به روز شده در: ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۲
برابر تصویب «شورای عالی نشان‌ها» در ارتش جمهوری اسلامی ایران، نشان فداکاری به شهید «فریبرز متقیان»، تعلق گرفت.
کد خبر: ۴۵۰۰۴۳
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۱ - 06April 2021

عطای نشان فداکاری به شهید «فریبرز متقیان»به گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، برابر تصویب «شورای عالی نشان‌ها» در ارتش، به‌پاس رشادت و مدیریت جهادی در صحنه‌ها و برهه‌های سرنوشت‌ساز دوران پیروزی انقلاب و ایثار و بذل جان در اعتلای ایران سربلند اسلامی، نشان فداکاری به شهید والامقام ارتش اسلام، «فریبرز متقیان» که سرسختانه در خط مقدم دفاع از استقلال، تمامیت ارضی و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایستاده‌اند، تعلق گرفت.

نشان فداکاری که اعطایی مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) به ارتش جمهوری اسلامی ایران است، نماد ایثار و از خودگذشتگی دانشجویان و دانش‌آموختگان دانشگاه افسری امام علی (ع) ارتش است که در راه پاسداری از استقلال و تمامیت ارضی کشور و نظام جمهوری اسلامی ایران مردانه ایستاده و دفاع کرده‌اند.

بنابراین گزارش، شهید «فریبرز متقیان» فرزند محمدرضا، در روز بیستم آذر ۱۳۲۳ در شهر کرمان به دنیا آمد. پدرش نظامی بود و به همین دلیل دوران کودکی و تحصیلات ابتدایی خود را در شهر‌های مختلف طی کردو پس از انتقال پدر به تهران، شهید متقیان دوره دبیرستان را در دبیرستان نظام تهران به پایان رساند.

وی در سال ۱۳۴۴ در آزمون ورودی دانشکده افسری پذیرفته و وارد دانشکده شد. دوره‌های مختلف دانشکده را با موفقیت سپری کرد و در سال ۱۳۴۷ جهت طی دوره مقدماتی زرهی به شیراز منتقل و پس از طی دوره مقدماتی رسته زرهی در مرکز آموزش زرهی شیراز به لشکر ۹۲ زرهی اهواز منتقل و و مشغول خدمت شد.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی و متشنج شدن مرزها، شهید متقیان در تیپ ۲ لشگر ۹۲ زرهی اهواز در مأموریت‌های محوله جهت حراست از مرز‌ها حضوری فعال داشت.

این شهید والامقام، فروردین ۱۳۵۹ عازم جبهه منطقه دهلران شد و بعد از ۲۳ روز حضور در مرز، روز جمعه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۵۹ به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

انتهای پیام/ 221

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار