به روز شده در: ۲۸ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۱
قرارگاه جهادگران مدرسه‌ساز در راستای ساماندهی فضاهای آموزشی مناطق محروم با همکاری سازمان نوسازی مدارس کشور و سازمان بسیج سازندگی کشور تأسیس شد.
کد خبر: ۴۴۹۸۳۲
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۸:۴۲ - 04April 2021

«قرارگاه جهادگران مدرسه‌ساز» تشکیل شدبه گزارش گروه اجتماعی دفاع‌پرس، قرارگاه جهادگران مدرسه‌ساز با حضور «مهراله رخشانی‌مهر» معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور و سردار «سعید زهرایی» رئیس سازمان بسیج سازندگی، به منظور انسجام‌بخشی به فعالیت گروه‌های جهادی، هم‌افزایی بین‌بخشی با استفاده از ظرفیت‌های موجود در ساماندهی فضا‌های آموزشی مناطق محروم و تحقق رهنمود‌ها و منویات مقام معظم رهبری تشکیل شد.

انجام فعالیت‌های خدمت‌رسانی در حوزه احداث، تعمیر و بازسازی مدارس در مناطق کم‌برخوردار، جذب و سازماندهی مشارکت‌های اجتماعی و مدیریت کمک‌های مردمی در برنامه‌های عمرانی و پروژه‌های آموزشی و برگزاری همایش‌ها و پویش‌های ملی در حوزه مدرسه‌سازی ازجمله موضوعات فعالیت این قرارگاه است.

قرارگاه جهادگران مدرسه‌ساز با هدف محرومیت‌زدایی و عمران و آبادانی در مناطق کم‌برخوردار کشور، ایجاد بستر مناسب جهت ارتقای همکاری‌ها در رفع مشکلات کمبود فضا‌ها و تجهیزات آموزشی و تقویت زیرساخت‌های مناسب آموزشی، تربیتی و ورزشی در قرارگاه مرکزی واقع در ستاد سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور و ادارات کل استان‌ها با همکاری واحد‌های بسیج سازندگی راه‌اندازی شد.

مطابق اساسنامه تشکیل قرارگاه جهادگران مدرسه‌ساز رؤسای سازمان نوسازی مدارس کشور، سازمان بسیج سازندگی، جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور و مسئول مرکز مطالعات و هدایت حرکت‌های جهادی به همراه پنج نفر از نمایندگان گروه‌های جهادی اعضای اصلی هیئت امنای قرارگاه هستند.

فعالیت‌های جهادی در حوزه مدرسه‌سازی به‌ویژه در مناطق محروم کشور و همکار‌های نیرو‌های داوطلب جهادگر در هنگام بروز بلایا و سوانح طبیعی در چند سال اخیر بخشی از مشکلات کمبود فضا‌ها و امکانات آموزشی را برطرف کرده است و به پیشنهاد سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور و همکاری سازمان بسیج سازندگی این قرارگاه تشکیل شد.

انتهای پیام/ 161

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها