به روز شده در: ۲۸ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۸
ادعای مقام واشنگتن:
معاون اول دستیار وزیر خارجه امریکا ادعا کرد که دولت عراق در جریان گفت‌وگوی راهبردی خواستار خروج نیرو‌های آمریکایی از این کشور نشده است.
کد خبر: ۴۵۰۳۴۰
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۱ - 08April 2021

بغداد از ما نخواسته است که نیروهایمان را خارج کنیمبه گزارش گروه بین الملل دفاع‌پرس، «جوی هود» معاون اول دستیار وزیر خارجه امریکا در امور خاورمیانه در گفت‌وگو با شبکه آمریکایی «الحره» با ادعای اینکه آمریکا پایگاه نظامی در عراق ندارد، اظهار داشت: ما پایگاه نظامی در عراق نداریم. نیرو‌های نظامی ما در آنجا، در مراکز نظامی عراق حضور دارند. ما مهمان آنان در کشورشان هستیم.

وی ادامه داد: به همین دلیل، به ما گفتند که برای حمایت از ما تلاش زیادی خواهند کرد. ما نیز تأکید کردیم که هر اقدامی در کشورشان انجام دهیم، با هماهنگی آنان خواهد بود.

این مسئول آمریکایی همچنین مدعی شد که دولت عراق در جریان گفت‌وگوی راهبردی با آمریکا که چهارشنبه (روز گذشته) برگزار شد، خواستار خروج نیرو‌های آمریکایی از عراق نشده است.

هود با بیان اینکه نیرو‌های آمریکایی و ائتلاف موسوم به ضد داعش به رهبری واشنگتن، دستاورد‌های بسیاری در شکست داعش داشتند، عنوان کرد: داعش کاملا شکست نخورده است. ما باید با هم، به مبارزه با آن ادامه دهیم.

وی خاطرنشان کرد: کمیته مشترک نظامی، تعداد نیرو‌های آمریکایی و ائتلاف موسوم به ضد داعش را تعیین خواهند کرد تا در عراق باقی بمانند و مأموریت خود را به پایان برسانند.

این مسئول آمریکایی تصریح کرد: مأموریت کنونی نظامیان آمریکایی، آموزش، مشاوره و تجهیز نیرو‌های عراقی برای تعقیب عناصر داعش است.

هود با این ادعا که ملت عراق، انتظار بیشتری از روابط بغداد-واشنگتن دارند، ضمن مداخله در امور داخلی بغداد گفت که آمریکا قصد دارد از حضور ناظران بین‌المللی حاضر در مراکز انتخاباتی مطمئن شود تا انتخابات عراق به صورت آزاد و عادلانه برگزار شود.

انتهای پیام/ 231

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار