: راهیان نور موضوعی حاکمیتی، ملی و بین‌المللی است و ما امروز ۵۷ یادمان که «موزه‌های طبیعی» محسب می‌شوند در کشور داریم.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار