به روز شده در: ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۶
هیأت هماهنگی گروه‌های مقاومت عراق:
هیأت هماهنگی گروه‌های مقاومت عراق در بیانیه‌ای تأکید کرد: اخراج آمریکایی‌ها از عراق باید محور اصلی گفت‌وگو‌های راهبردی میان بغداد و واشنگتن باشد.
کد خبر: ۴۵۰۱۸۵
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۳ - 07April 2021

به گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس به نقل از بغداد الیوم، هیأت هماهنگی گروه‌های مقاومت عراق بیانیه‌ای را در خصوص گفت‌وگو‌های راهبردی میان ایالات متحده آمریکا و بغداد منتشر کرد.

بر اساس این گزارش، در این بیانیه آمده است: با توجه به اطلاعات دریافت شده، بیانیه‌ای که فردا از دور فعلی گفت‌وگو‌های راهبردی صادر خواهد شد، یک بیانیه سست و بی‌نتیجه خواهد بود که هیچ نشانی از اجرای تصمیم نمایندگان پارلمان مبنی بر اخراج اشغالگران آمریکایی نخواهد داشت.

در بیانیه مذکور تأکید شده است: ما پیشاپیش این بیانیه‌ای که توسط طرف‌های مذاکره کننده صادر خواهد شد را رد می‌کنیم و برای آخرین بار و به صورت نهایی خواستار تشکیل مجدد کمیته گفتگو از شخصیت‌هایی که به صلاحیت و صداقت معروف هستند، می‌شویم.

گروه‌های مقاومت عراق تأکید کرده‌اند: ما معتقدیم که نقشه راه و نخستین اقدامات کمیته گفت‌وگو باید اجرای تصمیم مردم و پارلمان عراق مبنی بر اخراج نیرو‌های آمریکایی و همه نیرو‌های خارجی از خاک عراق باشد.

هیأت هماهنگی گروه‌های مقاومت در ادامه یادآور شده است: در صورتی که شرط و شروط بغداد محقق نشود، پس تمام گفت‌وگو‌ها یا توافقنامه‌هایی که میان طرف‌های مذاکره کننده انجام می‌شود فاقد ارزش خواهد بود.

در بیانیه مذکور همچنین عنوان شده است: مقاومت عراق بر اساس درخواست‌های مکرر و پی در پیِ بسیاری از احزاب عراقی، تعهد خود را نسبت به همه وعده‌هایی که داده است، ثابت کرده است. مقاومت عراق توانایی لازم برای گشودن جبهه‌های گسترده علیه اشغالگر آمریکایی را دارد.

انتهای پیام/ ۴۶۱

برچسب ها: الیوم ، عراق ، آمریکا ، بغداد ، مقاومت
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها