به روز شده در: ۳۱ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۵:۳۱
آمریکا:
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا ادعا کرده است که واشنگتن آماده لغو تحریم‌های غیرمرتبط با برجام است.
کد خبر: ۴۵۰۳۲۵
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۶ - 08April 2021

آماده برداشتن تحریم‌های غیرمرتبط با برجام هستیمبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس به نقل از رویترز، «ند پرایس» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در اظهاراتی مدعی شده است که دولت بایدن آماده است اقداماتی را برای بازگشت به توافق هسته‌ای بردارد و برای این منظور تحریم‌های غیرمرتبط با برجام را لغو کند.

بر اساس این گزارش، اظهارات «ند پرایس» در حالی است که کاخ سفید پیش از برگزاری نشست کمیسیون مشترک برجام بار‌ها از تهران خواسته بود تا ابتدا به تعهدات خود در چارچوب برجام بازگردد.

ند پرایس در ادامه افزود: مذاکرات در وین سخت و دشوار خواهد بود و به علل مختلف از جمله عدم اعتماد بین تهران و واشنگتن، با چالش‌هایی روبرو خواهیم شد.

وی اظهار داشت: مذاکرات وین به صورت حرفه‌ای پیش می‌رود، ما آماده هستیم تا اقدامات لازم و ضروری برای بازگشت به برجام را انجام دهیم، این اقدامات شامل لغو تحریم‌های غیرمرتبط با برجام خواهد بود. البته من در جایگاهی نیستم که بتوانم جزئیات مربوط به چگونگی آن را در اختیار شما قرار دهم.

ند پرایس در عین حال گفت: ما هیچ مشوق یکجانبه‌ای را به ایران نخواهیم داد، آن هم تا زمانی که به تعهداتش در چارچوب توافق هسته‌ای بازگردد.

وی در ادامه ادعا کرد: دولت بایدن متعهد است تا ایران را برای جرائمی مثل نقض حقوق بشر، حمایت از تروریسم و برنامه موشک بالستیک پاسخگو کند. به همین دلایل از نظر راهبرد ما، بازگشت دوجانبه به توافق هسته‌ای لازم، ولی کافی نیست، زیرا ما نه تنها به دنبال دستیابی به یک توافق طولانی‌تر و مستحکم‌تر هستیم بلکه در آینده با شرکای منطقه‌ای خود همکاری خواهیم کرد تا توافق‌های بعدی برای برطرف کردن این مشکلات را حاصل کنیم.

انتهای پیام/ 231

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها