به روز شده در: ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۱
کمیسیون «ساماندهی و عمران» رژیم صهیونیستی از یک طرح یهودی‌سازی جدید خبر داد که با حفر چهار تونل، در پی اشغال کامل شهر قدس است.
کد خبر: ۴۵۱۱۰۸
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۹ - 14April 2021

به گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، رژیم صهیونیستی در تلاش است که شهر قدس اشغالی را به صورت کامل در محاصره خود قرار دهد و آن را اشغال کند.

کمیسیون «سازماندهی و عمران» رژیم صهیونیستی از یک طرح یهودی‌سازی جدید خبر داد که به جای یک تونل، شمال شهر قدس را با چهار تونل به هم وصل می‌کند.

خبرگزاری «صفا» به نقل از این کمیسیون گزارش داد، این کمیسیون نقشه این طرح را طراحی کرده است تا راه‌های ارتباطی صهیونیست‌ها در شمال قدس را به هم وصل کند.

به گزارش صفا، رژیم صهیونیستی از آغاز سال ۲۰۲۱ میلادی، اجرای چندین طرح را برای یهودی‌سازی شهر قدس کلید زده و در تلاش است که محله‌های فلسطینی‌نشین را از یکدیگر جدا کند.

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی اخیرا از طرح احداث سه هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی صهیونیست‌نشین در شرق قدس خبر داد که در راستای توسعه طرح‌های شهرک‌نشین‌ها در منطقه (E۱) است.

«فخری ابودیاب» کارشناس مسائل قدس در این زمینه گفت که صهیونیست‌ها با این اقدامات در تلاشند تردد صهیونیست‌های حاضر در داخل شهر قدس با ساحل فلسطین، به صورت روان و سریع صورت گیرد.

ابودیاب تأکید کرد، هدف از این طرح، اتصال شهرک‌های صهیونیستی واقع در شمال شرق قدس به منطقه دره رود اردن و غرب قدس است تا صهیونیست‌ها بتوانند در اراضی اشغالی ۱۹۴۸، جنوب و شمال فلسطین اشغالی و جنوب بحر المیت به راحتی تردد کنند.

انتهای پیام/ ۴۶۱

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار