به روز شده در: ۲۸ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۲
فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی:
سردار «محسن کریمی» گفت: امروز بزرگ‌ترین تکریم از شهدا و جانبازان ادامه راه و مسیر این عزیزان یعنی همان دفاع از ولایت، ارزش‌های اسلامی و انقلاب اسلامی است که باید برای همه ادامه دهندگان راه شهدا مهم باشد.
کد خبر: ۴۴۹۸۲۴
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۳ - 04April 2021

بزرگ‌ترین تکریم شهدا دفاع از ولایت و ارزش های اسلامی است

به گزارش دفاع‌پرس از استان مرکزی، سردار سرتیپ دوم پاسدار «محسن کریمی» فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی امروز به مناسبت اولین سالگرد شهادت آزاده جانباز پاسدار رشید اسلام غلامرضا فولادی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در فرهنگ اسلامی ایثار و شهادت دو مولفه اساسی و حیاتی هستند که خوشبختانه در طول ۴۲ سال گذشته به برکت انقلاب اسلامی این دو مولفه در جامعه جاری شده و امروز همه داشته‌هایمان برگرفته از ایثار و شهادت در عرصه ها و مقاطع مختلف است.

وی گفت: یکی از مقاطعی که فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه به خوبی نمود خود را نشان داد مقطع هشت ساله دفاع مقدس بود که شهدا و رزمندگان با حماسه سازی‌های خود در تاریخ ماندگار شدند.

کریمی افزود: جانبازان، رزمندگان، آزادگان و پیشکسوتان دفاع مقدس در طول چهل سال گذشته با رفتار و عملکرد خود که سرشار از مقاومت و ایستادگی بود موجب زنده نگه داشتن حماسه‌های دفاع مقدس و این فرهنگ ارزشمند شدند.

وی عنوان کرد: سالگرد شهادت آزاده جانباز، پاسدار رشید اسلام و رزمنده شجاع دفاع مقدس فرصت بسیار مناسبی برای بازخوانی و تبیین رشادت‌ها و دلاوری‌های این عزیزان است که باید از آن به خوبی استفاده کرد، شخصیت شهید حاج غلامرضا فولادی از ۴ جهت بسیار برجسته است و باید به آنها به طور دقیق پرداخته شود چرا که این ۴ ویژگی موجب شد تا شخصیت ایشان ماندگار شود.

فرمانده سپاه روح الله تصریح کرد: به وضوح می‌بینیم بسیاری از رفتارهای شایسته ایشان در حیات با برکتشان همچون ولایی بودن، انقلابی زیستن، نیکوکاری و ایستادگی ایشان بر روی ارزش‌ها علی‌رغم جراحت ناشی از جانبازی و آزادگی بسیار چشمگیر است.

وی با بیان اینکه شهید فولادی در ابتدا یک رزمنده مخلص و فداکار است که در دوران دفاع مقدس و عملیات های مهم همچون خیبر، بدر و کربلای ۴ نقش پررنگی ایفا کرده، گفت: نقش بسیار برجسته ایشان همچون برگ زرینی در عملکرد استان مرکزی می‌درخشد.

کریمی با اشاره به اینکه مقام آزادگی شهید فولادی در کارنامه پرافتخار ایشان نیز بسیار قابل اهمیت است، افزود: ایشان علی‌رغم جراحات بسیار در دوران اسارت در اردوگاه تکریت عراق با مقاومتی که ازخود نشان دادند نمونه یک انسان برجسته شدند و می‌توان گفت ایشان از تربیت شدگان واقعی عاشورا هستند.

این مسئول بیان داشت: مقام جانبازی ایشان که به دلیل مجروحیت شدید از ناحیه سر و گردن بوده از دیگر ویژگی‌های این شهید والامقام است و به گفته حضرت امام (ره) که جانبازان را رهبران نهضت اسلامی تعبیر کرده بودند ایشان یکی از قهرمانان واقعی انقلاب اسلامی بودند که بعد از دوران اسارت همواره با رفتار خود راه سعادت و کمال را نشان می‌دادند.

فرمانده سپاه روح الله عنوان کرد: همچنین مقام پاسداری ایشان از دیگر ویژگی‌های برجسته شهید فولادی است و ایشان علی‌رغم مجروحیت‌های شدید هیچ گاه از مجاهدت، کار و تلاش در راستای پاسداری از ارزش‌های اسلامی و دفاع از ولایت کوتاهی نکرد و با حضور خود در برنامه‌های مختلف نقش موثری در این راستا ایفا کرد.

وی تأکید کرد: کارنامه و حیات با برکت شهید فولادی به وضوح نشان می دهد که ایشان به خوبی مسیر حق را شناخته بود و در این راه ثابت قدم ماند و توانست در مقاطع مختلف سربلند و پیروز بیرون بیاید و امروز به الگویی کامل تبدیل شود.

کریمی گفت: در طی یک سال گذشته علی‌رغم عدم برگزاری مراسم برای گرامیداشت یاد و خاطر این شهید عزیز رزمندگان، پیشکسوتان، بسیجیان، پاسداران و علاقمندان به شهدا دغدغه‌های بسیاری برای برگزاری مراسمی درخور مقام شهید داشتند که متاسفانه به دلیل شیوع ویروس کرونا انجام نشده است.

وی افزود: اهتمام و توجه خانواده معظم شهید به سلامتی مردم عزیز استان و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی بسیار قابل تقدیر است و یک بار دیگر از خداوند متعال برای خانواده معظم شهید و دوستداران آن عزیز توفیق توأم با پاداش الهی طلب می‌کنیم.

فرمانده سپاه روح الله با بیان اینکه امروز باید بدانیم اقتدار، عزت و کرامتی که در جامعه داریم برگرفته از مجاهدت‌های شهید فولادی و همه شهدای انقلاب اسلامی در عرصه‌های مختلف است، ادامه داد: همه با هر توانی که داریم باید یاد و خاطر آنها را گرامی بداریم و تکریم جانبازان، رزمندگان، آزادگان و پیشکسوتان دفاع مقدس یک وظیفه و رسالت مهم است که همه باید به آن اهتمام و توجه داشته باشیم.

این مسئول خاطرنشان کرد: امروز بزرگترین تکریم از شهدا و جانبازان ادامه راه و مسیر این عزیزان یعنی همان دفاع از ولایت، ارزش های اسلامی و انقلاب اسلامی است که باید برای همه ادامه دهندگان راه شهدا مهم باشد.

انتهای پیام/ 

برچسب ها: بسیج ، ولایت ، شهید ، شهدا ، شهادت ، مرکزی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار